Skip to content

En Popüler 50 E-posta İpuçları, Püf Noktaları ve Sırları

22 de Mayıs de 2021

Spam hakkında yeni bir şeyler öğrenin, e-posta programınız veya hizmetiniz için akıllıca hileler bulun ve harika sırları keşfedin. İşte en popüler ve en önemli 50 e-posta ipucu.

Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur

Yeni bir e-posta adresi mi istiyorsunuz? Mevcut e-posta hesabınız için akıllı bir web arayüzü ve spam filtresi mi? Eski postayı yedeklemek veya arşivlemek için bir alan mı? Yeni bir Gmail hesabının nasıl oluşturulacağı ve kurulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Gmail Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Bir Gmail hesabından kurtulmak mı istiyorsunuz? Süresinin dolmasına izin vermek yerine, hemen Gmail hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenin.

Yahoo! Mail Şifresi

Yahoo! Mail şifresi? Şimdi değiştirin ve ardından Yahoo! Posta hesabı güvenli.

Yahoo! Mail Hesabı

Yahoo! Tüm mesajları, klasörleri ve adres defteri verilerini (ve diğer Yahoo! hizmetlerini) silmek için Posta hesabı.

Outlook.com E-posta Hesabı Nasıl Oluşturulur

Outlook.com, live.com veya hotmail.com’da yeni bir e-posta adresi ve elbette bununla birlikte gelen Outlook.com hesabını alın.

Outlook’ta İşyeri Dışında Tatil Otomatik Yanıtını Ayarlama

Siz bilgisayardan uzaktayken Outlook, gönderenlere tek tek ne zaman yanıtlayabileceğinizi bildiren önceden yazılmış bir mesajla gelen postayı otomatik olarak yanıtlayabilir.

Bir Gmail Hesabından Diğerine Posta Nasıl Taşınır veya Kopyalanır (Yalnızca Gmail Kullanılarak)

Yeni bir Gmail hesabınız var. Ayrıca eski bir Gmail hesabınız var. Tüm postaları (gönderilen iletiler dahil) ikinciden öncekine zahmetsizce nasıl taşıyacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kayıp veya Silinmiş Yahoo! Nasıl Kurtarılır? Mail Mesajları

Mesajlar açıklanamaz bir şekilde Yahoo! Posta hesabı? “Çöp Kutusu” klasörünü içinde önemli bir mesajla mı boşalttınız? Yahoo! Önceki bir duruma postayla gönderin.

İPhone Mail Sync’i Daha Fazla, Tümünü veya Daha Az Posta Yapma

Tüm eski e-postalarınızın nereye gittiğini merak mı ediyorsunuz veya iPhone Mail’in yalnızca en yenisinin gösterilmesini mi diliyorsunuz? Bir Exchange e-posta hesabından iPhone Mail’in ne kadar posta indireceğini şu şekilde seçebilirsiniz.

Outlook E-posta İmzanıza Grafik veya Animasyon Nasıl Eklenir

Outlook’ta e-postalarınıza eklenen imzayı grafikler, animasyonlar ve logolar ekleyerek daha zengin bir deneyim haline getirin.

Unutulmuş bir Gmail Şifresi Nasıl Kurtarılır

Hatırladığınızı düşündüğünüz şifrelerin hiçbiri işe yaramadığı için Gmail hesabınıza giremiyor musunuz? Hesabınıza geri dönmek için nasıl kimlik doğrulaması yapacağınız ve yeni bir Gmail şifresi belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

SMTP Kimlik Doğrulaması (ve SSL) Kullanarak Bir PHP Komut Dosyasından E-posta Gönderme

Artık PHP betiğinizden gelen e-posta gönderilmeyecek. Şimdi olacak. Kimlik doğrulama (ve isteğe bağlı olarak SSL şifreleme) gerektiren posta sunucuları üzerinden bile PHP’nin nasıl e-posta göndermesini sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Unutulmuş bir Yahoo! Nasıl Kurtarılır? Mail Şifresi

Yahoo! Posta şifresi kayboldu.

Unutulmuş bir iCloud Mail Parolası Nasıl Kurtarılır

İCloud Mail hesabınızdan dehşete düştünüz, hayal kırıklığına uğradınız ve kilitlendiniz mi? Parolayı sıfırlamak ve e-postanıza yeniden erişim kazanmak için hangi adımları atmanız gerektiğini buradan öğrenin.

İCloud Mail Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Parolanızı güncelleyerek iCloud Mail hesabınızı ve adresinizi güvende tutun. Nasıl yapacağınız burada.

Outlook’ta E-posta İmzası Nasıl Oluşturulur

Outlook’tan gönderdiğiniz her e-postaya eklenecek temel iletişim bilgilerini içeren kısa bir metin parçası, bir etiket satırı veya belki bir reklam veya teklif oluşturun.

Outlook.com Postasını Başka Bir E-posta Adresine Yönlendirme

Web üzerinde Outlook Posta’nın başka bir e-posta adresine iletilmesini sağlayın. Tüm yeni postaların yönlendirilmesini sağlayabilir veya yalnızca belirli e-postaları yeniden yönlendirmek için filtreler oluşturabilirsiniz.

Gmail’de E-posta Şablonları Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Standart sorulara verdiğiniz standart yanıtları bir kez daha yazın. Ardından bunları yeni iletilerde veya yanıtlarda tekrar tekrar kullanılmak üzere Gmail’de şablon olarak kaydedin.

İPhone Mail’de Gmail’e Nasıl Erişilir

İOS altında özel bir e-posta deneyimi için, iPhone Mail’de bir Gmail veya Google Apps e-posta hesabı oluşturun.

Outlook’ta Açıklanmayan Alıcılara E-posta Nasıl Gönderilir

Bir grup kişiye e-posta göndermek, ancak e-posta adreslerini gizli tutmak istiyorsanız, bunu Outlook’ta “Açıklanmayan alıcılara” gönderin.

Facebook Mesajlarında Arşivlenmiş Posta ve Mesajları Görüntüleme

Arşivlenen postalar, Facebook Mesajları gelen kutunuzda veya “Diğer” klasörlerinizde görünmez. Bu konuşmalara nasıl erişip arama yapacağınızı öğrenin.

Yahoo! Mail Hesabı Devre Dışı Bırakılacak ve Silinecektir

Yahoo! Posta adresi ve hesap tehlikede mi? Kullanılmadan belirli bir süre sonra, Yahoo! devre dışı bırakabilir ve sonunda silebilir.

Açıklanmayan Alıcılara Nasıl E-posta Gönderilir

Birkaç kişiye hızlı bir şekilde, ancak her alıcının adı herkese görünmeden bir e-posta göndermek mi istiyorsunuz? Açıklanmayan alıcılara bir e-posta mesajının nasıl gönderileceği aşağıda açıklanmıştır.

Web’de Outlook Posta’da Bir Göndereni E-posta Adresine Göre Engelleme

Outlook.com adresinde Web üzerinde Outlook Posta’da gönderenleri engelleyin ve iletilerini gelen kutunuzdan yasaklayın. Elinizde bir mesaj varken, engellemek (ve silmek) özellikle kolaydır. Yine de herhangi bir adresi veya alanı manuel olarak da engelleyebilirsiniz.

Gmail İmzanıza Nasıl Resim Eklenir

Her e-postanızın markasını ve kişiselleştirmesini içeren bir logo veya başka bir resim eklemek ister misiniz? Gmail imzanıza nasıl grafik ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail Desteğine Nasıl Ulaşılır?

Gmail ile ilgili sorununuzu nereye bildireceğinizi bilin ve doğrudan Google’dan e-posta veya genel bir forum aracılığıyla yardım alın.

Outlook ile Bir E-postaya Satır İçi Resim Ekleme

Fotoğraflarınızı, eskizlerinizi veya diğer resimlerinizi doğrudan e-posta iletilerinize (ekler yerine) eklemek istiyorsanız, bunu Outlook’ta nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

İPhone Mail’de Gönderilecek Klasörler Nasıl Seçilir

Push e-posta yalnızca Gelen Kutusu için değildir. Herhangi bir Exchange klasörünün içeriğini iPhone Mail’inize nasıl göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail’de Mesaj ve Ek Boyutu Sınırları

Gmail, yalnızca belirli bir boyuta kadar ileti (ve ekli dosyalar) gönderip almanıza izin verir. Yine de dosyalarınızı istediğiniz hedefe nasıl ulaştıracağınızı öğrenin.

Winmail.dat Eklerinin Outlook’ta Gönderilmesi Nasıl Engellenir

Application / ms-tnef ve winmail.dat’ı bitirin. Outlook’u, e-postalarınızla birlikte gizemli ve açıklanamayan winmail.dat eklerini şüphesiz kafaları karışmış alıcılara göndermediğinden emin olacak şekilde yapılandırmanın yolu burada.

PHP Komut Dosyasından Nasıl E-posta Gönderilir

Bir PHP betiğinden e-posta göndermek için ihtiyacınız olan tek şey bir işlevdir.

Yahoo! Başka Bir E-posta Adresine Posta

Yahoo! Mesajları başka bir e-posta adresine postalayın.

Yahoo! ile Nasıl İletişim Kurulur? Mail Desteği

Yahoo!’da bir hata buldunuz! Posta mı yoksa bildirilecek bir sorun mu? Yahoo! ile nasıl ve nereden iletişim kuracağınız aşağıda açıklanmıştır. Kaynaktan yardım almak için posta desteği.

Mac OS X Mail ile Windows Live Hotmail’e Nasıl Erişilir

Windows Live Hotmail mesajlarını Mac OS X Mail içinden alın ve okuyun ve yanıtlayın.

Unutulmuş bir GMX Posta Parolası Nasıl Kurtarılır

GMX Posta hesabınızın şifresini mi unuttunuz? İkincil bir iletişim adresi ile şifreyi sıfırlamak ve hesabınızı geri almak çok kolay.

Gmail’de Bir İletiden Takvim Etkinliği Nasıl Oluşturulur

Önceden doldurulmuş tüm gerekli verilerle doğrudan Gmail’den bir Google Takvim etkinliği oluşturmak için bir e-postadaki bilgileri nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Outlook.com’da Postayı Organize Etmek İçin Klasörler Nasıl Oluşturulur

Outlook.com’da iletileri depolamak için özel klasörler ekleyin. Alt klasörlerle, onları önyüklemek için bir hiyerarşi içinde ayarlayabilirsiniz.

Yahoo! Gmail’e Posta İletileri ve Kişiler

Mesajlarınızı ve adres defterinizi Yahoo! Postayı Gmail’e çevirin ve klasörleri de etiketlere dönüştürün.

Gmail’de Diğer POP Hesaplarından Posta Nasıl Toplanır?

Tüm e-postalarınız için Gmail’i kullanabilmeyi ister miydiniz? Beş adede kadar mevcut POP hesabından Gmail indirme postasını nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Gmail’de Bir Gönderen Nasıl Engellenir

Bir gönderenin tüm iletilerinin Gmail’de sessizce ve otomatik olarak “Çöp Kutusu” na (veya gelen kutunuzun yolundan çıkmasına) gitmesini sağlayın.

Facebook’ta Posta ve Mesajları Hızlı Bir Şekilde Arşivleme

İlgilendiğiniz iletileri arşivleyerek gelen kutunuzu ince ve kendinizi mutlu tutun. Facebook Mesajlarında, konuşmaları ve e-postaları arşivlemek kolaydır.

Yahoo! Gmail’de Posta

Yahoo! Gmail’de Posta. Yahoo! Mail Plus hesabı, Gmail’i yeni iletileri indirecek ve Yahoo! Posta adresi.

Gmail’i Başka Bir E-posta Adresine Yönlendirme

Gmail’in gelen iletileri eski e-posta programınızdaki eski e-posta hesabınızda okumak için otomatik olarak herhangi bir e-posta adresine yönlendirmesini sağlayın.

Gmail’den Bir Kişi Nasıl Silinir

Yanlışlıkla girilen bir kişiden kurtulmak mı istiyorsunuz? Adres defterinizi, artık başka bir yerde saklanan müşteri ayrıntılarını temizlemeniz mi gerekiyor? Gmail kişilerinizden bir e-posta adresini nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Outlook’ta Bir Mesaja Arka Plan Resmi Nasıl Eklenir

Bir resim ekleyerek Outlook’ta e-postalarınıza nasıl renkli ve orijinal bir arka plan kazandıracağınızı öğrenin.

Gmail’den Açıklanmayan Alıcılara Nasıl E-posta Gönderilir

Birkaç kişiye bir e-posta göndermek istiyorsanız, ancak bunu tüm bu kişilerin e-posta adreslerinin diğer alıcılarla paylaşılmaması için yapın, ihtiyacınız olan tek şey küçük bir numara ve Gmail’deki Bcc: alanıdır.

Mac OS X Mail’in E-postalarınızı Sakladığı Klasörleri Bulma

Mac OS X Mail posta kutularınızı yedeklemek istediğinizde nereye bakacağınızı bilin. E-postalarınızı nerede sakladıkları aşağıda açıklanmıştır.

Outlook’ta Varsayılan Yazı Tipi Yüzü ve Boyutu Nasıl Değiştirilir

Outlook’ta e-postalar için varsayılan olarak kullanılacak kesin yazı tipini, yazı tipi stilini ve rengini belirtin.

Gmail’de Tüm Okunmamış İletiler Nasıl Bulunur?

Gmail’deki tüm okunmamış iletilerinizi görmek mi istiyorsunuz? Kısa bir arama tatlı hile yapar.

Gmail İstatistiklerinizi mi merak ediyorsunuz?

Geçen ay kaç tane e-posta gönderdiğini biliyor musun? Kaç tane aldığını biliyor musun? E-posta için en yoğun günün hangisi olduğunu biliyor musunuz? Gmail bunu yapar ve her gün için gelen ve giden iletilerin sayısı ve en çok kime e-posta gönderdiğiniz gibi belirli e-posta istatistiklerini içeren aylık raporlarda sizi bilgilendirebilir.