Skip to content

Explorerframe.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

17 de Nisan de 2021

Explorerframe.dll hataları, explorerframe DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Bazı durumlarda explorerframe.dll hataları, bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım hatasını gösterebilir. Bazen explorerframe.dll hataları, Windows temalarını yüklemek veya özelleştirmek için kullanılan bir program nedeniyle oluşur. Windows ayarlarını değiştirmek için, orijinal explorerframe.dll dosyasını değiştirmek zorunda kaldı ve bu da sonunda DLL hatasına neden oldu. Sorunun nedenine bağlı olarak explorerframe.dll hata iletilerinin ifade edilmesinin birkaç yolu vardır. İşte bazı yaygın explorerframe.dll hataları: Explorerframe.dll Bulunamadı
Explorerframe.dll dosyası eksik.
Explorerframe.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
Bulunamadı [PATH] explorerframe.dll
Başlayamaz [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: explorerframe.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar.

Explorerframe.dll hata mesajları, Windows başladığında veya kapandığında, hatta bir Windows kurulumu sırasında belirli programları kullanırken veya yüklerken görünebilir. Explorerframe.dll hatasının hangi noktada ortaya çıktığını not etmek, sorun giderme sırasında yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır. Explorerframe.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft’un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Explorerframe.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Explorerframe.dll dosyasını bunlardan birinden indirmeyin DLL indirme Siteler. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Explorerframe.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından elde etmek en iyisidir. Explorerframe.dll hatası nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Modda başlatın.

 1. Explorerframe.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. “Eksik” bir explorerframe.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır.

  • Explorerframe.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusunu zaten boşalttıysanız, explorerframe.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programıyla kurtarabilirsiniz.

  Explorerframe.dll dosyasının silinmiş bir kopyasını bir dosya kurtarma programıyla kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 2. Tüm bilgisayarınızı virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın. Bazı explorerframe.dll hataları, bilgisayarınızda DLL dosyasına zarar veren bir tür kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir.

  • Hatta gördüğünüz explorerframe.dll hatasının, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.
 3. Explorerframe.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc / scannow komutunu yürütün.

  • Neyse ki explorerframe.dll dosyası, Windows’un en azından bazı sürümlerinde Microsoft tarafından sağlanır, bu nedenle Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı (sfc komutu) dosyayı geri yüklemelidir.

  Bu, eksik veya bulunmayan explorerframe.dll hatası için en olası çözümdür. Lütfen bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmadığından emin olduktan sonra bu adımı tamamlamak için elinizden gelen her türlü çabayı gösterin.

 4. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. Explorerframe.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız ve Sistem Dosyası Denetleyicisi yardımcı olmadıysa, bir Sistem Geri Yükleme sorunu çözmelidir.

 5. Explorerframe.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Explorerframe.dll DLL hatası, belirli bir programı kullandığınızda ortaya çıkarsa, programı yeniden yüklemek dosyanın yerini almalıdır.

  • Bu adım en çok Microsoft tarafından sağlanmayan DLL dosyalarını değiştirmek için kullanışlıdır, ancak bu program aynı zamanda dosyanın bir kopyasını da sağlarsa ve önceki sorun giderme fikirleri başarılı olmazsa explorerframe.dll sorununuza yardımcı olabilir.
 6. Explorerframe.dll dosyasını bir yedekleme klasöründen kopyalayın. Windows, explorerframe.dll’nin en az bir klasörde yedek kopyasına veya Windows’un 64 bit sürümündeyseniz iki klasöre sahip olmalıdır:

  • % windir% WinSxS amd64 … dwmapi.dll kopyalanabilir % windir% System32 .
  • % windir% WinSxS x86 … dwmapi.dll kopyalanabilir % windir% SysWOW64 .
  • Bu klasörlerden birine girdikten sonra “amd64” deyin, explorerframe.dll dosyasını bulun ve kopyalayın ve ardından “System32” klasörüne yapıştırın. Aynısı “x86” ve “SysWOW64” klasörü için de geçerlidir.

  Explorerframe.dll dosyasının başka bir kopyasını bulmanın süper kolay bir yolu, dosyayı tüm bilgisayarınızda aramaktır. Everything gibi bir dosya arama aracı kullanmak bu durumda gerçekten yararlıdır çünkü bu DLL dosyasının en güncel sürümünü çeşitli “WinSxS” deki sürüm numaralarına bakarak o programda bulmanız gerekir. klasörler.

 7. Explorerframe.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, bir 3B video oyunu oynarken “explorerframe.dll dosyası eksik” hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin. Explorerframe.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir – bu sadece bir örnektir. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

 8. Explorerframe.dll hataları, belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra başlarsa, sürücüyü daha önce yüklenmiş bir sürüme geri alın.

 9. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer yamalar, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının yerine geçer veya bazılarını günceller. Explorerframe.dll dosyası, bu güncellemelerden birine eklenebilir.

 10. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız explorerframe.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir Yenileme, Başlangıç ​​Onarma veya Onarım Kurulumu (Windows sürümünüze bağlı olarak) gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 11. Kayıt defterindeki explorerframe.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz explorerframe.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. Nadiren kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını öneririz. Bu seçeneği, yararlı olduğu ortaya çıkarsa diye buraya ekledik, bu durumda aşağıdaki daha zor testlerden ve son çare seçeneklerinden kaçınabilirsiniz.

 12. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek nispeten kolaydır ve başarısız olduklarında explorerframe.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.

  • Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, en kısa sürede belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.
 13. Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin. Temiz bir kurulum her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası kuracaktır. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri explorerframe.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki hareket tarzınız olmalıdır. Açık olmak gerekirse, Windows yüklü sürücüdeki tüm veriler temiz bir kurulum sırasında silinecektir, bu nedenle yapabiliyorsanız önemli dosyaları yedeklediğinizden emin olun. Açıkçası, temiz bir kurulum yapmadan önce, bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak explorerframe.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan her girişimi yaptığınızdan emin olun.

 14. Explorerframe.dll hataları devam ederse bilinmeyen bir donanım sorununu giderin.

  • Temiz bir Windows kurulumu, sorun gidermenin yazılım tarafında yeni bir başlangıçtır. Ne yazık ki, bu işe yaramadıysa, DLL sorununuz donanımla ilgili olmalıdır.
 15. Sen bittin!

Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Bu sorunu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, bkz. Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.