Skip to content

Facebook’ta GIF Nasıl Yayınlanır?

2 de Haziran de 2021

GIF, hareketli görüntülerin kısa bir sahnesini film benzeri bir biçimde yakalayan bir görüntü biçimidir. Ama sadece görüntü olduğu için ses yok. Facebook artık kullanıcıların durum güncellemelerinde, yorumlarda ve özel mesajlarda GIF göndermelerine izin veriyor. İşte nasıl.

Durum Güncellemesinde GIF Yayınlayın

seçtiğinizde Gönderi Yap Facebook.com’da veya İleti mobil uygulamadaki profilinizden, gönderi alanının altında bir seçenekler listesi göreceksiniz. görene kadar bu seçenekler arasında aşağı kaydırın. GIF ve tıklayın veya dokunun. Size kolaylık sağlamak için doğrudan Facebook’ta yerleşik, popüler önerilen GIF’lerden oluşan bir ızgara görünecektir. Gönderi alanına otomatik olarak eklemek istediğiniz birini seçin veya belirli bir anahtar kelimeye dayalı bir GIF bulmak için arama alanını kullanın.

Bir Yorumda GIF Yayınlayın

Bir yorumda GIF'ler için Facebook web arayüzünün ekran görüntüsü

GIF’leri yalnızca kendi gönderilerinize veya arkadaşlarınızın gönderilerine yapılan yorumlarda yayınlayabilirsiniz. Beğendiğiniz sayfalardaki gönderilerin yorumlarına GIF gönderemezsiniz. seçin Yorum Yap seçeneğini seçin ve yorum alanının sağ tarafında görünen GIF simgesini arayın. Önerilen GIF’lerin bir listesini görüntülemek için seçin veya bir anahtar kelimeye göre birini aramak için arama alanını kullanın. Yorumunuza eklemek istediğiniz birini bulduğunuzda onu seçin.

Özel Mesajda GIF Gönder

Özel mesajlarda GIF'ler için Facebook arayüzü

Facebook.com’dan Messenger kullanıyorsanız, bir GIF simgesi Şu anda mesajlaştığınız arkadaşınızın mesaj kutusundaki sohbet alanının altındaki diğer simgeler listesinde. Önerilen GIF’lerin bir listesini görmek için bunu seçin veya mesajınıza eklemek için birini arayın. Messenger uygulamasını kullanıyorsanız, bir arkadaşınızla veya grupla bir sohbet açın ve artı işareti (+) sohbet alanının solunda. Etiketli bir tane görene kadar kaydırabileceğiniz bir simgeler menüsü açılacaktır. GIF’ler. Önerilen GIF’lerin bir listesini görmek için üzerine dokunun veya mesajınıza eklemek üzere birini arayın.

Facebook’ta GIF Paylaşarak Yapabileceğiniz ve Yapamayacağınız Bazı Şeyler

İşte Facebook’ta GIF’leri kolayca paylaşmanın diğer yollarından bazıları, ancak bazı sınırlamaları da bilmelisiniz.

Yapabilirsin:

  • Imgur veya Giphy gibi başka bir sitede barındırılan bir GIF’in bağlantısını bulun.
  • Bağlantıyı kopyalayıp durumunuza yapıştırın; bu, bunun bir animasyon olduğunu otomatik olarak algılayacak ve üzerine bir GIF simgesi yerleştirecektir.
  • Arkadaşlarınızın beslemelerinde göründüğünde tamamen hareketli olarak görünmesi için gönderin.
  • Otomatik oynatılan video ayarlarınızı, GIF otomatik olarak satır içinde oynatılacak veya bir izleyici tıklayana veya oynatmak için dokunana kadar GIF simgesini gösterecek şekilde ayarlayın.

Yapamazsınız:

  • Facebook’ta hareketli bir resim olarak yayınlamak için bilgisayarınızdan veya cihazınızdan mevcut bir GIF resmini yükleyin.
  • Bir Facebook marka sayfasına veya bir reklama GIF gönderin.

Arkadaşlarınızla paylaşmak için daha fazla harika GIF aramakla ilgileniyorsanız, çevrimiçi en komik GIF’lerden bazılarını bulmak için bu yer listesine göz atın.

Facebook’ta Daha Fazla GIF Eğlencesi için Giphy Uygulamasını Alın

Facebook gönderi düğmesini gösteren iOS'ta Giphy uygulamasının ekran görüntüsü

iPhone veya Android için ücretsiz Giphy uygulamasını indirmek, Facebook Messenger’a GIF eklemek için sahip olduğunuz bir başka eğlenceli ve kullanışlı seçenektir. Uygulamayı, en popüler uygulamalarından birini seçmek için kullanabilir veya belirli bir tane bulmak için arama işlevini kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızın GIF’lerinizi görebilmeleri için Giphy uygulamasının yüklü olması gerekmez, ancak GIF’leri hareketsiz görüntülerden ve düz metinlerden çok daha fazla görmekten hoşlanıyorsanız, uygulamayı indirmelerini tavsiye etmek isteyebilirsiniz, böylece onlar da yapabilirler. Facebook’ta sizinle ve başkalarıyla etkileşim kurarken favori GIF’lerini kullanmaya başlayın.