Skip to content

Facebook Sayfanıza Pinterest Sekmesi Nasıl Eklenir

16 de Mayıs de 2021

Facebook sayfanızın sol sütununa hayranların en son Pinterest pinlerinizi görmek için tıklayabileceği bir Pinterest sekmesi ekleyin. Woobox adlı üçüncü taraf bir uygulama ile yapmak çok kolay. Woobox’u kullanarak Facebook sayfanıza bir Instagram sekmesi de ekleyebilirsiniz.

Woobox ile Facebook Sayfanıza Pinterest Sekmesi Nasıl Eklenir

Facebook sayfası hayranlarınızın sizi Pinterest’te takip edebilmeleri için Pinterest profilinizden haberdar edin. Seni Pinterest’te ne kadar çok Facebook hayranı takip ederse, pinlerinizi görme ve panolarına kaydetme olasılıkları o kadar yüksek olur, bu da daha fazla kaydetme, takipçi ve tıklama ile sonuçlanabilir.

 1. Bir web tarayıcısında Woobox.com’a gidin.

 2. Seçiniz Kaydol sağ üst köşede bir hesap oluşturun.

  Woobox.com kayıt formu

  Woobox’u Facebook hesabınızla entegre etmeniz gerekeceğinden, öğesini seçerek hesabınızı oluşturun. Facebook ile kayıt ol. E-posta adresinizi kullanarak normal bir Woobox hesabı oluşturmayı seçerseniz, Facebook hesabınızı daha sonraki süreçte entegre etmeniz gerekir.

 3. Yeni Woobox hesabınızda oturum açtıktan sonra şunu seçin: Statik Sekmeler.

  Woobox.com Bir Kampanya sayfası oluşturun

 4. Seçiniz Yeni Bir Sekme Oluşturun ve seçin Pinterest Sekmesi açılır listeden.

  Woobox.com Yeni Bir Sekme Oluştur seçeneği

 5. Pinterest kullanıcı adınızı yanındaki alana girin http: /pinterest.com/.

  Woobox.com'un ekran görüntüsü.

  Yükseltilmiş bir hesabınız varsa, seçin Mobil Erişim açmak ve hayranların mobil cihazlarda Pinterest sekmenizi görmesine izin vermek için. Ayrıca seçebilirsiniz Tüm Pin Panolarını Göster panolarınızı ve Pin Panosundaki Pinleri Göster belirli bir panodaki pimleri göstermek için.

 6. Seçiniz Ayarları kaydet.

 7. Yeni bir tarayıcı sekmesinde veya penceresinde, Facebook sayfanıza gidin ve PinterestBenzer fikirler sol menüde görünen sekme.

  Facebook.com'daki Pinterest sekmesi.

  Pinterest sekmesini görmenin daha hızlı bir yolu, Facebook’ta Sekmeyi Görüntüle Woobox’ta Pinterest başlığının altında.

 8. Pinterest profilinizdeki panolarınız veya pinleriniz bu sekmede görüntülenir.

  Facebook.com'da görüntülenen Pinterest panoları.

  Hayranlarınız, Pinterest’teki gibi, bu Pinterest sekmesinden panolarınıza bakabilir. Bir panoyu tıkladıklarında, Facebook sayfanızda kalırlar ve sekme, o panonun pinlerini görüntüler. Bir raptiyeye tıkladıklarında, pimi Pinterest.com’da gösteren yeni bir tarayıcı sekmesi açılır. Belirli bir panonun pinlerinin aksine tüm panolarınızı Pinterest panonuzda görüntülerseniz, panoların sıralaması bunları Pinterest profilinizde nasıl düzenlediğinizi göstermeyebilir. Bunları yeniden sıralamak için Pinterest profilinizdeki gibi Facebook sayfanızın Pinterest sekmesinde sürükleyemezsiniz.

Facebook Sayfanızın Pinterest Sekmesini Yönetin

Facebook sayfanızın Pinterest sekmesiyle ilgili bir şeyi değiştirmek isterseniz, Woobox.com’da hesabınızda oturum açın ve şu adrese gidin: Statik Sekmeler Mevcut sekmelerinizi görmek için sayfa. Ardından, seçin Sekmeyi Düzenle ayrıntılarını düzenlemek için. Ayrıca seçebilirsiniz Yönetin > İstatistikler Pinterest sekmenizin oluşturduğu görüntülemeleri, ziyaretleri ve beğenileri görmek için en üstte. Pinterest sekmenizi kaldırmaya karar verirseniz, Uygulamayı Kaldır. Woobox ayrıca Facebook sayfanıza Twitter, Instagram ve YouTube için sekmeler ekleyebilir. Twitter, Instagram veya YouTube dışında her biri için yukarıdaki talimatları izleyin ve uygun bilgileri doldurun.