Skip to content

Evernote için 12 Gelişmiş İpucu ve Püf Noktaları

6 de Mayıs de 2021

Evernote’u bir süredir kullanmış olsanız bile, bu gelişmiş ipuçları ve püf noktaları listesi muhtemelen henüz kullanmadığınız en az birkaçını içerir. Buradaki ipuçları esas olarak Evernote’un masaüstü sürümleriyle ilgilidir ve ekran görüntüleri macOS’ta alınmıştır. Bununla birlikte işlevler ve prosedürler, platformlar ve cihazlar arasında benzerdir.

Hızlı İçindekiler Tablosu Oluşturun

Yeni bir not olarak birkaç nottan oluşan bir dizin oluşturabilirsiniz. Bu Evernote numarası o kadar basit ki, konuya göre bir dizi not oluşturmanız için size ilham verebilir. Sadece birkaç not seçin ve şunu seçin: İçindekiler Notu Oluşturun görünen menüden. Sonuç, seçtiğiniz öğelere bağlantılar içeren yeni bir nottur.

Evernote'ta İçindekiler Notu

Windows’ta birden çok not seçmek için Kontrol veya Komut her birini seçtiğinizde. MacOS’ta Komut veya Vardiya onları seçtiğinizde.

Kısayol Tuşlarını Kullanın veya Değiştirin

Evernote klavye kısayolları

Kısayol tuşları klavye kısayollarıdır. Mac için Evernote Klavye Kısayolları ve Windows için Evernote Klavye Kısayolları zaten mevcuttur. Bunları şuraya giderek değiştirin: Evernote > Tercihler > Klavye kısayolları.

Kaydedilmiş Arama Dahil Evernote Arama Sırlarını Tanıyın

Bir aramayı Evernote'a kaydetme

Aynı anahtar kelimeleri çok ararsanız, bunları kayıtlı aramalarınıza eklemeyi düşünün. Arama teriminizi arama kutusuna (ekranınızın sağ üst köşesine) girin, ancak Giriş. Bunun yerine şunu seçin: Düzenle > Bul > Kaydet aramave sorulduğunda aramaya bir ad verin. Kaydedilmiş aramanızı, arama kutusunu tıkladığınızda görünen açılır menüde bulacaksınız.

Araştırın ve Vurgulanan Kindle Metnini Evernote’a Klip

Kindle Highlights'dan Evernote Web Kırpma

Evernote gibi not alma uygulamaları, bibliyografik kaynakları biçimlendirmek için özel uygulamalar veya Microsoft Word kadar harika olmasa da, Evernote’un Web Clipper’ını kullanarak Kindle’da vurguladığınız bölümleri yakalayabilirsiniz. Kindle.amazon.com’da oturum açın ve ziyaret edin Öne Çıkanlar. Ardından, Evernote’a göndermek için Evernote Web Clipper’ı kullanın.

Notları Birleştir

Evernote'ta iki notu birleştirme

İki veya daha fazla not seçin. Tıklayın Birleştirmek açılan menüden. Dikkatle birleştirin: Bunu geri alamazsınız.

Evernote’ta Metin Bölümlerini Şifreleyin

Evernote'ta seçili metni şifreleyin

Bir not içindeki herhangi bir metne sağ tıklayın ve Seçili Metni Şifrele. Hatırlayacağınız bir şifre oluşturun. Şifre çözme seçenekleri için açılır oku seçin. Ne yazık ki, bir notun tamamını şifreleyemezsiniz.

Hatırlatıcılarınızı Her Gün E-postanıza Alın

Evernote'ta e-postayla gönderilen hatırlatıcılar alın

Git Tercihler > Hatırlatmalar > Hatırlatma E-postaları Alın.

Bir Nottan Ekleri Kaydetme

Evernote'ta bir notun eklerini kaydedin

Seçiniz Dosya > Ekleri Klasöre Kaydet. Nottaki tüm ekler, aşağıdaki istemde belirttiğiniz konuma kaydedilecektir.

Evernote Şablonlarını Kullanın

Evernote şablonu

Aynı formatı tekrar tekrar kullanırsanız, zamandan kazanmak için bir şablon kullanın veya oluşturun. Evernote ayrıca evernote.com/templates adresinde bulunan çeşitli şablonlara sahiptir. Bağlantıyı ziyaret edin, ihtiyacınız olanı bulun ve tıklayın Şablon kullan. Evernote’un web sürümünde yüklenecektir. Orada kullanabilir veya kaydedip masaüstü sürümünde kullanabilirsiniz. Kendi şablonunuzu oluşturmak yerleşik bir özellik değil, bir yöntem içerir: Formatını tekrar kullanmak istediğiniz bir notu kopyalayın ve yeni bilgileri, ekleri vb. Girin. Kullandığınız tüm notları şablon olarak belirlediğiniz bir klasöre kaydedin. bu amaç.

Evernote ile Fiziksel Not Defterini Entegre Edin

Moleskine'den Evernote Not Defterleri

Moleskine, Evernote hesabınızla sorunsuz bir şekilde bütünleşen özel fiziksel not defterleri yarattı. Bu, böyle bir not defterinde oluşturduğunuz tüm notların, çizimlerin, vb. Herhangi bir cihazdan erişilebilen Evernote hesabınıza otomatik olarak yüklendiği ve güncellendiği anlamına gelir. Akıllı Çıkartmaları bile entegre edebilirsiniz.

Evernote’u Post-it Notlarla Kullanın

Post-it ve Evernote

Post-It notlarınızı yakalamak için Evernote’un kamerasını mobil uygulamada kullanabilirsiniz; Gerisini Evernote, organizasyona yardımcı olmak için her nota renk kodlaması yaparak halleder. Buradaki fikir, gününüz sizi nereye götürürse götürsün, yazılı veya dijital tüm notlarınıza erişebilmenizdir.

Evernote ile Özel Bir Tarayıcı Kullanın

ScanSnap Evernote Edition'ı Kullanma

ScanSnap for Evernote gibi özel tarayıcılar kağıtsız çalışmayı kolaylaştırarak belgeleri doğrudan Evernote’a taramanıza olanak tanır.