Skip to content

Facebook’un Canlı Ses Odaları Testi ABD’de Başladı

8 de Kasım de 2022

Facebook’un yeni topluluk odaklı Canlı Ses Odaları özelliği, sınırlı sayıda grup ve tanınmış şahsiyet için barındırma hizmetiyle ABD’de test edilmeye başlandı. Verge, Canlı Ses Odaları özelliğinin Facebook iOS uygulamasında göründüğünü ve barındırma erişiminin şu anda belirli gruplar ve bazı müzisyenler, medya figürleri ve sporcularla sınırlı olduğunu bildiriyor. Hem Android hem de iOS kullanıcıları, şu anda kendi odalarını oluşturamayacak olsalar da barındırılan odalara katılabilecekler. Toplantı sahipleri, odalarında konuşmacı olarak hareket etmeleri için 50 kişiye kadar davet edebilir ve potansiyel dinleyici sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Grup yöneticileri, diğer yöneticiler, moderatörler veya normal grup üyeleri olsun, grupta başka kimlerin oda oluşturabileceğine karar verebilir. Özel grup ses odaları yalnızca grup üyeleri tarafından kullanılabilir, ancak herkesin girebileceği genel ses odaları için bir seçenek vardır. Ses odası sahipleri ayrıca odalarını belirli bir bağış toplama etkinliğine veya kâr amacı gütmeyen kuruluşa bağlayabilecek ve doğrudan odaya katılımcıların bağış yapmak için dokunabilecekleri bir düğme ekleyebilecekler.

Facebook Canlı Ses Odaları

Ek Canlı Ses Odaları işlevleri arasında metin sohbet tepkileri, arkadaşlar bir odaya girdiğinde bildirimler ve sohbetlere katılmak isteyenler için bir “el kaldır” düğmesi bulunur. Canlı altyazılar da mevcuttur, bu da işitme engelliler için (veya ideal olmayan dinleme durumlarında) takip etmeyi daha kolay hale getirir. Facebook mobil uygulamasını Android veya iOS’ta kullanıyorsanız, gruplarınızdan herhangi birinin şu anda Canlı Ses Odalarını deneyip denemediğini kontrol edebilirsiniz.