Skip to content

Facebook İlgi Listelerine Bir Bakış

26 de Mayıs de 2021

Facebook İlgi Listeleri, özelliğe ilgi duyulmaması nedeniyle Kasım 2018’de kullanımdan kaldırıldı. Aşağıdaki makale yalnızca bilgi amaçlıdır. Benzer bir özellik arıyorsanız, benzer gönderileri kaydetmek ve gruplandırmak için Facebook Koleksiyonu özelliğini kullanın. Facebook İlgi Listeleri, kullanıcıların bir listeye eklediği kişilerden ve sayfalardan durum güncellemeleri, gönderiler, resimler ve hikayeler dahil olmak üzere haber beslemelerini kişisel ilgi alanlarına göre düzenlemelerine izin verdi. Bir kullanıcı Spor, Tarifler veya Moda gibi konular için farklı listeler oluşturabilir. Kullanıcılar ayrıca, insanları ilgi alanlarına göre veya Harika Fotoğraflar Gönderen Arkadaşlar veya Haber Arkadaşları gibi arkadaşlarının gönderdiği türlere göre listeleyebilir.

Facebook İlgi Listeleri Nasıl Görünüyor?

Facebook İlgi Listeleri, insanların diğer kullanıcıları veya benzer ilgi alanları hakkında paylaşımda bulunan sayfaları takip etmesini kolaylaştırdı. Örneğin, bir kullanıcı Spor ilgi alanı listesi oluşturduysa, favori takımları, sporcuları ve yayınları için sayfaları takip edebilir. Daha spesifik olarak, NFL Takımları adı verilen bir liste, NFL’deki tüm takımların sayfalarını takip edebilir.

Facebook İlgi Listeleri Nasıl Çalıştı?

Facebook İlgi Listesi

Facebook kullanıcıları, önceden oluşturulmuş listeleri takip etme veya kendi listelerini oluşturma seçeneğine sahipti. Bireysel kullanıcılar ilgi alanı listeleri oluşturup takip edebilse de, Facebook sayfaları ilgi listelerini takip edemiyordu. Facebook İlgi Listeleri, kişilerden ve sayfalardan gelen gönderilerin bir karışımını içerebilir. Örneğin, New York Giants futbol taraftarları, takım sayfasının yanı sıra oyuncuların Facebook profillerini içeren bir liste oluşturabilir.

Facebook İlgi Listeleri Nasıl Oluşturuldu

Facebook İlgi Listesi

Bir liste oluşturmak için, üzerine dokunun. İlgi Alanları Ekleyin sol menü bölmesinde ve ardından Liste Oluştur. İlgi alanı oluşturulduktan sonra, hızlı ve kolay erişim için bir kısayol olarak sol menü bölmesinde görünür.

Facebook İlgi Listeleri Nasıl Çifte Kontrol Edildi

Facebook'ta Yeni Liste Oluştur

Bir liste oluşturmadan önce, kullanıcılar, eklemek istediklerinden ve hiçbir şeyi veya kimseyi unutmadıklarından emin olmak için ekledikleri her kişiyi ve sayfayı inceleyebilirler. Ekranın sol alt köşesindekiöğesine dokunun. Seçildi listenin bir parçası olarak hangi arkadaşların veya sayfaların seçildiğini görmek için.

Facebook İlgi Listeleri Nasıl Adlandırıldı?

Facebook İlgi Alanları Yeni Liste Oluştur

Kullanıcılar yeni oluşturdukları listelerine bir ad verebilirler. Listelerini kimlerin görebileceğini belirtmek için gizlilik ayarlarını da seçebilirler.

Bir Facebook İlgi Listesine Eklemek için Arkadaşlar veya Sayfalar Bulun

Facebook İlgi Listesi Yeni Liste Oluştur

Bir listeye arkadaş veya sayfa eklemek için, kullanıcılar, listelerine eklemek istedikleri ilgi alanı sekmesinde arkadaşları veya sayfaları arayabilirler. Örneğin, Güneydoğu Konferansı için bir liste yapmak için, Özel Dershanedeki her okulun atletik sayfalarını arayın. Doğru sayfalar bulunduğunda, o sayfaları seçin. Simgedeki onay işareti, sayfanın bir ilgi listesine eklendiğini gösterdi.

Mevcut Facebook İlgi Listeleri Nasıl Bulundu?

Facebook İlgi Listesi İlgi Alanları Ekle

Kullanıcılar, İlgi Alanları sayfasından ilgi alanı listeleri oluşturmanın yanı sıra, bir terim arayarak veya önerilen listelerden bazılarına göz atarak önceden seçilmiş ilgi listelerine de abone olabilirler. Örneğin, NFL’deki tüm takımları takip etmek için şunu arayın: NFL Takımlarıve seçin Abone ol.