Skip to content

Facebook Yeni Ray-Ban Hikayelerini Tanıttı Akıllı Gözlük

12 de Kasım de 2022

Facebook ve EssilorLuxottica (Ray-Ban), 299$’dan başlayan fiyatlarla yeni Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerini tanıttı ve piyasaya sürdü. Resmi duyuruya göre, Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri sıradan (ama önemli) akıllı telefon görevlerini kolaylaştırmak için tasarlandı. Telefon görüşmeleri, fotoğraf çekme, video kaydetme ve müzik dinleme, normal bir güneş gözlüğü gibi görünen şeylerle halledilebilir. Ray-Ban Stories, içerik paylaşımını kolaylaştırmak için Facebook View iOS veya Android uygulamasıyla da eşleştirilebilir.

Ray-Ban Stories, çekim düğmesine bastığınızda bir seferde 30 saniyeye kadar video kaydetmek veya fotoğraf çekmek için kullanılabilen bir çift 5 MP kameraya sahiptir. Veya Facebook Assistant kullanıyorsanız, bunun yerine sesli komutlarla eller serbest gidebilirsiniz. Şakaklara açık kulak hoparlörleri yerleştirildi ve videolarda ve telefon görüşmelerinde daha net sesler için bir dizi üç mikrofon yerleştirildi. Facebook ayrıca, arama kalitesini daha da artırmak için “ışın oluşturma teknolojisi ve arka plan gürültüsü bastırma algoritması” kullandığını iddia ediyor. Yeni akıllı gözlükler ayrıca, tam olarak şarj edildiğinde, Facebook’a göre size ek üç günlük kullanım sağlayacak olan taşınabilir bir şarj kutusuyla birlikte geliyor.

Ray-Ban Hikayeleri akıllı gözlükler

Yakındaki herhangi birini bilgilendirmek için bir fotoğraf veya video çekilirken yanacak yerleşik bir LED var, Facebook bunun bir gizlilik özelliği olarak tasarlandığını söylüyor. Ayrıca kameraları ve mikrofonları devre dışı bırakacak bir güç anahtarı da takılmıştır. Aynı zamanda, Ray-Ban Stories’in varsayılan olarak e-posta adresiniz, pil durumunuz ve Wi-Fi bağlantınız gibi verileri topladığını da kabul ediyor. Sesli komutlar için Facebook Assistant kullanıyorsanız, varsayılan olarak ses günlükleriniz de arşivlenir. Bir çift Ray-Ban Hikayesi ile ilgileniyorsanız, onları şimdi Wayfarer, Meteor, Round ve daha fazlası gibi çeşitli renk ve stillerde bulabilirsiniz. Gerekirse reçeteli lens ekleme seçeneği de vardır. Çoğu stil ve renk 299 ABD Doları, bazıları 379 ABD Dolarına kadar çıkıyor ve bunları ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda ve İtalya’daki seçkin perakende mağazalarında bulabilmeniz gerekir.