Skip to content

Facebook’un Yapay Zekası Sayesinde Eşyalarınızı Satmak Artık Daha Kolay

21 de Nisan de 2021

FB Marketplace’te sattığınız şeyler için ne yazacağınızı düşünmeye artık gerek yok; AI’nın sizin için yapmasına izin verin.

Orijinal resim: Rawpixel
Facebook’un yeni Mağazalar girişimine ek olarak, şirket, Marketplace sınıflandırılmış reklamlar platformuyla bir şeyler satmayı kolaylaştırmak için yapay zeka destekli fotoğraf tanıma sistemine geçiyor.

Nasıl çalışacak: Göre Sınır, Facebook, satmak için neyin fotoğrafını çektiğinizi anlamak için yapay zekayı kullanacak bir “evrensel ürün tanıma modeli” başlatıyor. Örneğin, arabanızın bir fotoğrafını çektiğinizi ve listenizde marka ve modelle ilgili tüm ayrıntıların otomatik olarak göründüğünü hayal edin. Akıllı telefon kameranızı öğeye doğrultmanın dışında bir şey yapmanız gerekmeyecek.

Gelecek: Sınır Facebook’taki herhangi bir görüntünün sınıflandırılabileceği ve potansiyel olarak satın alınabileceği bir geleceğe sadece kısa bir adım olduğunu belirtiyor. Facebook’tan Manohar Paluri, “Deneyim doğru hissettirdiğinde platformdaki her şeyi ve her şeyi alışverişe elverişli hale getirmek istiyoruz” dedi. Sınır. Bu büyük bir vizyon.

Hemen şimdi: Satmak istediğiniz bir şeyin fotoğrafını yüklediğinizde, bu yeni sistemi şu anda Marketplace’te iş başında görebilirsiniz. Örneğin bir Xbox denetleyicisinin fotoğrafını çektiğimizde, “Denetleyiciler ve Eklentiler” ve “Video Oyun Konsolları” kategorileri satış formuna otomatik olarak dolduruldu.

Sonuç olarak: Yapay zeka destekli nesne tanıma, elbette Google Lens ve Amazon’un Yankı Görünümü gibi ürünlerde zaten mevcut, ancak kişisel ve perakende ürünler için işe yarayacak bir şey yaratan ilk kişi Facebook olabilir.

Facebook Marketplace Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin