Skip to content

Favori Twitch Yayıncınızı Desteklemenin 9 Harika Yolu

21 de Nisan de 2021

Herkes en sevdiği Twitch yayıncılarının başarılı olduğunu görmek ister. Yine de, yayıncılara Twitch sohbetinde ara sıra iltifat gönderirken, desteğinizi göstermenin çok daha etkili yolları var. Twitch’te bir yayıncıyı desteklemenin ve kanalını bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olmanın en iyi dokuz yolu.

Suzi Pratt / Katkıda Bulunan / FilmMagic

Beğendiğiniz Yayıncıları Takip Edin

Favori Twitch yayıncınız için desteği göstermenin en kolay yollarından biri, onları takip etmektir. Ücretsiz bir Twitch hesabı oluşturun ve mor kalbi tıklayın Takip et bir yayıncının sayfasındaki düğmesi Takip Edilen Kanallar. Takip etme, gelecekteki akışlar konusunda uyarılmanızı sağlar; Aynı zamanda, kanalın takipçi sayısını oluşturmaya yardımcı olur, Satış Ortağı veya Ortak statüsüne terfi etme olasılığını artırır, bu da yayıncıya daha fazla görünme ve ek gelir seçenekleri kazandırır.

Twitch İş Ortakları ve İştiraklerine abone olun

Favori yayıncınız zaten bir Twitch Ortağı veya İştirakiyse, kanalına abone olmayı düşünün. Twitch abonelikleri aylık olarak yinelenen bağışlardır. Bir yayıncının oyun masraflarını ödemesine ve hatta tam zamanlı akışa geçmesine yardımcı olmanın en etkili yollarından biridir. Kanala bağlı olarak, seçim yapabileceğiniz birkaç ödeme seçeneği olabilir; aboneler genellikle özel dijital öğelerle ve kanalın sohbetinde seçkin bir statüyle ödüllendirilir. Abonelikler tıklanarak başlatılabilir. Abone ol Kanalın masaüstü sayfasındaki düğmesine tıklayın. Amazon Prime veya Twitch Prime üyeliğiniz varsa, her ay ücretsiz olarak bir Twitch hesabına abone olabilirsiniz. Ücretsiz aboneliği ödeme yönteminiz olarak kullanmanız yeterlidir. Yayıncı yine de para kazanacaktır.

Cheers Satın Alın

Twitch yayını sırasında açılan özel animasyonlu kristal uyarıları hiç merak ettiniz mi? Tezahürat olarak adlandırılırlar ve havalı görünmenin yanı sıra yayıncıları da desteklerler. Twitch web sitesinden herkes bu tezahüratları satın alabilir. Hesabınıza eklendikten sonra, kullanmak istediğiniz tezahürat sayısını ve tezahürat yazarak onları Twitch sohbetinde kullanabilirsiniz. Örneğin, tezahürat 10 tezahürat kullanırdı tezahürat 2,500 kullanır. Bir Twitch yayıncısı, kullanılan her 100 tezahürat için 1 $ kazanacaktır.

Bağış yap

Bağışlar, bir Twitch yayıncısına yeni bir bilgisayar gibi belirli bir bağış hedefine gidebilecek veya sadece bir izleyicinin takdirini göstermesinin bir yolu olabilecek bir defaya mahsus nakit enjeksiyonu vermenin hızlı ve kolay bir yoludur. Bir yayıncıya bağış yapmanın avantajlarından biri, tüm ödemenizin (işlem ücretlerinden sonra) alıcıya gitmesidir. Twitch genellikle aboneliklerden ve tezahüratlardan kazanılan paranın bir kısmını alır. Bağışlar çeşitli şekillerde yapılabilir, ancak her yayıncı büyük olasılıkla hangi yöntemi tercih ettiklerini belirleyecektir. Bazı bağış yöntemleri arasında PayPal, Bitcoin veya özel bir üçüncü taraf bağış hizmeti bulunur.

Streamer Ortaklık Bağlantıları Üzerinden Alışveriş Yapın

Bir dahaki sefere Amazon’dan bir şey satın almaya karar verdiğinizde, neden favori Twitch yayıncınız tarafından oluşturulan bir Amazon Associate bağlantısı aracılığıyla siteyi ziyaret etmiyorsunuz? Yayıncıların Twitch profil sayfalarında genellikle Amazon bağlantıları vardır; Bu bağlantılara tıklar ve ardından Amazon’da bir satın alma işlemi yaparsanız, harcanan toplam fiyatın bir yüzdesini kazanırlar. Amazon Associate bağlantıları, Amazon web sitesine normal bağlantılar gibi görünebilir, ancak birçok yayıncı, bağlantılarının desteklemesi durumunda profillerinde bahsedecektir. Şüpheniz varsa, yayıncıya Twitch sohbetinde veya doğrudan bir mesajla sorun. Kendilerine yardım etmenize yardımcı olmaktan çok mutlu olacaklar.

Twitch Streamer Merch Satın Alın

Giderek daha fazla Twitch yayıncısı, kanallarını tanıtmaya ve ekstra gelir elde etmeye yardımcı olmak için kendi ürünlerini yaratıyor. Yayıncı ürünlerine örnek olarak üzerinde adları veya sanat eserleri bulunan resmi tişörtler, kupalar, fare altlıkları ve kapüşonlular verilebilir. Resmi yayıncı ürünleri, varsa, genellikle bir yayıncının Twitch profilinde ve bir akış sırasında düzen katmanındaki özel promosyon grafikleri aracılığıyla tanıtılacaktır.

Favorilerinizi Sosyal Medyada Paylaşın

Kanallarını büyütme konusunda ciddi olan tüm Twitch yayıncılarının, canlı yayınlarını duyurmak ve kendilerini tanıtmak için kullandıkları Twitter veya Facebook gibi sosyal ağlarda da hesapları olacaktır. Favori yayıncılarınıza yardım etmek istiyorsanız, genellikle Twitch profillerinden bağlantılı olan veya akışları sırasında tanıtılan sosyal medya hesaplarını takip edin ve onları takip edin. Twitter’da yayın duyurularını retweetleyebilir ve Facebook’ta arkadaşlarınızı sayfalarını beğenmeye davet edebilirsiniz.

Otomatik Barındırma Twitch Yayıncıları

Çok sayıda Twitch takipçiniz veya arkadaşınız var mı? Ücretsiz promosyon vermek için neden favori yayıncınızı Otomatik Barındırma listenize eklemiyorsunuz? Otomatik Barındırma özelliğini açtıktan sonra, Twitch Kanal Ayarları, siz yayın yapmıyorken listenizdeki biri akışa başladığında, kanalınız akışını oynatacak ve izleyicileri onları takip etmeye teşvik edecektir. Bu destek biçimiyle ilgili özellikle harika olan şey, bir kez etkinleştirildiğinde, çalışması için çevrimiçi olmanıza gerek olmamasıdır. Tamamen otomatiktir.

Twitch Sohbetinde Aktif Olun

Ortak veya bağlı kuruluş statüsüne terfi edecek kanalları değerlendirirken, Twitch yalnızca takipçi sayılarını değil, Twitch sohbetindeki etkinliği ve katılımı da hesaba katar. Bir yayında yüzden fazla kişi izleyebilir, ancak sohbeti kimse kullanmıyorsa, yayıncı eğlenceli ya da profesyonel değilmiş gibi görünür. Bu, terfi etmelerini istiyorsanız en sevdiğiniz yayıncıyı izlemenin yeterli olmadığı anlamına gelir. Yayınları sırasında sohbetlerinde aktif olmanız gerekir. Aktif olmanın bazı yolları arasında yayıncıya sorular sormak, diğer izleyicilerle sohbet etmek ve hatta sadece ifadeler ve tezahüratlarla spam yapmak (muhtemelen bunu teşvik eden tek sosyal ağ) yer alır. Bunun güzel bir yan etkisi, yayıncının sizi daha iyi tanıması ve bir ara sizi birlikte bir oyun oynamaya davet edebilmesidir.