Skip to content

Facebook Notları Artık HTML’yi Desteklemiyor, Ancak Seçenekleri Hala Var

26 de Mayıs de 2021

2015’in sonlarında Notes özelliğinin yeniden tasarlanmasının ardından, Facebook artık HTML’nin doğrudan Notlarına girilmesini desteklemiyordu. Yine de bazı sınırlı biçimlendirmeye izin veriyor.

Facebook Notu Nasıl Oluşturulur ve Biçimlendirilir

Facebook Notes editörü WYSIWYG’dir – Ne Görürseniz Onu Alırsınız. Bu düzenleyiciyle, HTML konusunda endişelenmeden notlarınızı yazabilir ve bazı özellikler ekleyebilirsiniz. Yeni bir Facebook Notu yazmak ve biçimlendirmek için:

 1. Facebook profil sayfanıza gidin ve seçin Notlar altındaki açılır menüde Daha.

 2. İsterseniz boş notun üst kısmındaki alana tıklayın ve bir resim ekle.

 3. Notun yazdığı yeri tıklayın Başlık ve notun başlığıyla değiştirin. Başlık formatlanamaz. Yer tutucuyla aynı yazı tipinde ve aynı boyutta görünür.

 4. Tıkla Bir şey yaz yer tutucuyu seçin ve notunuzun metnini girin.

 5. Vurgulayın kelime veya hat biçimlendirmek için metnin.

 6. Bir kelime veya metin satırının sadece bir kısmı, vurgulanan alanın üzerinde bir menü belirir. Bu menüde seçebilirsiniz B cesur için ben italik için kod görünümüne sahip tek aralıklı tür için veya bağlantı sembolü bir bağlantı eklemek için. Bir bağlantı eklerseniz, görünen kutuya yapıştırın veya yazın.

 7. Biçimlendirmek istiyorsanıztüm metin satırı, satırın başlangıcına tıklayın ve paragraf sembolü bu görünür. Seçiniz H1veya H2 metin satırının boyutunu değiştirmek için. Şunlardan birini seçin: liste simgeleri madde işaretleri veya numaralar eklemek için. Büyük tıklayın tırnak işareti Metni tırnak biçimine ve boyutuna dönüştürmek için sembol.

 8. Biçimlendirmek için birkaç satır metin aynı anda onları vurgulayın ve ardından paragraf sembolü satırlardan birinin önünde. Çizgileri, tek bir satırı biçimlendirdiğiniz şekilde biçimlendirin.

 9. Şunlardan seçin: kalın, İtalik, Eş aralıklı kod, ve Bağlantı tüm metin satırları ve sözcükler için kullanılabilen seçenekler.

 10. Birini seçin seyirci notun altında veya gizli tutup tıklayın Yayınla.

 11. Notunuzu yayınlamaya hazır değilseniz, Kayıt etmek. Ona geri dönebilir ve daha sonra yayınlayabilirsiniz.

Revize Edilmiş Senet Formatı

Yeni Note formatı, eski formata göre çok daha modern bir görünüme sahip, temiz ve çekici. Facebook, HTML özelliğini kaldırdığında bazı eleştiriler aldı. Yine de büyük kapak fotoğrafının popüler eklenmesi birkaç hayranı kazandı. Biçim, normal durum güncellemesine benzer. İmza, zaman damgası ve daha net, daha okunabilir bir yazı tipine sahiptir.

Biçim mla apa chicago Alıntıınız

Kyrnin, Jennifer. “Facebook Notları Artık HTML’yi Desteklemiyor, Ancak Seçenekleri Hala Var.” ThoughtCo, Mayıs. 14, 2021, thinkco.com/html-for-facebook-3466570.
Kyrnin, Jennifer. (2021, 14 Mayıs). Facebook Notları Artık HTML’yi Desteklemiyor, Ancak Seçenekleri Hala Var. Https://www.thoughtco.com/html-for-facebook-3466570 adresinden erişildi
Kyrnin, Jennifer. “Facebook Notları Artık HTML’yi Desteklemiyor, Ancak Seçenekleri Hala Var.” ThoughtCo. https://www.thoughtco.com/html-for-facebook-3466570 (26 Mayıs 2021’de erişildi).