Skip to content

EX_ Dosyası Nedir?

16 de Mayıs de 2021

EX_ dosya uzantısına sahip bir dosya, sıkıştırılmış bir EXE dosyasıdır. Bu format, depolama alanından tasarruf etmek için daha küçük boyutlu bir EXE dosyasını saklar. EX_ formatını internetten indirdiğiniz sıkıştırılmış kurulum dosyalarında da bulabilirsiniz. Windows bir EX_ dosyasını yürütemiyor. Örneğin, dosya uzantısı EXE olarak yeniden adlandırılıncaya kadar programı çalıştırmak için yanlışlıkla bir EX_ dosyasını açamazsınız.

Yürütülebilir dosyaları açarken çok dikkatli olun. Bu dosyalar sisteminiz, kişisel verileriniz ve genel güvenliğiniz için son derece tehlikeli olabilir. Size e-posta yoluyla gönderilen veya açıkça ne yaptığını bilmediğiniz çalıştırılabilir bir dosyayı asla açmayın.

EX_ Dosyası Nasıl Açılır

Dosyayı çalıştırmadan önce EX_ dosyasını bir EXE dosyasına dönüştürmen gerekir. Bunu ile yapabilirsiniz genişletmek Windows Komut İstemi’nden komut. Ancak, bu komutun çalışması için Komut İstemi’nin doğru klasörde çalıştığından emin olmanız gerekir. Komut İstemi’ni açtıktan sonra, dizini EX_ dosyasına sahip olanla değiştirmek için dir komutunu kullanın. Ardından, yerine koyarak bu komutu girin. file.ex_ genişletmek istediğiniz EX_ dosyasının adıyla (ikinci file.exe genişletilmiş dosyaya vermek istediğiniz addır): file.ex_ file.exe dosyasını genişletin

Yeni EXE dosyası adlandırılmış olarak oluşturulacaktır. Orijinal EX_ dosyasında hiçbir değişiklik yapılmayacaktır. Girmek için başka bir seçenek genişletmek komut, Komut İstemi’ni açmak ve yazmaktır genişletmek ardından bir boşluk. Ardından, EX_ dosyasını Komut İstemi’ne sürükleyip bırakın. Bu numara otomatik olarak EX_ dosyasının konumunu ve adını doldurur.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Dosyanız bu noktada açılmazsa, gerçekten bir EX_ dosyasıyla uğraştığınızdan emin olun. Bazı dosya uzantıları gerçekten benzer görünür ve EX_ ile biten başka bir dosyayı karıştırırsanız ve onu yukarıda okuduğunuz gibi açmaya çalışırsanız, muhtemelen hiç çalışmayacaktır. Benzer dosya uzantılarının bazı örnekleri arasında EX4, EXO, EXP (Sembol Dışa Aktarma) ve EX (Euphoria Kaynak Kodu) bulunur. Bu dosyalardan herhangi birine sahipseniz, açmak / düzenlemek / dönüştürmek için muhtemelen bilgisayarınızda farklı bir programa ihtiyacınız olacaktır.