Skip to content

Evernote Kullanıcı Arayüzünü Özelleştirmek için 10 İpucu ve Püf Noktası

5 de Mayıs de 2021

Bu, Evernote’un görünümünü ve tarzını kişiselleştirmenin on yolu için rehberinizdir. Masaüstü sürümleri, web veya mobil sürümlerden daha fazla özelleştirme seçeneğine sahiptir, ancak bu not alma aracını çeşitli cihazlarda kullanmak için bazı yeni fikirler bulabilmelisiniz.

Evernote’ta Varsayılan Yazı Tipini Değiştirin

Evernote’un masaüstü sürümleri, notlar için varsayılan bir yazı tipi belirlemenize izin verir. Bu, gelecekteki notların varsayılan yazı tipiyle oluşturulacağı anlamına gelir. Örneğin, Windows’ta şu adrese gidin: Araçlar > Seçenekler > Not.

Not Almayı Daha Kolay Hale Getirmek İçin Evernote Kısayollarını Kullanın

Evernote Kısayollarını Kullanın

Notlar, not defterleri, yığınlar, aramalar ve daha fazlası için 250’ye kadar kısayol oluşturabilirsiniz. Kısayol kenar çubuğu ekranın sol tarafında bulunur ve özelleştirilebilir. Örneğin, Android tablet sürümünde, nota uzun dokunun veya sağ tıklayın (açmadan) ve şunu seçin: Kısayollara Ekle. Ya da bir not defterini soldaki kenar çubuğunda bulunan Kısayollar’a sürükleyip bırakın.

Evernote Ana Ekranına Not Ekleme

Evernote Ana Ekranına Not Ekleme

Evernote’u açtığınızda belirli bir notun önde ve ortada olmasını mı istiyorsunuz? Gördüğünüz ilk şey Evernote Ana Ekranıdır, bu nedenle öncelikli öğeleri oraya yerleştirin. Android tablet sürümünde, açmadan önce nota uzun dokunun veya sağ tıklayın ve Ana ekran. Veya notun içindeyken sağ üst köşedeki üçlü kare simgesini seçin, ardından Ana ekran.

Evernote’ta Not Görünümlerini Özelleştirin

Evernote Ana Ekranına Not Ekleme

Notların bir not defterinde nasıl göründüğünü özelleştirmek için sağ üst köşeye gidin. Görünüm. Açılır menüde hesap türünüze ve cihazınıza bağlı olarak Kartlar, Genişletilmiş Kartlar, Parçacıklar veya Liste seçenekleri bulunur. Bazı cihazlarda dizüstü bilgisayarları görüntülemek için birkaç seçeneğiniz vardır. Not Defterleri ekranının sağ üst köşesinde Liste Görünümü ve Izgara Görünümü arasında geçiş yapabilirsiniz.

Evernote’ta Sol Panel Ekranlarını açın veya kapatın

Evernote'ta Sol Panel Ekranlarını açın veya kapatın

Evernote’un masaüstü sürümlerinde, not, not defteri, etiket ve gezinme panelleri gibi seçenekleri açıp kapatarak arayüzü düzene sokabilirsiniz. Örneğin, Sol Panel ekranı, masaüstü sürümlerinde özelleştirebileceğiniz varsayılan ayarlara sahiptir. Örneğin, Windows’ta şunu seçin: Görünüm > Sol Panel.

Evernote Araç Çubuğunu özelleştirin

Evernote'ta Sol Panel Ekranlarını açın veya kapatın

Evernote’ta araç çubuğunu masaüstü sürümlerinde özelleştirebilirsiniz. Örneğin, Windows sürümünde bir not açın ve Araçlar > Araç Çubuğunu Özelleştir. Seçenekler, araçları göstermeyi veya gizlemeyi veya araçlar arasına ayırıcı çizgiler eklemeyi, organize bir görünüm oluşturmayı içerir.

Evernote’ta Dil Seçeneklerini Değiştirin

Evernote'ta Dil Seçeneklerini Değiştirin

Evernote, sözlük ayarları dahil birçok dilde mevcuttur. Örneğin, Windows masaüstü sürümünde dili şu şekilde değiştirin: Araçlar > Seçenekler > Dil.

Evernote’ta Otomatik Başlığı Devre Dışı Bırak veya Etkinleştir

Evernote'ta Otomatik Başlığı Devre Dışı Bırak veya Etkinleştir

Evernote’un mobil sürümlerinde, varsayılan ayar büyük olasılıkla başlıkların otomatik olarak oluşturulması için ayarlanmıştır. Yeni notların otomatik olarak başlıklandırılmasını seçerek açın veya kapatın. Ayarlar > Not Oluşturma Ayarları, ardından kutuyu seçer veya kutunun seçimini kaldırır.

Evernote’ta Durum Çubuğunu Göster veya Gizle

Evernote'ta Durum Çubuğunu Göster veya Gizle

Masaüstü sürümlerinde, Durum Çubuğunu göstererek sözcük sayısını, karakter sayısını, dosya boyutunu ve daha fazlasını gösterebilirsiniz. Bunu altında aç veya kapat Görünüm.

Evernote’ta Kırpma Seçeneklerini Özelleştirin

Evernote'ta Kırpma Seçeneklerini Özelleştirin

Pencerelerin nasıl başlatılacağını ve daha fazlasını masaüstü sürümlerinde özelleştirmek için web kırpmaları için varsayılan bir Evernote not defteri klasörü ayarlayın. Örneğin Windows masaüstü sürümünde bu ayarları bulun Araçlar > Seçenekler > Kırpma.