Skip to content

EyeBeam İncelemesi

9 de Mayıs de 2021

Eyebeam, Bria lehine durduruldu. Bu makale tarihsel amaçlarla saklanmaktadır.

Karşı Yol Ürün Hattı

EyeBeam, CounterPath tarafından önerilen SIP tabanlı softphone VoIP uygulamaları serisindeki bir üründür, diğer ürünler giriş seviyesi X-Lite ve daha sofistike Bria’dır. EyeBeam daha fazla özelliğe sahiptir ve X-Lite ücretsiz olduğu ve EyeBeam’in bir fiyatı olduğu için birçok yönden X-Lite’tan daha zengindir. X-Lite, kullanıcıları CounterPath ürünlerinin ücretli sürümlerine yükseltmeye ikna etmeyi amaçlamaktadır. EyeBeam, Bria’nın daha fazla iletişim merkezli olması ve bu nedenle iş ve kurumsal ortamlar ve işbirliği için daha iyi durumda olması anlamında Bria’dan farklıdır; EyeBeam ise, gerektiği gibi söylenen tam teşekküllü bir VoIP softphone uygulamasından beklenen ve beklenenlerin daha fazlasını sunar.

EyeBeam SIP Tabanlı Softphone VoIP Uygulaması

EyeBeam, ister bir birey ister bir işletmenin parçası olun, sofistike bir ses ve görüntülü iletişim deneyimine sahip olmanızı sağlayan tam teşekküllü bir SIP tabanlı softphone VoIP uygulamasıdır. Basit bir VoIP uygulamasından çok bir multimedya iletişim aracıdır. Üçüncü taraf SIP tabanlı bir uygulama olan EyeBeam, herhangi bir VoIP hizmetine bağlı değildir; bu, ona bağlanmak için bir hizmete ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda SIP protokolünü destekleyen herhangi bir VoIP servisini kullanmakta özgür olduğunuz anlamına gelir. İleri düzey kullanıcılar ve VoIP yöneticileri için harika bir araçtır. Ne Seviyoruz

 • Tam teşekküllü multimedya iletişim aracı.
 • Kaynaklara göreceli olarak ışık.
 • Performans yönetimi, çok partili sesli ve görüntülü konferans dahil çok sayıda özellik.

Neleri Sevmiyoruz

 • Fiyat etiketi.
 • Bazı kullanıcılar istikrarsızlıktan şikayetçi.

Özellikleri

 • Arayüz. EyeBeam arayüzü, bir merkez tuş takımı ve sahte ekran ve biri kişiler için diğeri görüntülü görüşme için olmak üzere yanlarda açılan iki bölme ile oldukça nadirdir. Arayüz, tıklanmaya hazır tüm temel özelliklerle kontroller açısından oldukça zengindir ve kullanıcı dostluğuna önemli ölçüde yardımcı olur. Genişletilmiş bölmeler, masaüstünde temiz bir softphone figürü bırakmak için herhangi bir zamanda geri çekilebilir.
 • Kurulum. Kurulum basit ve çocuk oyuncağı. SIP ve diğer yapılandırmaları kurmak da kolaydır ve kısa bir süre içinde, kurulumdan kısa bir süre sonra sesli ve görüntülü aramalar yapmaya hazır olur ve gerekli tüm kimlik bilgilerinin servis sağlayıcıları ve ağ personelinin elinde olması şartıyla.
 • Temel özellikler. EyeBeam açıkça temel X-Lite’tan daha fazla özelliğe sahip. Bunlar arasında arama yönlendirme, arama aktarımı, arama geçmişi, gelişmiş kişi yönetimi, durum yönetimi ve anlık mesajlaşma (IM), sesli ve görüntülü aramalar, diğerleri arasında sesli posta bulunur. EyeBeam’in sahip olduğu standart özellikler arasında bana oldukça ilginç görünen ve burada bahsetmeye değer iki özellik var. Bunlar aşağıdaki gibidir:
 • 6 satır. Bilgisayarda bir yazılım telefonu uygulaması kurulumuyla, altı adede kadar iletişim hattını yönetebilirsiniz. Bu özelliğin çıkarımları harika ve bu onu tek bir noktada ev, ofis, kişisel, İnternet ve dahili ağ iletişim entegrasyonu için iyi bir araç haline getiriyor, ancak hatlar arasında kendinizi karıştırmamak için bir miktar el becerisi gerektiriyor. Ayrıca, en fazla 10 VoIP servis sağlayıcısıyla oturum açabilirsiniz.
 • Ses ve video kaydı. Bu, birçok VoIP uygulamasıyla elde edemeyeceğiniz harika bir özelliktir. Normalde ayrı arama kayıt araçlarınız vardır. Sesli aramalar .wmv dosyaları olarak ve video aramaları .avi dosyaları olarak kaydedilir.
 • Konferans görüşmeleri. EyeBeam’i aynı konuşmada birden fazla kişiyle ya da her ikisini birden kullanarak iletişim kurmak için kullanabilirsiniz. Bir konferans görüşmesi en fazla 7 kişiyi içerebilir, yani diğer altı kişiyle sizsiniz.
 • Outlook entegrasyonu. Kişilerinizi biraz meyve suyu ile Microsoft Outlook gibi özel uygulamalardan (elbette Windows kullanıcıları için) içe aktarabilir, dışa aktarabilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca kişilerinizi ona veya Excel’e aktarabilir ve yedekleyebilirsiniz.
 • Ses ve video codec bileşenleri. Dar ve geniş bant için uzun bir ses ve video taşıyıcı sınıfı kodek listesi, kullanıcının bunları seçmesi ve yapılandırması için oldukça gelişmiş seçeneklerle birlikte uygulamaya dahil edilmiştir. Bu codec bileşenleri arasında G.729, H.263 ve H.264 bulunur. Daha da ilginci, çoğumuz için olduğu gibi codec konusunda bilgili olmadığınız durumlarda, ağ koşullarına, kullanılabilir bant genişliğine ve diğer tarafın arama yeteneğine ve kaynaklarına bağlı olarak belirli bir durum için en uygun codec bileşeninin otomatik olarak seçilmesi vardır. .
 • QoS. EyeBeam ses, video ve sinyal QoS seçenekleriyle hizmet yönetimi kalitesi sunar. DSCP / TOS değerinizi ayarlayabilir ve her biri için hizmet türünü seçebilirsiniz.
 • Güvenlik. EyeBeam, filtreleme ve diğer bazı standart güvenlik özellikleriyle birlikte gizlilik ayarları sunar. Ayrıca, onu yeterince esnek kılan bir dizi seçenekle şifrelemeyi de destekler.
 • Özelleştirme. CounterPath ayrıca özel yazılmış VoIP uygulamaları oluşturur. EyeBeam bir örnek değil, daha çok kullanıma hazır bir softphone uygulaması olsa da, kayda değer bir özelleştirilebilirlik seviyesi var. Arayüz için dış görünümlere ve tamamen özelleştirilmiş bir çözüm için bir SDK’ya (yazılım geliştirme kiti) sahip olabilirsiniz. Hatta kendi adınızı taşıyan, şirketinizde kullanılmak üzere veya verdiğiniz özel etiketli bir hizmetle birlikte kayıtlı kullanıcılarınız arasında dağıtılacak bir pazar adı bulunan bir softphone uygulamasına bile sahip olabilirsiniz. Ayrıca, mevcut yazılım tabanlı VoIP hizmet sağlayıcılarının çoğu, EyeBeam mimarisine dayalı olarak CounterPath’ten satın aldıkları yazılım telefonu uygulamaları sunmaktadır. Tabii ki, fiyat farklılıkları takip ediyor.

EyeBeam Sistem Gereksinimleri

EyeBeam, X-Lite ve Bria gibi diğer muadillerine kıyasla kaynaklara çok aç değil. Mütevazı bir Pentium II işlemci, yalnızca 128 MB ve 15 MB sabit disk alanıyla yalnızca ses kullanımı için yeterliyken, video dahil tüm özellikler için yalnızca iki katı bellek gerekir.