Skip to content

Everyday Auto Backup v3.5

8 de Mayıs de 2021

Günlük Otomatik Yedekleme, klasörleri yerel bir sabit diske, ağ klasörüne veya harici sabit diske yedekleyebilen ücretsiz bir yedekleme yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü dağınıklık içermez ve ayarların takip edilmesi ve anlaşılması çok kolaydır. Bu inceleme, 30 Temmuz 2014’te yayınlanan Everyday Auto Backup v3.5’e aittir.

Günlük Otomatik Yedekleme: Yöntemler, Kaynaklar ve Hedefler

Desteklenen yedekleme türlerinin yanı sıra bilgisayarınızda yedekleme için seçilebilecekler ve nereye yedeklenebileceği, bir yedekleme yazılımı programı seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli hususlardır. Günlük Otomatik Yedekleme için şu bilgiler:

Desteklenen Yedekleme Yöntemleri:

Tam yedekleme

Desteklenen Yedekleme Kaynakları:

Yerel veya harici sabit sürücü veya bir ağ klasörü

Desteklenen Yedekleme Hedefleri:

Yerel sabit sürücü, ağdaki bir klasör veya harici bir sabit sürücü

Günlük Otomatik Yedekleme Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows Server 2003 ve Windows’un eski sürümleriyle çalışır
  • Küçük kurulum dosyası
  • Hızlı kurulum
  • Belirli dosya adlarının ve / veya dosya türlerinin herhangi bir yedeklemeye dahil edilmemesi için genel bir ayar kullanılabilir.
  • Bir yedeklemeye dahil edilecek / hariç tutulacak alt klasörler arasında hızla geçiş yapılabilir
  • Yedeklemeler, bir görevi her dakika, süresiz, günlük, manuel, başlangıçta veya bir hafta veya ay boyunca bir veya daha fazla gün boyunca rutin olarak çalıştıracak şekilde planlanabilir.
  • Kaynak veriler daha yeniyse, hedefteki dosyaların üzerine yazılıp yazılmayacağını seçebilirsiniz
  • Bugün çalıştırılmak üzere programlanan yedekleme görevleri, adı verilen kendi sekmesinde düzenlenecektir. Bugünün görevleri

Son düşünceler

Everyday Auto Backup çok basit bir yedekleme programıdır; bu, normalde benzer yazılımlarda bulunan özelliklerin eksikliğiyle karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir.

Ne Seviyoruz

Tüm yedekleme işlerini aynı anda görmenin ne kadar kolay olduğunu seviyoruz. Hepsi tek bir pencerede listelenir ve her bir görevi açmadan onlar hakkındaki ayrıntıları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Örneğin, diğer ayrıntıların yanı sıra kaynak ve hedef klasörleri ve zamanlama tercihini görüntülemek için bunlara göz atabilirsiniz. Ayrıca her şeyin çok basit olmasını da seviyoruz. Kesinlikle kafa karıştırıcı seçenekler yok ve birkaç yedekleme işi oluştururken ve sürdürürken sıfır zorluk yaşadık.

Neleri Sevmiyoruz

Günlük Otomatik Yedeklemeyi kullanmanın en büyük dezavantajı, yedeklemek için belirli dosyaları seçememeniz, bunun yerine tüm bir klasörü seçmeniz gerektiğidir. Dahil edilmeyen eşit derecede önemli bir özellik, hassas dosyaları yedeklerken çok önemli olan şifreleme ve parola korumadır. Ek olarak, görevlerin normal programları sırasında kaçırılmaları durumunda çalıştırılmasını sağlayacak hiçbir ayar yoktur; bu, eksik yedekleme işlerini manuel olarak çalıştırmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, Günlük Otomatik Yedekleme, devam eden bir yedeklemenin duraklatılmasını veya başka bir bilgisayarda kullanılmak üzere yedekleme işleri listesinin kaydedilmesini desteklemez.