Skip to content

Filmler ve TV Nasıl Yeni Sesli Kitaplarınız Olabilir?

17 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Netflix, kullanıcıların ekran olmadan gitmesine olanak tanıyan videolarının yalnızca ses sürümünü test ediyor.
  • Hareket, birçok insanın koronavirüs salgını sırasında ekran yorgunluğu yaşadığı için geliyor.
  • Gözlemciler, Netflix’in yalnızca ses seçeneği yakalanırsa, hem seste hem de ekranda mükemmel olacak şekilde tasarlanmış bir video prodüksiyonu rönesansı görebiliriz.
Tim Robberts / Getty Images
Netflix, kullanıcıların filmlerinin yalnızca ses versiyonunu deneyimlemesine izin verme yeteneğini test ediyor. Yeni seçenek, en sevdiğiniz şovları kaçırma yeteneğine sahipken ekranlara ara vermenin harika bir yolu olabilir. Netflix’in görseller olmadan film sunma hareketi, podcast’lerin ve diğer ekransız eğlence biçimlerinin artan popülaritesiyle rekabet etme teklifidir. Uzmanlar, sesin en hızlı büyüyen arayüz olduğunu ve koronavirüs pandemi kapanmalarıyla birlikte birçok insanın eğlence alternatifleri aradığını söylüyor. Southwestern Üniversitesi’nde ekonomi ve işletme doçenti olan Debika Sihi, bir e-posta röportajında ​​”Pek çok insan ‘ekran yorgunluğu’ yaşıyor ve bu, Netflix içeriğinin ekran başında geçirilmeden keyfini çıkarmanın bir yolunu sunuyor,” dedi. “Podcast’lerin ve sesli kitapların artan popülaritesi, işitsel içerik tüketiminin temelini oluşturdu. Operasyonel açıdan bakıldığında, bu mod daha az veri kullanıyor. Bu, her yerde veri planları en üst düzeye çıkarıldığında büyük olasılıkla hoş bir seçenek olacaktır.”

Podcast’ler, ancak Ekranlar için?

Android Police’in ilk bildirdiğine göre Netflix, kullanıcılara gösterileri için podcast benzeri bir deneyim sunacak. Android için yalnızca ses seçeneği için bir test başlattı ve kullanıcıların videoyu devre dışı bırakmasına ve arka planda bir dizinin veya filmin sesini dinlemesine olanak tanıdı. Bir Netflix temsilcisi yaptığı açıklamada, “Üyelerimiz için her zaman Netflix mobil deneyimini iyileştirmenin yeni yollarını arıyoruz” dedi. Çeşitlilik. “Farklı ülkelerde ve farklı dönemlerde testler yapıyoruz ve yalnızca insanlar bunları yararlı bulursa bunları geniş çapta kullanılabilir hale getiriyoruz.” Bu özelliği kullanmak için aboneler, Netflix uygulamasında bir “Video Kapalı” seçeneğini belirleyerek yalnızca ses modunu etkinleştirebilirler. Kullanıcılar, her başlık ve her oturum için özelliği kullanmayı seçmelidir. Etkileşimli içerik yalnızca ses modunda desteklenmez. “Bu aynı zamanda, video içeriğini işitsel olarak zaten alan görme engelli topluluk için çok güzel bir erişilebilirlik avantajına sahiptir …” “Günümüz multimedya dünyasında eğlence şirketleri için yalnızca ses seçenekleri sunmak önemlidir,” Teknolojinin kurucusu Pete Erickson ağ Modev, bir e-posta röportajında ​​söyledi. “Bu içeriği alabiliriz ve gözlerimizi bir ekran üzerinde eğitme ihtiyacından mahrum kalmayız.” Erickson, “Kullanıcılar, duymak istedikleri belirli ses kliplerini de arayabilirler,” diye ekledi. “İlkokulda iyi bir arkadaşım vardı ve ebeveynleri her ‘Star Trek’ bölümünü kasetlere kaydederdi (VHS ticarileştirilmeden önce) ve yemek pişirirken bölümleri dinlerlerdi, vb. Sanırım birçok kullanıcı duymak isterdi. en sevdikleri şovlar. ”

Ses için Olası Bir Rönesans?

Yapay zeka şirketi Realeyes’in pazarlama başkan yardımcısı Max Kalehoff, bir e-posta röportajında, Netflix’in yalnızca ses seçeneği yakalanırsa, hem ses hem de ekranda mükemmelleşmek üzere tasarlanmış bir video prodüksiyonu rönesansı görebiliriz. “Bu, ses tasarımına, müziğe ve diyaloğa daha fazla dikkat etmek anlamına gelir. Diğer yayın hizmetleri muhtemelen [follow] mevcut içeriği satmanın ve müşterilerle daha fazla kullanım ve sadakat oluşturmanın uygun bir yolunu temsil ediyorsa uygun bir şekilde uygun. “Diğer yayın hizmetleri, Netflix’in yalnızca sesli seçenekler sunma konusundaki öncülüğünü muhtemelen takip edecek,” dedi Sihi, “Hulu’nun fikir panosundaki yorumlar bunu öneriyor Bu özelliğe olan talep. “YouTube’un, kullanıcıların video oynatırken yalnızca sesi dinlemelerine olanak tanıyan benzer bir özelliği zaten sunduğunu belirtti.

Kadın evde telefonunu dinlerken rahatlatıcı

Ezra Bailey / Getty Images
Şovları dinleme yeteneği de görme engellilere yardımcı olabilir. Erickson, “Bu aynı zamanda, video içeriğini işitsel olarak zaten alan görme engelli topluluk için çok güzel bir erişilebilirlik avantajına sahiptir, ancak bu, işi çok daha kolay hale getirir ve uzun vadede muhtemelen çok daha fazla aranabilir hale getirir,” dedi. Erickson, sesin ev içi asistanlar tarafından teşvik edilen en hızlı büyüyen arayüz olduğunu, ancak artık platformlar arasında bir gereklilik olduğunu söyledi. “Beğenilen büyük içerik yayıncıları Reuters yakın zamanda yayıncıların 20. yüzyılın başlarına kadar uzanan yarım milyondan fazla haber içeriği klibine erişmesine olanak tanıyan ses arşivleri gibi yeni ses tabanlı hizmetleri kullanıma sundu, “diye ekledi. 2020’nin çok büyük bir bölümünde, en sevdiğiniz programları dinlemeye başlamak için mükemmel bir zaman olabilir. Gözlerime bir mola vermeye hazır olduğumu biliyorum.