Skip to content

Ermahgerd! Bu ne anlama geliyor?

25 de Mayıs de 2021

Memlerde, Facebook’ta, Reddit’te, Twitter’da ve web’de mizahın sık sık ortaya çıktığı diğer yerlerde muhtemelen “ermahgerd” veya kısaltılmış “gerd” yi görmüşsünüzdür. İlk bakışta kafa karıştırıcı olabilir.

Ermagherd demek: Aman Tanrım

Basit bir ifadeyle, “Aman Tanrım” ın yanlış bir telaffuzu. Genellikle şaşkınlık, heyecan veya başka bir güçlü tepki verir.

Ermagherd Nasıl Kullanılır

Ermahgerd, “Aman Tanrım” ın yaptığı her yere sığar, ancak biraz aptallık, mizah, iğrençlik veya ineklik ekler. Konuşulduğunda, R sesleri kelimede ve sonraki herhangi birinde vurgulanır. Bazı memler, “Derp” gibi bir şey söylemiş olabilecek, uygun olmayan bir koruyucu takan biri tarafından söylendiğinde çıkacakları şekilde yazılan sözcükleri içerir.

Ermagherd nereden geldi

2012 civarında, elinde üç tane “Tüylerim diken diken” olan ve elinde pabuçlu tuhaf bir ergen kızın fotoğrafı sosyal medyada dolaşmaya başladı. Bir noktada, birisi ortodonti tarafından kapsanan bir ağzın nasıl telaffuz edebileceğini hayal ederek “Gooseberms, mah fravrit berks” başlığını ekledi, “Goosebumps, benim en sevdiğim kitaplar.” Daha sonra bir başkası “Ermahgerd” veya “Aman Tanrım” diye ekledi. Memler viral oldu. O zamanlar 11 yaşında olan Maggie Goldenberger, arkadaşı fotoğrafı çekerken giydirme oynuyordu. Goldenberger, görüntü internette patladığında 24 yaşında bir hemşireydi. 2015 röportajında ​​Time dergisine bunun sadece bir şaka olduğunu söyledi ve memin kalıcı popülaritesine şaşırdığını ifade etti.

Kullanımdaki Ermahgerd Örnekleri

örnek 1

Ermahgerd! Pizzacı az önce kapıma geldi ve pembe pantolon ve kovboy çizmeleri giyiyordu!

Bu örnekte kişi, pizza servis eden kişinin giydiği şaşırtıcı kıyafeti vurgulamak için Ermahgerd’i kullanıyor.

Örnek 2

Ermahgerd! Parrrty’ye kadar bekleyemem!

İkinci örnekte Ermahgerd kullanan kişi, heyecanını eğlenceli ve biraz da aptalca ifade ediyor.

Örnek 3

Ermahgerd! mershed sapıklar! Mah favorrrite!

Bu örnekte, kişi Ermahgerd konuşma kalıbını tüm ifadeye uyguluyor, bu da “Aman Tanrım! Patates püresi! En sevdiğim!” Anlamına geliyor.

Örnek 4

Ermahgerd! Cumartesi gecesini kütüphanede geçirmek!

Son örnekte, kişi Ermahgerd’i bir Cumartesi akşamı kütüphanede “sıkışıp kalma” heyecanı olmadığını göstermek için komik ve alaycı bir yol olarak kullanıyor.