Skip to content

Facebook Kapak Fotoğrafınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

1 de Haziran de 2021

Facebook kapak fotoğrafınızı değiştirmek kolaydır ve profilinizin görünümünü anında yeniler. Bu, profil resminizden farklıdır; çok daha büyük ve profil resminizin üstünde ve arkasında duruyor. Kapak fotoğrafınız olmasını istediğiniz hemen hemen her şey olabilir. Güncellediğiniz kişisel profilinizse, ailenizin, arkadaşlarınızın, evinizin, arabanızın, favori teklifinizin vb. bir resmi olabilir. Bir iş Facebook sayfası için ürününüzü, mağazanızın önünü veya çalışanlarınızın grup çekimi. Yeni Facebook kapak fotoğrafınız olarak ne seçerseniz seçin, tam olarak nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin. Kapak fotoğrafınızı bir bilgisayardan veya telefonunuzdan veya tabletinizden değiştirebilirsiniz, ancak kullandığınız cihaza bağlı olarak adımlar farklıdır. Bu farklılıkları aşağıda not edeceğiz.

Facebook’ta Kapak Fotoğrafınız Nasıl Güncellenir?

Kapak fotoğrafınızı değiştirmeye gelince size birkaç seçenek sunulur:

 1. Bilgisayarınızda Facebook’u açın ve profil sayfanıza gitmek için adınızı seçin.

 2. Kapak fotoğrafı alanının tamamını görmek için sayfanın en üstüne gidin.

 3. Seç Kapak Fotoğrafını Düzenle.

  Güncellediğiniz bir Facebook Sayfasıysa, Düzenle. Bu adımlar Facebook’un en yeni sürümü içindir. bulmak için sağ üstteki menüyü kullanın. Yeni Facebook’a Geç seçeneği ile takip edebilirsiniz.

 4. Uygun bir seçenek seçin:

  • Fotoğraf Seçin Facebook sayfanızdan mevcut bir resmi seçmenizi sağlar.
  • Fotoğraf yükle sadece bunun içindir: bilgisayarınızdan kapak fotoğrafı olarak istediğiniz bir fotoğrafı seçin.
  • Yeniden konumlandırma mevcut kapak fotoğrafının görünümünü değiştirmenize olanak sağlar. Resmin tamamını göstermiyorsa veya fotoğrafın farklı bir bölümüne yeniden odaklanmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.
  • Kaldırmak Facebook kapak fotoğrafını silmek içindir.

  Sayfalar için ek seçenekler vardır: Videolardan Seçin ve Slayt Gösterisi Oluştur.

 5. Seçtiğiniz seçenek için yönergeleri izleyin. Örneğin, eğer seçtiyseniz Fotoğraf Seçin, zaten yüklemiş olduğunuz bir resmi seçin.

  En son Facebook fotoğraflarının listesi

 6. Kapak fotoğrafını istediğiniz gibi konumlandırmak için sürükleyin.

 7. Seç Değişiklikleri Kaydet.

  Facebook kapak fotoğrafı düzenleme ekranı

Facebook Uygulaması ile Kapak Fotoğrafınızı Nasıl Güncellersiniz?

Facebook uygulamasından kapak fotoğrafınızı değiştirmek için şu adımları izleyin: Bu ekran görüntüleri Android uygulaması için geçerlidir, ancak adımlar diğer cihazlarda çok benzer şekilde çalışır.

 1. Uygulamanın sağ üst köşesindeki menü düğmesini seçin.

 2. Profil resminize dokunun.

 3. Mevcut kapak fotoğrafınızın altındaki kamera simgesini seçin.

 4. Kapak fotoğrafını değiştirmek için bu seçeneklerden birini seçin (tüm platformlarda bu seçeneklerin tümü bulunmaz):

  • Fotoğraf yükle Cihazınızdan bir resim seçmek için.
  • Facebook’ta Fotoğraf Seçin Daha önce yüklenmiş bir resmi kapak fotoğrafı yapmak için. Bu denilebilir Albümden seç bazı cihazlarda.
  • Kapak Kolajı Oluştur Fotoğrafınız için bir kolaj halinde birleştirmek istediğiniz görüntüleri cihazınızda seçmek için.
  • Resim Seçin Uygulamada yerleşik olarak bulunan manzaralar, dokular ve diğer tasarımlar arasından seçim yapmak için.

  Android Facebook uygulaması menüleri ve ekranları

 5. Facebook kapak fotoğrafınız için kullanmak istediğiniz resmi bulun ve seçin.

 6. Kapak fotoğrafı alanına doğru şekilde sığması için gerekirse resmi sürükleyin ve ardından öğesine dokunun. Kayıt etmek (veya kullanın bazı uygulamalarda).

  Facebook kapak fotoğrafını değiştir Android ekran görüntülerini

Facebook Kapak Fotoğrafınızı Değiştirmek İçin İpuçları

Yukarıda gördüğünüz gibi kapak fotoğrafını değiştirmek çok kolay. Muhtemelen daha zor bulacağınız şey harika bir fotoğraf seçmek. Sayfanızdan herhangi bir şey veya bilgisayarınızdan rastgele bir fotoğraf seçmek istemezsiniz. Fotoğrafın belirli bir sayfanız için bir amacı olmasının ötesinde, ekrana da doğru bir şekilde sığması gerekir. Facebook sayfanız için en iyi kapak fotoğrafını yapmak için bu ipuçlarını izleyin, ancak yapabileceklerinizin bazı yönlerden kısıtlandığını da unutmayın.

 • Resim 400 piksel genişliğinde ve 150 piksel yüksekliğinde olmalıdır, en düşükte. İdeal olarak, 851×315 piksel olmalıdır. Hızlı yükleme süresi sağlamak için görüntüyü 100 KB’den küçük yapın. Diğer Facebook kapak fotoğrafı boyutlarına buradan bakın.
 • Mevcut kapak fotoğrafını özel yapamazsınız; o zorunlu halka açık ol. Ancak, daha eski olanları, Kapak fotoğrafları albüm ve onları kimlerin görebileceğini değiştirme (örneğin, yalnızca belirli arkadaşlar veya yalnızca siz).
 • Logo veya metin içeren resimler en iyi şekilde PNG olarak kaydedilirken, “gerçek hayattaki” resimler en iyi JPG olarak kaydedilir.
 • Tüm Facebook arkadaşlarınız Haber Kaynaklarında kapak fotoğrafınızı yüklediğinize dair bir bildirim alacak. Bunu durdurmanın tek yolu, gönderinin görünürlüğünü hızla Sadece ben fotoğrafı değiştirdikten sonra veya uygulamadan değiştiriyorsanız gönderi seçeneğinin işaretini kaldırın. Veya değişiklikten önce, gizlilik ayarlarınızı kimsenin gelecekteki gönderilerinizi görmemesi için düzenleyin.
 • Markanızın çalınması durumunda onunla kalmasını sağlamak için resminize bir filigran ekleyin.