Skip to content

Excel Dosyalarına Nasıl Bağlanır ve Word Belgelerine Nasıl Katıştırılır

8 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Word’e bağlanmak için Excel’deki hücre aralığını kopyalayın> Word’de sağ tıklayın> Hedef Stillerini Bağla ve Kullan veya Bağlantı Oluştur ve Kaynak Biçimlendirmesini Koru.
 • Yerleştirmek için Word’de şu adrese gidin: Ekle > Nesne > Nesne > Dosyadan Oluştur > Araştır > Excel dosyasını seçin> TAMAM MI.
 • Elektronik tablo tablosunu katıştırmak için Word’de şu adrese gidin: Ekle > Tablo > Excel elektronik tablo.

Bu makalede, Excel verilerini Word’de görüntülemenin iki yolu açıklanmaktadır. Talimatlar Microsoft 365 için Word, Word 2019, Word 2016, Word 2013, Word 2010, Microsoft 365 için Excel, Excel 2019, Excel 2016, Excel 2013 ve Excel 2010 için geçerlidir.

Excel’i Word’e Bağlama

Bir Excel çalışma sayfasının herhangi bir bölümünü bir Word belgesine eklemek için:

Maddy Price / Lifewire
 1. Çalışma sayfasının görüntüleneceği Word belgesini açın.

 2. Word belgesine bağlamak istediğiniz verileri içeren Excel çalışma sayfasını açın.

 3. Excel’de, dahil edilecek hücre aralığını seçin ve kopyalayın. Çalışma sayfasına daha fazla sütun veya satır eklemeyi planlıyorsanız, çalışma sayfasının tamamını seçin. Çalışma sayfasının tamamını seçmek için, satır numaraları ve sütun harflerinin birleştiği yerde sol üst köşede bulunan kutuyu seçin.

  Excel'de seçilen hücrelerin ekran görüntüsü

 4. Word belgesinde, imleci bağlantılı tabloyu eklemek istediğiniz yere konumlandırın.

 5. Sağ tıklayın ve seçin Hedef Stillerini Bağla ve Kullan veya Kaynak Biçimlendirmesini Bağla ve Tut. Hedef Stilleri, genellikle daha iyi görünen bir tabloyla sonuçlanan varsayılan Word tablosu biçimlendirmesini kullanır. Kaynak Biçimlendirmesini Koru, Excel çalışma kitabındaki biçimlendirmeyi kullanır.

  Word'de seçenekleri yapıştırın

 6. Excel verileri doğrudan imlecin konumlandırıldığı Word belgesine yapıştırılır. Kaynak Excel dosyasında değişiklik yapılırsa, Word belgesi bu değişikliklerle otomatik olarak güncellenir.

Excel’i Word’e Bağladığınızda Ne Olur?

Bir Excel dosyasını bir Word belgesine bağlamak, Excel dosyasındaki veriler her değiştiğinde Word belgesinin güncellenmesini sağlar. Bu, güncellenmiş Excel verilerini bağlantılı Word belgesine getiren tek yönlü bir bağlantı beslemesi olarak çalışır. Bir Excel çalışma sayfasını bağlamak, veriler Word belgesine kaydedilmediğinden Word dosyanızı küçük tutar. Bir Excel çalışma sayfasını bir Word belgesine bağlamanın birkaç sınırlaması vardır:

 • Excel dosyası taşınırsa, Word belgesine olan bağlantının yeniden kurulması gerekir.
 • Word dosyasını taşımayı veya başka bir bilgisayarda kullanmayı planlıyorsanız, Excel dosyası da onunla birlikte taşınmalıdır.
 • Veri düzenleme Excel çalışma sayfasında yapılmalıdır. Word belgesinde farklı elektronik tablo biçimleri gerektirmedikçe bu bir sorun değildir.

Excel Elektronik Tablo Nesnesi Nasıl Gömülür

Bir Excel çalışma sayfasını bir Word belgesine katıştırma işlemi, aslında bir Excel çalışma sayfasına bağlanmakla aynıdır. Birkaç ekstra tıklama gerektirir, ancak yalnızca seçilen aralığı değil, çalışma sayfasındaki tüm verileri belgenize getirir. Bir Excel çalışma sayfasını Word’e katıştırmanın iki yolu vardır. Birincisi, çalışma sayfasını bir nesne olarak gömmektir. İkincisi, bir tablo eklemektir. Bir çalışma sayfasını katıştırdığınızda, Word Excel çalışma sayfasındaki biçimlendirmeyi kullanır. Çalışma sayfasındaki verilerin Word belgesinde görünmesini istediğiniz şekilde göründüğünden emin olun.

Bir Excel Çalışma Sayfasını Nesne Olarak Göm

Bir Excel çalışma sayfasını nesne olarak katıştırmak için:

 1. Word belgesini açın.

 2. Şuraya git Ekle sekmesi.

  Ekle başlığı vurgulanmış Word

 3. Seçiniz Nesne > Nesne. Word 2010’da şunu seçin: Ekle > Nesne.

  Nesne Ekle seçeneklerinin vurgulandığı Word

 4. İçinde Nesne iletişim kutusu, seçin Dosyadan Oluştur sekmesi.

  Dosyadan Oluştur sekmesi vurgulanmış olarak Word'de nesne menüsü

 5. Seçiniz Araştır, ardından katıştırmak istediğiniz verileri içeren Excel çalışma sayfasını seçin.

  Gözat düğmesinin vurgulandığı kutu ekle

 6. Seçiniz TAMAM MI.

  Tamam düğmesi vurgulanmış olarak Word'de pencere ekle

 7. Excel çalışma sayfası, Word belgesine katıştırılmıştır.

Excel Elektronik Tablo Tablosu Nasıl Katıştırılır

Bir alternatif, Excel çalışma sayfasını tablo olarak eklemektir. Bu, çalışma sayfasını bir nesne olarak katıştırılmış gibi ekler. Aradaki fark, doldurmanız için boş bir Excel çalışma sayfası açmasıdır. Henüz Excel dosyasını oluşturmadıysanız bu yöntemi seçin. Bir Excel çalışma sayfasını Word’de tablo olarak eklemek için:

 1. Bir Word belgesi açın.

 2. İmleci Excel çalışma sayfasını eklemek istediğiniz yere yerleştirin.

 3. Şuraya git Ekle sekmesini seçin, ardından Tablo.

  Tablo Ekle düğmesi vurgulanmış Word belgesi

 4. Seçiniz Excel elektronik tablo.

  Excel Elektronik Tablo seçeneği vurgulanmış olarak Word'de Tablo menüsünü ekle

 5. Bu, verilerle doldurabileceğiniz boş bir Excel çalışma sayfası açar. Yeni verileri girin veya başka bir elektronik tablodan verileri yapıştırın.

Yeni bir Excel çalışma sayfası ekleyip doldurduğunuzda, istediğiniz zaman güncellenebilen bir Excel dosyanız olur. Word tablosundaki veriler, Excel dosyasındaki verilerle eşleşecek şekilde otomatik olarak güncellenir.