Skip to content

Facebook Arkadaşlarınızı Nasıl Düzenleyebilirsiniz?

26 de Mayıs de 2021

Facebook haber akışınız, arkadaşlarınızı, ailenizi ve iş arkadaşlarınızı takip etmenin harika bir yoludur, ancak arkadaş listeniz genişledikçe hızla karmaşıklaşır. Facebook arkadaş listenizi düzenlemenin yolları vardır. Bunları aşağıda özetledik.

Facebook Gizleme Özelliğini Kullanın

Facebook arkadaşlarını düzenlemenin en kolay yolu, insanları haber kaynağınızdan susturmanıza olanak tanıyan gizleme özelliğini kullanmaktır. Bu, Facebook’u organize etmek için harika bir başlangıç ​​ve birçok insan için ihtiyaç duydukları tek özellik bu. Ana sayfanızda en çok görmek istediğiniz kişileri seçin. Facebook’u çoğunlukla iş amacıyla kullanıyorsanız, bu kişiler arkadaş, aile veya iş arkadaşı olabilir. Sonra herkesi saklayın. Bu, ana haber akışınızı hızlı bir şekilde yalnızca görmek istediğiniz kişilere göre kısaltmanıza olanak tanır. Arkadaşlarınızdan biri duvarı güncelleyen bir Facebook oyunu mu oynuyor? Bu uygulamayı haber kaynağınızdan gizleyin. En son oyun başarılarını görmeden arkadaşınızın durum güncellemelerini görmeye devam edeceksiniz.

Facebook Özel Liste Özelliğini Kullanın

Peki ya sakladığınız tüm o arkadaşlar? Onları hesaba katmak için Facebook arkadaş listenizi nasıl düzenlersiniz? Güncellemelerini görmek istemiyorsanız, onları gizleyin. Bununla birlikte, çok sayıda arkadaşınız varsa, düzenli olarak güncellemeleri görmek isteyebileceğiniz birkaç grubunuz olabilir. Facebook özel liste özelliği burada devreye giriyor. Özel listeler oluşturarak, farklı kategoriler oluşturarak Facebook arkadaşlarını organize edebilirsiniz. Örneğin, yakın aile (erkek kardeşler, kız kardeşler ve ebeveynler gibi) içeren özel bir liste ve geniş aileniz için yakın ailenizi ve ayrıca kuzenlerinizi, kayınvalideyi ve diğerlerini içeren başka bir liste oluşturun. Bir Facebook arkadaşını birden çok listeye koyabilirsin. Dolayısıyla, aynı zamanda iş arkadaşı olan bir aile üyeniz varsa, onu yakın aile listenize ve iş arkadaş listenize ekleyin.