Skip to content

Epson PowerLite 1795F Projektör İncelemesi

9 de Mart de 2023

Epson PowerLite 1795F Projektör

Ne Seviyoruz

 • Parlaklık
 • 300 inç görüntü boyutuna kadar yansıtır
 • Kablosuz olarak projelendirin
 • Taşıma çantası ile birlikte gelir

Neyi Sevmiyoruz

 • Taşınabilir olması gerekmez
 • Zayıf ses

Projektör, kısa mesafelere seyahat edebilecek ev sineması kalabalığı veya iş seyahatinde olanlar için en iyisidir.

3

Epson PowerLite 1795F Projektör

Epson PowerLite 1795F Projektör

Bu makalede

Epson PowerLite 1795F Projektörü, uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

İlk bakışta Epson PowerLite 1795F’den, boyutu ve üzerine üretici tarafından damgalanmış sayısız uyarı ve yazı nedeniyle etkilenmedim. çok gibiydi ekstrave bir taşıma çantasıyla gelmesinden etkilenmeme rağmen taşınabilirliğini anlayamadım. Test ettikten sonra, Epson PowerLite 1795F gibi projektörlerin iş seyahatleri ve kısa geziler için üretildiği sonucuna vardım. Epson PowerLite 1795F, Full HD kablosuz geniş ekran performansının yanı sıra Miracast akışına sahiptir. Bu ince ve hafif model, 3.200 lümen değerinde etkileyici bir parlaklık ve 1080p çözünürlük sunarak onu tam HD kalitesinde içerik için ideal kılar. Bu bir savurganlık ve piyasadaki diğer hafif projektörler düşünüldüğünde belki de haksız.

Tasarım: Diğerlerinden daha büyük ama aynı zamanda çok sayıda yetenek

Epson PowerLite 1795F biraz ağır ama çok yetenekli. Yaklaşık 11,5 x 8,4 x 1,7 ölçüleriyle, test ettiğim diğer birçok taşınabilir projektörden daha kaliteli özelliklere, yani yüksek renk parlaklığına ve kablosuz işlevselliğe sahiptir. İki tonlu projektör, daha net bir görüntü elde etmeye yardımcı olmak için merceğin arkasında bir yakınlaştırma tekerleğine ve odak kontrolüne sahiptir. Ayrıca projektörün üzerinde, merkezi bir Enter düğmesi, bir açma/kapama düğmesi, bir Ana Sayfa düğmesi, bir Menü düğmesi ve daha pek çoğu bulunan dört yollu bir kumanda bulunur. Bunlara ve diğer işlevlere Epson’un dahil olduğu uzaktan kumandayla da erişebilirsiniz. Bağlantı noktaları ve bağlantı açısından PowerLite 1795F, bir VGA, bir HDMI, bir RCA video ve bir ses girişi bağlantı noktasının yanı sıra bir USB Type-B bağlantı noktası ve bir USB Type-A dahil olmak üzere çok çeşitli bağlantı noktalarına sahiptir. liman. Projektör, yerleşik bir modül aracılığıyla bir kablosuz ağa bağlanabilir ve uyumlu cihazlardan Miracast akışını destekler. HDMI bağlantı noktası ayrıca Chromecast, Roku veya MHL özellikli bir cihazdan akışı destekler ve cihaz, Epson iProjection uygulaması yüklü olarak iOS ve Android cihazlardan projeksiyonu destekler.

Epson PowerLite 1795F Projektör

Kurulum Süreci: Orta zorlukta

PowerLite 1795F’nin kurulum süreci, daha geniş yetenekleri nedeniyle diğerlerinden daha karmaşıktı. Ne için kullandığınıza bağlı olarak, yüklenmesi gereken yazılımlar ve bir kablosuz ağa bağlanması gereken bağlantılar vardır, bu kesinlikle bir HDMI veya USB takmaktan daha fazla zaman alır. Ancak, kullanım kılavuzu yardımıyla bunu yapmak inanılmaz derecede zor değil.

Görüntü Kalitesi: Mükemmel

Renkler parlak ve doygundu. Bir LCD projektör olarak, renk parlaklığı beyaz parlaklığına eşittir. Görüntüler genellikle netti.

Epson PowerLite 1795F Projektör

Ses: Zayıf

PowerLite 1795F’nin 1 watt’lık bir hoparlörü var, bu da bana bu projektörün harici bir hoparlör kaynağına bağlanması gerektiğini hemen söyledi. Testim sırasında bunu yapmadım, ancak bir alıcıya bunu bir satın alma işlemine dahil etmesini şiddetle tavsiye ederim. Ses zar zor duyuluyordu.

Şık tasarımına ve muhteşem çözünürlüğüne rağmen, bu projektör iyi bir ses kalitesine ve genel olarak taşınabilirliğe sahip değil.

Fiyat: Herhangi bir önlemle savurganlık

Sofistike bir projektör için bile 955 dolar bir savurganlıktır. Epson PowerLite 1795F söz konusu olduğunda, bunun gerekçelendirilebileceğinden emin değilim. Şık tasarımına ve muhteşem çözünürlüğüne rağmen, bu projektör iyi bir ses kalitesine ve genel olarak taşınabilirliğe sahip değil. Her yönden göze çarpmayan bir projektöre bu kadar büyük miktarda para yatırmak, açıkçası, saçma görünüyor, ancak harcayacak paranız varsa, burada çok fazla teklif var.

Epson PowerLite 1795F Projektör

PowerLite 1795F, Anker Nebula II’ye karşı

Şekilleri ve yazılım tasarımları çok farklı olduğu için bu projektörleri bazı seviyelerde karşılaştırmak zor, ancak ikisini de inceledikten sonra, her birinin mini projektörler için sezgisel seçimler olduğunu gördüm. Her ikisinin de tarama için bir dizi seçeneği var. PowerLite 1795F için ayrıntılar yukarıda belirtilmiştir, Anker Nebula II (Amazon’da görüntüleyin) Chromecast, Google Asistan, otomatik odaklama ve çok daha iyi bir hoparlör sunar. Epson pille çalışmazken Nebula II’nin pil ömrü kısadır. Bu iki araçtan Kapsül II ultra modern, daha zekice tasarlanmış ve fiyatına göre daha donanımlı.

Bugün piyasadaki en iyi mini projektörlerle ilgili diğer incelemelerimize göz atın.


Nihai Karar

Bu, ses kalitesine ve seyahat dostu olmasına rağmen birinci sınıf bir taşınabilir projektördür.PowerLite 1795F iyi bir projektördür; taşınabilirlik ve ses özelliklerine daha az önem verip görüntü kalitesine daha çok önem verenler için buna değer. Açıkçası, doğrudan bir güç kaynağına bağlanma ihtiyacı, esas olarak bir ofis ortamı için tasarlanmamışsa ve iyi bir ses kalitesinin olmaması, fiyatı mazur görmeyi zorlaştırmıyorsa, onu o kadar seyahat dostu yapmaz. İyi görüntü kalitesi ve kolay kurulum, bu ürüne Amazon’da 5 yıldız verdi, ancak bana göre başka bir ürünle muhtemelen daha iyisini yaparsınız.

Özellikler

 • Ürün adı

  PowerLite 1795F Projektör

 • Ürün markası

  epson

 • Fiyat

  955,00 $

 • Ağırlık

  4 libre

 • Ürün Boyutları

  11,5×8,4×1,7 inç

 • Parlaklık

  3.200 lümen

 • Konuşmacılar

  Evet