Skip to content

Epson Perfection V550 Fotoğraf Renkli Tarayıcı

30 de Mayıs de 2021

Bir fotoğraf tarayıcısı pazarındaysanız, Epson Perfection V550 Fotoğraf Renkli Tarayıcı, Epson görüntü düzenleme yazılımını dahil etmeyi ihmal etse bile kendi başına tatmin edici bir tarayıcıdır.

Tasarım ve Özellikler

Epson’un popüler Perfection V500’ünün yerini alan Perfection V550, 8,5×11,7 inçlik bir tarama alanına ve inç başına 6,400 nokta veya dpi’lik maksimum optik çözünürlüğe sahiptir ve bu 200 $ ‘lık bir tarayıcı için uygundur. 11,2 inç genişliğinde, 19,1 inç önden arkaya kadar ölçülüyor ve yaklaşık 4,6 inç yüksekliğinde duruyor. Tarayıcı kapağını açmak için bol miktarda üst kısım gerektirir. V550, dört adede kadar 35 mm slayt, iki sıra altı negatif ve belirli film türlerini taramanıza izin veren bir adaptörle birlikte gelir. Ayrıca, her görüntünün boyutunu belirlemek, kırpmak ve ardından her bir görüntüyü ayrı bir dosya olarak kaydetmek için yerleşik otomatik kenar algılama özelliğini kullanarak birden fazla fotoğrafı aynı anda tarayabilir. Bu Perfection modeli, belirli görüntü hasarı türlerinde etkileyici şekilde iyi çalışan, toz ve çizikleri gidermeye yönelik donanım tabanlı bir rutin olan Digital Ice’ı içerir. Ayrıca, baskılar için yazılım tabanlı bir toz filtresi içerir. İkisi arasında, taramalarınızdaki birçok çeşit lekeyi kaldırabilirsiniz.

Epson
Epson’un en son tarayıcılarından birkaçı gibi, bu tarayıcı da bazı tarayıcıların kullandığı soğuk katot floresan lambalar (CCFL) yerine LED (ışık yayan diyotlar) kullanır. LED tabanlı mekanizmalar, tarayıcıyı en iyi şekilde çalışmadan önce ısıtma ihtiyacını ortadan kaldırır. Son olarak, Epson’un birkaç alt uç tarayıcıda yaptığı gibi, bunun tarayıcının ön kenarında dört tarama düğmesi veya bunlardan birine bastığınızda başlayan tarama modları vardır. Düğmeler PDF veya Taşınabilir Belge Biçimi, Kopyalama (taramayı bir yazıcıya gönderir), E-posta ve Başlat (taramayı Önizleme modunda görüntüler).

Yazılım

V550 bir fotoğraf tarayıcısı olsa da, bu modelde görüntü düzenleme yazılımı bulunmaz. Ancak bununla birlikte gelir:

  • Epson Easy Photo Fix teknolojisine sahip Epson Scan.
  • Epson Easy Fotoğraf Baskısı.
  • Optik karakter tanıma (OCR) programı.
  • Abbyy FineReader 9.0 Sprint, taranmış metni düzenlenebilir metne dönüştürür.
  • Taramalarınızı Facebook’a, birkaç fotoğraf paylaşım sitesine, sabit sürücünüze ve diğer konumlara gönderen Epson Scan yardımcı programı.

Bütçe Pro

Fotoğraf tarayıcıları söz konusu olduğunda, V550 sınırda profesyoneldir. Mükemmel (veya mükemmele yakın) taramalar üretir ve Dijital Buz tozu ve çizik filtreleri etkileyicidir. Hiçbir şey yoksa, V550 çok iyi tarar. Yine de, birden çok sayfayı taramak için otomatik belge besleyicisi veya ADF (ancak bu fiyata beklememelisiniz), bu da onu çok sayfalı metin belgelerini taramak için idealden daha az yapar. Yine de, fiyat için harika bir fotoğraf tarayıcısı.