Skip to content

Evernote ile Günlük Bir Dergi Tutun ve Hedefleri İzleyin

7 de Mayıs de 2021

Evernote’ta daha etkili bir şekilde günlük tutmaya yönelik bazı fikirler. Pek çok üretkenlik uzmanı, akademik, profesyonel veya kişisel bir günlük tutmanın faydalarından bahseder. Bu küçük alışkanlık, hayal kırıklıkları veya problemlerin üstesinden gelmenize izin verirken hedeflerinize odaklanmanızı sağlayabilir. Ayrıca ne kadar ilerleme kaydettiğinizi de gösterebilir.

Evernote için Günlük Uygulamalarıyla Eğitimsel, İşle İlgili veya Kişisel İlerlemeyi İzleyin

Hedeflerinizi takip etmek sadece günlük veya haftalık olarak günlüğünüze bakmayı içerebilir veya aşağıda açıklandığı gibi daha tam teşekküllü bir strateji isteyebilirsiniz.

Hedef Belirleme ve İzlemeye 10 Adımlı Yaklaşım

Evernote, ilgilenebileceğiniz üretkenlik kaynakları içeren bir blog çalıştırır. Her biri hakkında daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki adımların her birinde genişleyen makaleyi ziyaret edin.


1. Açıkça yazın

2. Hedefleri paylaşın (başkalarının görüntüleyebileceği veya düzenleyebileceği bir paylaşılan not oluşturarak)

3. Dijital ilham (internet aramalarınızı kolayca kaydetmek için Evernote’un Web Clipper’ı kullanarak)

4. Günlük hedefler (Evernote’u tüm cihazlarda kullanarak, yoğun gününüz boyunca sizin için uygun olduğunda hedefleri ziyaret edebilirsiniz)

5. Aylık inceleme

6. Görevleri yakalayın (onay kutuları ve hatırlatıcı alarmları olan kontrol listelerini kullanarak)

7. Yıldırım çarptığında, onu yakalayın (hafızanıza güvenmek yerine tüm cihazlarınızda Evernote’u kullanarak tekrar)

8. Odağı artırın (belirli öncelikli yapılacaklar öğelerini veya notları “Odak” veya benzer bir şeyle etiketleyerek, farklı not defterlerinde bulunsalar bile onları bulmanızı sağlar)

9. Tamamlananlar listesi (daha sonra tamamlanmış öğeleri aramak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, onay kutusu liste sistemini kullanmak yerine bitmiş öğelerinizi bir “Bitti” etiketiyle etiketleyerek)

10. Düşünmek için zaman ayırın

Hedef stratejileriniz ne olursa olsun, önemli olan Evernote kullanımınızı sizin için anlamlı olacak şekilde özelleştirmektir.

Evernote ile Üçüncü Taraf Günlük Kaydı Uygulamalarını Kullanın

Evernote günlük kaydı uygulaması

Ek olarak, bazen birkaç ekstra zil ve ıslık uzun bir yol kat edebilir. Aşağıdaki üçüncü taraf araçları Evernote ile birlikte kullanılabilir:

  • Harika Gün: Bu, fotoğraf çerçeveleri, temalar, özel yazı tipleri ve daha fazlası gibi ekstraların yanı sıra etiketler ve diğer kullanışlı özellikler içerdiği için bir günlük veya günlük tutmak için eğlenceli bir iPhone uygulamasıdır.
  • Journal for Evernote (iOS): Gosubits for Evernote, günde yalnızca bir not oluşturarak düzenli kalmanıza yardımcı olan bu düşük maliyetli uygulamayı sunar. Bu şekilde, yakaladığınız her şeyi basit bir gazetecilik formatında gün be gün geriye bakabilirsiniz. Uygulamayı başlatmanız ve notlarınızı yazmanız yeterlidir. Uygulama onları örneğin “Günlüğüm” olarak belirlenmiş bir Evernote not defterine gönderecektir. Basit!
  • SnapWriter: Bir günlük kaydı uygulamasında zil ve ıslık istiyorsanız, bu sizin için olanı olabilir. Evernote hesabınıza günlük notları yazmanın ve senkronize etmenin yanı sıra, kullanıcılar ayrıca fotoğraf ekleyebilir, imleç düzenleme konumunu senkronize edebilir, mevcut Evernote notlarını SnapWriter’e aktarabilir, bir şifre kilidi ayarlayabilir, TextExpander aracılığıyla otomatik metin kullanabilir, bir tema seçebilir, kısayol hareketlerini kullanabilir, ve dahası.

KustomNote Günlüğü Şablonu kullanın

Evernote kullanıcıları, daha sonra yeni notlar için kullanabileceğiniz kendi şablon notlarınızı oluşturmayı zaten biliyor. Bu, elinizdeki not için yaptığınız değişikliklerle doldurmak yerine, boş bir kabuk belgesini saklamakla ilgilidir. Açıkçası, bu, şablon notunuzu biçimlendirmek için biraz çaba gerektirebilir. Bu nedenle, daha fazlasını yapmak için üçüncü taraf, hazır çözümlerle de ilgilenebilirsiniz. Örneğin, popüler KustomNote sitesi, Evernote için günlük not şablonları ve daha fazlasını sunar.