Skip to content

Facebook’un Messenger Çocukları Çevrimiçi Güvenliği Öğretmek İstiyor

4 de Ekim de 2022

Bugün Messenger Kids, genç kullanıcılara çevrimiçi ortamda güvende olmanın ve saygılı olmanın önemini öğretmek için tasarlanmış, planlanmış bir dizi uygulama içi etkinliğin ilkini alıyor. Pledge Planets, çevrimiçi güvenlik uzmanları ve çocuk gelişimi uzmanlarının yardımıyla tasarlanan Messenger Kids için yeni bir epizodik etkinlik serisidir. Bölümler, çocuklara nezaket, saygı, güvenlik ve eğlence temalı farklı mini oyunlarla farklı sosyal durumlarla nasıl başa çıkacaklarını öğretmeyi amaçlıyor.

“Be Kind” başlıklı ilk bölüm, bugün Messenger Kids’in kullanıma sunulduğu tüm ülkelerde mevcuttur. Çocukları, nezaketle ilgili iki farklı mini oyun oynayarak yardımcı olabilecekleri bir sandviç dükkanının sahibiyle tanıştırıyor. Kaba İncelemeler, müşteri incelemeleriyle doğru çevrimiçi yanıtı eşleştirmeyi gerektirir, aynı zamanda engelleme ve bildirme araçlarını açıklarken nazik ve kaba davranış arasındaki farkı vurgular. Order Up, çocukların çevrimiçi etkileşimlerde duyguları nasıl okuyup yorumlayacaklarını anlamalarına yardımcı olmak için emojileri kullanır. Diğer Pledge Planets etkinlikleriyle ilgili bilgiler henüz paylaşılmadı, ancak Facebook, hepsinin Messenger Kids Pledge ile ilgili olacağını söylüyor. “Kibar olun, Saygılı olun, Güvende olun ve Eğlenin.”

Messenger Kids'de Rehin Gezegenleri

Messenger Kids kullanıcıları (ve ebeveynleri/velileri) bugün ilk Pledge Planets bölümüne göz atabilir ve yeni etkinlik serisini Keşfet sekmesinde bulabilirler. Ek bölümler henüz mevcut değil, ancak Facebook bunların “yakında” geleceğini ve ilk bölümün yanında Messenger Kids uygulamasında görünmesi gerektiğini söylüyor. Messenger Kids uygulamasını iOS App Store, Amazon Appstore veya Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.