Skip to content

En Son Windows 10 Güncellemesi PC’nize Zarar Verebilir

20 de Nisan de 2021

En son güncellemeleri Windows 10’a uygulamadıysanız, uygulamayın. Yamayı uygulayanlardan çökmeler, düşük performans ve silinen dosyalar bildirildi. Bunu beklemek en iyisi.

Pixabay
Windows 10 kullanıcıları, KB4549951 olarak da bilinen 14 Nisan güncellemesini yükledikten sonra Mavi Ölüm Ekranı (BSOD) gibi çökmeleri bildiriyor.

Ayrıntılar: Rapor edildiği gibi BetaHaberlerBazıları, iki haftalık güncellemenin düşük performansla birlikte Bluetooth ve Wi-Fi ile ilgili sorunlara neden olduğunu söylüyor. Diğer kullanıcılar, ayarların sıfırlandığından, dosyaların Geri Dönüşüm Kutusu’na gönderildiğinden ve bazılarının dosyaların tamamen kaybolduğundan şikayet ettiler.

Eğer etkilenirsen: Güncelleştirme, iki belirli Windows 10 kurulumu için geçerlidir: 1903-OS Build 18362.778 ve 1909-OS Build 18363.778. Bu yapılardan birine sahipseniz ( Winver arama kutusundan veya bir Komut İstemi penceresinden) ve henüz güncelleme yapmadıysanız, Microsoft bir düzeltme verene kadar otomatik güncellemeleri kapatabilirsiniz. Ayrıca gerekirse güncellemeyi kaldırabilirsiniz.

Sonuç olarak: Bu, Windows 10 güncellemesiyle ilgili ilk sorun değil ve muhtemelen son da olmayacak. Microsoft, Mayıs ayındaki bir sonraki planlanan güncelleme sürümüne kadar beklemek anlamına gelse bile, bir noktada sorun için güncel bir düzeltme yayınlamalıdır.

Windows Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin