Skip to content

En İyi Ücretsiz Kişi Arama Web Siteleri

1 de Haziran de 2021

Bazı kişilerin bulucu sitelerinin kullanımı yüzde 100 ücretsizdir. Tanıdığınız kişiler, yabancılar ve hatta kendiniz hakkında bilgi edinmek için bunları bir kişi arama arama motoru olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir kişi araması yaptığınızda, tam adından ve akraba listesinden telefon numaralarına, e-posta adreslerine, çevrimiçi kullanıcı adlarına, iş geçmişine, arkadaşlara ve daha fazlasına kadar kişiyle ilgili her türlü veriyi bulabilirsiniz. Aşağıda belirtilen her web sitesi kalite ve tutarlılık açısından denetlenmiştir. Buldukları veriler kamuya açık kayıtlarda olduğundan, kişi hakkında en azından bir tür temel bilgi için hepsi tamamen ücretsizdir. Aynı zamanda, uygun maliyetli insan arama motorları da vardır, ancak tek gerçek fayda, kişiyle ilgili tüm bilgileri tek bir yerden almanızdır. Birini bulmak için ödeme yapmak istemiyorsanız, aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz, ancak kişinin kim olduğuna dair tam bir resim elde etmek için birden fazla kullanmanız gerekebilir.

Genel Kişi Arama İpuçları Dikkate Alın

Google gibi bir web arama motorunun nasıl kullanılacağını bilmek, insanları ücretsiz olarak hızlı bir şekilde bulmanın en iyi yollarından biridir. Böyle bir arama motoru kullanmak, araştırmanızı aynı anda birden fazla sitede genişletecek ve faydalı bir şeyler bulma şansınızı artıracaktır.

İşte yardımcı olacak bazı kaynaklar:

 • Çevrimiçi Kişileri Bulmak için Google Nasıl Kullanılır: Birini bulmak için dünyanın en güçlü arama motorunu nasıl kullanacağınızı öğrenin.
 • Herkesin Bilmesi Gereken Web Arama Püf Noktaları: Web’de nasıl arama yapacağınıza ilişkin genel ipuçları, adları ve konumları ararken ihtiyacınız olacak.
 • En İyi Arama Motorları Listesi: Google, insanları çevrimiçi bulabilen tek arama motoru değildir. Google’ın sonuçları yardımcı olmuyorsa başka bir tane kullanın.

Temel Bilgiler için Kişi Bulucu kullanın

Ücretsiz insan arama sitelerinin çoğu, bulabilecekleri en kolay erişilebilir bilgileri hızlı bir şekilde sunar; bu potansiyel olarak adresleri, telefon numaralarını, ad ve soyadlarını ve e-postayı içerebilir (aradığınız kişinin çevrimiçi olarak ne paylaştığına bağlı olarak).

TruePeopleSearch ters telefon arama sonuçları

TruePeopleSearch Ters Telefon Sonuçları.

 • TruePeopleSearch: Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi ve en hızlı kişi arama araçlarından biri olan bu site, kişileri ada, numaraya ve adrese göre bulmanızı sağlar ve bu ayrıntıların yanı sıra e-posta adreslerini, ilişkili adları, olası akraba ve ortakları ve daha fazlasını içerir.
 • ZabaSearch: Kişileri ad, fiziksel adres veya telefon numarasına göre ücretsiz olarak aramanın başka bir yolu. Tüm ayrıntılar için ZabaSearch incelememize bakın.
 • Family Tree Now: 2014 yılında başlatılan ve kayıt gerektirmeyen ücretsiz bir site olan FamilyTreeNow.com, nüfus sayımı kayıtlarına, doğum kayıtlarına, ölüm kayıtlarına ve yaşayan insan bilgilerine ücretsiz erişim sunar. Bununla insanları nasıl bulacağınızı öğrenmek için Family Tree Now incelememizi okuyun.
 • Aileniz: 1996’dan beri çevrimiçi olan bu kişi arama aracı, kayıp aile üyelerini bulmanızı ve şecere araştırmasına başlamanızı sağlar.
 • FamilySearch.org: İsa Mesih’in Son Zaman Azizleri Kilisesi tarafından hazırlanmış son derece kapsamlı bir site. Aile kayıtları veritabanı, web’deki en büyüklerden biridir.
 • Facebook: İster inanın ister inanmayın, Facebook çevrimiçi insanları bulmanın harika bir yoludur. Tanıdığınız veya tanıdığınız kişileri, arkadaşlarınızın arkadaşlarını ve tamamen yabancıları bulmanızı ve onlarla bağlantı kurmanızı sağlar.
 • PeekYou: Birinin çevrimiçi varlığını arayın, kullanıcıları kullanıcı adına veya telefon numarasına göre bulun ve birinin yaşını doğrulayın.

Telefon Dizinleri Aracılığıyla İnsanları Bulun

Çoğu zaman, en sevdiğiniz arama motoruna (alan kodu dahil) bir telefon numarası yazmanız, bir işletme veya konut telefon numarası için doğru sonuçlar verebilir. Bununla birlikte, bazen bir telefon dizini (eşlik eden bilgilerle birlikte yayınlanmış telefon numaralarının geniş dizinlerini sunan özel bir site) gerçekten kullanışlı olabilir.

Beyaz sayfalar adres arama sonuçlarını tersine çevirir

Beyaz Sayfalar Ters Adres Sonuçları.

 • Beyaz sayfalar: Bir telefon numarası bulmak için ada ve soyadına göre arama yapın veya telefon numarasının kime ait olduğunu görmek için tersten arama yapın.
 • FastPeopleSearch: Bu sitede ada, telefona veya fiziksel adrese göre hızlı bir kişi araması yapın. Bu ayrıntıları ve kişinin evli olup olmadığı, eskiden nerede yaşadığı, geçmiş hücre numaraları, doğum tarihi, e-posta adresleri ve daha fazlası gibi diğer bilgileri bulur.
 • DexKnows: İşletme telefon listelerini arayın.
 • Teknik olarak bir telefon rehberi olmasa da, telefon numaralarını bulmak için Google’ı da kullanabilirsiniz. Numarayı zaten biliyorsanız ancak kime ait olduğu gibi onun hakkında bilgi istiyorsanız, Google ayrıca bir ters numara arama aracı olarak da kullanılabilir.

Ölüm ve Ölüm İlanı Bilgileri

Çevrimiçi bir ölüm ilanı bulmak bazen zor olabilir çünkü fiziksel gazeteler ölüm ilanları yayınlar ve bunlar her zaman web’e yüklenmez. Ancak, biraz arama ile, aşağıdaki web siteleri tam olarak kimi veya neyi aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir.

Obituary Merkez ana sayfası

Ölüm ilanı Merkezi.

 • Ancestry.com: Temel araştırmanıza buradan başlayın, ancak bu sitenin daha ayrıntılı bilgi için ücretli erişim gerektirdiğini bilin. Bu, internetteki en büyük aile geçmişi veritabanlarından biri olduğu için başlamak için mükemmel bir yerdir.
 • ObitCentral: Obituary Central, ölüm ilanlarını bulmak ve mezarlık aramaları yapmak için bir ölüm ilanı veritabanıdır.
 • New York Times Obituaries Sayfası: Buradaki ölüm ilanları 1800’lere kadar uzanıyor.

İş Bilgileri

Çoğu işletme çevrimiçi olarak inanılmaz miktarda bilgi sunar, ancak bu yalnızca nereye bakacağınızı biliyorsanız yardımcı olur. Telefon numaralarından adreslere, yönetim kurulu üyelerinin özgeçmişlerine kadar her türlü veri mevcuttur.

Süper sayfalar restoran araması

Süper sayfalar.

 • LinkedIn: LinkedIn, düzinelerce sektörü temsil eden, dünyanın dört bir yanından milyonlarca deneyimli profesyonelden oluşan çevrimiçi bir ağdır.
 • Inter800.com: Internet 800 Rehberi ile 800 numaranın kime ait olduğunu öğrenin.
 • Süper sayfalar: Çevrimiçi sarı sayfalarda ABD işletmelerini arayın.
 • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa: Maaşlar ve hisse senedi bilgileri de dahil olmak üzere bireysel işletmeler hakkında birçok iyi bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Birden Çok Kaynak Kullanın

Yukarıda okuduğunuz gibi, sadece bir veya iki aramadan sonra aradığınız her şeyi bulmanız olası olmadığından, insan arama görevinizde birden fazla site kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Birisi çevrimiçi olarak -kamuya açık kayıtlar, sosyal medya vb. aracılığıyla- bir iz bıraktıysa, bu makalede bahsedilen kaynaklardan en az biri onu izlemenize yardımcı olacaktır. İnternet harika bir kaynak olsa da, aradığınız kişi bir şekilde çevrimiçi olarak aktif değilse, o zaman bu kişinin bilgileri aramanızda kolayca görünmeyebilir. Ne yazık ki, kişi kamuya açık alanda kim olduğuna dair herhangi bir kayıt bırakmadıysa, aradığınız kişiyi bulmanıza yardımcı olacak sihirli bir mermi araması yoktur.

İnternette İnsan Ararken Hatırlanması Gerekenler

İnternette insanları bulmaya çalışırken bunun hakkında fazla düşünmeyebilirsiniz, ancak aramanız sırasında hatırlamanız gereken birkaç şey var:

 • Sihirli kurşun yok: Web’de kesinlikle çok çeşitli bilgiler mevcut olsa da, bunların hepsini size sunacak tek bir site ya da basit bir arama sorgusu bunu yapamaz. Çevrimiçi birini, özellikle de iletişiminizi kaybettiğiniz veya web’de pek iz bırakmadığınız birini bulmak, başarılı olmak için sabır, özen ve sebat gerektirir. Yine de, o zaman bile, zamanınız yararsız olabilir.
 • Herkese açık bilgiler herkese açıktır: Çevrimiçi bulunan herhangi bir bilgi, kamuya açık veri tabanlarında, dizinlerde, bloglarda, forumlarda, mesaj panolarında vb. Bulunduğu için doğası gereği halka açıktır. Bir araya getirilen küçük çerezler oldukça etkileyici bir bütün oluşturabilir.
 • Onlar bulabiliyorsa, sen de bulabilirsin: “Tek seferlik bir ücret” için ayrıntılı arka plan kontrolleri sağlamayı vaat eden web sitelerinin hepsi kötü değildir çünkü genellikle tüm genel bilgileri gözden geçirmeniz için tek bir birleşik sayfada bir araya getirme konusunda gerçekten iyi bir iş çıkarırlar. Ancak, insanları bulmak için ödeme yapmanız gerekmez, çünkü bu hizmetlerin bulduğu her şey, insan aramalarını manuel olarak yapmak istiyorsanız, halka (sizin) de açıktır.

Kendi bilgilerinizi çevrimiçi olarak bulduysanız, başkalarının da bu bilgileri çıkaramaması için kaldırılmasını talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.