Skip to content

Facebook Bursu Almasanız Bile Ev Ofisinizi Yükseltin

18 de Mayıs de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Facebook çalışanları, daha sağlıklı ofis malzemeleri satın almak ve evde çalışmak için 1.000 dolar alacak.
  • Eski ofisinizin ne kadar ergonomik olduğuna şaşıracaksınız.
  • Ev ofisinizi olduğundan daha iyi hale getirmek için bir ton para harcamanıza gerek yok.
Susumu Yoshioka / Getty Images
Geçtiğimiz hafta Facebook, çalışanlarının evden çalışma düzenlemelerini Temmuz 2021’e kadar uzattı. Ayrıca, bu çalışanlara kurulumları için 1.000 $ ‘a kadar verecek. Muhtemelen bu tür bir maaş almayacaksınız, ancak yine de ev içi ofis sağlığınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz şeyler var. Facebook’un yaklaşık 50.000 çalışanı var ve bunların çoğu Mart ayından beri evden çalışıyor. Bu noktada, bunun yarı kalıcı bir durum olduğunu da varsayabiliriz. Diğer birçok şirket gibi Facebook, herkesi aynı fiziksel alanda çalışmaya zorlamadan işinin gayet iyi işleyebileceğini keşfediyor. COVID-19 sonunda ortak ofis alanlarına dönüşe izin verecek kadar kontrol edilse bile, birçok insan evden çalışmaya devam edecek.

Ödevini yap

İş yerinde, bir Aeron sandalyesinde oturmaya veya oturma / ayakta masanın keyfini çıkarmaya alışkın olabilirsiniz. Bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, muhtemelen parlamayan bir konumda ergonomik olarak konumlandırılmış bir monitörünüz vardır. Evde, muhtemelen çok yüksek mutfak masasını bir oda arkadaşınız veya eşinizle paylaşıyorsunuzdur. Bir ergonomi uzmanının umut edebileceği en iyi şey, MacBook’unuzu bir yığın kitabın üzerine yerleştirmeniz ve eski Bluetooth klavye ve farenin tozunu kaldırmanızdır. The Roost Stand’ın kurucusu ve tasarımcısı James Olander Lifewire’a bir e-postayla şunları söyledi: “COVID öncesi ofis tarafından sağlanan kurulumunuz muhtemelen düşündüğünüzden daha ergonomikti. “İşverenlerin çoğu / çoğu, çalışanlarının vücutlarının (ve çıktılarının) mahvolmaması için ergonomistlerle birlikte çalışıyor.” James’in Roost Standı, bilgisayarınızın ekranını göz hizasına getirmek için tasarlanmış ultra hafif, sağlam, katlanır bir dizüstü bilgisayar sehpasıdır, böylece omzunuzu, boynunuzu ve kollarınızı kamburlaştırıp tahrip etmezsiniz.

Evden çalışanlar için en büyük tehlike, “ev düzeninizin ne kadar kötü olduğu konusunda bilinçsizliktir” diyor. Vücudunuz birkaç ay boyunca bir miktar istismara dayanabilir, bu yüzden size her şeyin yolunda olduğu bile görünebilir. Bununla birlikte, sonunda kötü ergonomi ve muhtemelen ciddi yaralanma durumu yakalayacaktır. Çalışanlarınızın ekranlarını göz hizasına getirin ve klavyeleri, kemer tokanızdan 3-6 inç daha yüksek düz bir yüzeyde tutun. –James Olander, The Roost Stand’ın kurucusu ve tasarımcısı. Çoğumuz için evde çalışma geçici, ofise dönmeden önce kısa bir ara olarak görülüyordu. Bu, çok azımızın ergonomik bir ev çalışma alanına yatırım yapma ihtiyacını gördüğü anlamına geliyordu. Ve ani işsizlik tehdidiyle, çok az insan ayakta duran masa veya yeni monitör satın alma imkanına veya isteğine sahipti. Facebook’un ev ofis ekipmanı için 1.000 dolarlık bütçesi bu sorunu kabul ediyor ve düzeltmek için yeterli. Kurulumunuzu yükseltmek için tatlı bir maaş almıyorsanız, daha ucuz yollar da var.

Ev Ofisinizi Daha Güvenli Hale Getirin

Muhtemelen bilgisayar çalışması için ideal ergonomik kurulumun şemalarını görmüşsünüzdür: biraz öne eğimli bir koltuk ve yazı yazarken ön kol ile üst kol arasında 90˚’lik bir açıya izin verecek kadar düşük bir masa yüksekliği. Ayrıca ekranınızın yüksekliği de önemlidir. Boynunuzu zorlamadan görebilmelisiniz. Kötü haber, mutfak masanız çok yüksek. Aslında, çoğu ofis masası da çok yüksektir, bu yüzden çoğunun altında kaydırmalı klavye tepsisi vardır. Sadece işleri düzenli tutmak için orada değil. James, “Minimum çıplak: Çalışanların ekranlarını göz hizasına getirin ve klavyeleri kemer tokanızdan 3-6 inç daha yüksek düz bir yüzeye getirin” diyor. “Dizüstü bilgisayarlarda olacaklarından, bunu başarmak için klavyelerini ekranlarından ayırmanız gerekir.” Bunun için doğru yüksekliğe ayarlanmış harici bir monitör kullanabilirsiniz, bu da isterseniz dizüstü bilgisayarınızın klavyesini ve izleme dörtgenini kullanmaya devam etmenizi sağlar. Diğer bir yol, dizüstü bilgisayarın ekranını göz hizasına getirmek ve harici bir fare ve klavye kullanmaktır. James Roost standını tavsiye etse de (yıllardır bir tane kullanıyorum ve mükemmel olduğunu teyit edebilirim), harika bir bütçe seçeneği var. “En ucuzu, Amazon’dan bir Anker harici Bluetooth klavye ve faresi ve dizüstü bilgisayarınızın altında ekranını göz yüksekliğine getirmek için bir ayakkabı kutusu.” Gerçekten ucuz bir ofis koltuğuna takılırsanız, durumu iyileştirmenin birkaç yolu vardır. Wirecutter’ın bu harika videosuna göz atın.

Otur kalk

Bütün gün oturmak sizin için iyi değildir ve bütün gün ayakta durmak her zaman daha iyi değildir, ancak sizi hareket ettirmek için şık, elektrikli bir oturma masasına ihtiyacınız yoktur. Kolayca kendinizinkini yapabilirsiniz. Masanın üzerine koyduğum bir Ikea Frosta tabure var. En üste bir klavye ve izleme dörtgeni koydum, ardından iPad’imi biraz daha yükseğe çıkaran bir standa ekledim. Mükemmel değil – ekran hala biraz fazla alçak – ama konumumu değiştirmeme yardımcı oluyor. Bunu denerseniz, James Olander’in yeni “masaüstünü” kemer tokanızın birkaç inç yukarısında tutma konusundaki tavsiyelerine uyduğunuzdan emin olun. Ve son olarak, ara vermeyi unutmayın. Her 30 dakikada bir masadan kalkmak, esnemek ve dolaşmak için bir zamanlayıcı ayarlayın. İşvereniniz size 1.000 dolar veriyorsa, artık nasıl harcayacağınızı biliyorsunuz. Ancak çalışma ortamınızı biraz farkındalık ve birkaç hızlı saldırı dışında hiçbir şey olmadan güvenli hale getirebilirsiniz.