Skip to content

Final Fantasy XII’de bir Kazanan Takım Kurun

25 de Mayıs de 2021

Birçok Final Fantasy oyunundan farklı olarak, Final Fantasy XII, her karakterin savaşta doğru rolünü oynayabilmesini sağlamak söz konusu olduğunda çok fazla düşünce ve strateji gerektirir. Serideki önceki girişler nadiren grubunuz için yetenek veya ekipman seçiminde hata yapabileceğiniz bir durum sunarken, Final Fantasy XII bir karakterin tüm gelişimini sizin elinize alıyor. Her karakter her yeteneği öğrenebilir veya herhangi bir eşyayı donatabilir. Rollerinin her birini seçmek size kalmıştır ve onları doğru şekilde hazırlamazsanız, oyunun önemli ölçüde daha zor olduğunu görebilirsiniz. Bu kılavuz size karakterleriniz için lisans almanın yanı sıra seviye atlamayla ilgili yapılması ve yapılmaması gerekenleri ve yapınızdan en iyi sonucu almak için hangi ekipmanı kullanmanız gerektiğini söyleyecektir.

Karakterlerinizi Erken Uzmanlaştırın

Her karakter, Lisans Kurulu’nda aşağı yukarı aynı yerde başlar ve Final Fantasy XII’nin orijinal ABD sürümünde, pano herkes için aynıdır. Herkesi aynı lisans yolundan geçirmek cazip gelebilir, çünkü bir Technik veya Magick’in kilidi açıldıktan sonra her karakter onu kullanabilir. Neden herkese her şeyi vermiyorsun? Bunun neden kötü bir fikir olduğunun cevabı, lisans gruplandırmalarındaki ince ayrımın içinde yatıyor. İlgili tüm lisanslar kabaca yan yana yerleştirilmiştir, bu nedenle bir türden ne kadar çok lisans kilidini açarsanız, o lisans yolunda ilerlemek o kadar kolay olur. Oyunun başındayken, her şeyin kilidini açma alışkanlığınızı fark etmeyeceksiniz, ancak oyunun ortasına gelindiğinde, eksikliğiniz nedeniyle en yeni öğeler ve büyüler için lisansların kilidini açamayacağınızı göreceksiniz. Lisans Noktaları. Bu durumdan kaçınmak için oyunun başlarında her karakter için bir rol seçin. Bir kavgacı mı, hızlı bir hileli tip mi yoksa Büyü merkezli bir karakter mi olacaklarına karar verin ve oyunun ortasında nerede olmalarını istediğinizi belirleyin.

Square Enix

Karakterlerinizi Eşit Seviyelendirin

Bu, yalnızca Final Fantasy XII’de değil, şimdiye kadarki neredeyse her JRPG’de takip edilmesi en zor kiracılardan biridir. Kuşkusuz, en sevdiğiniz üç karakteri seçmeye başlayacaksınız ve içgüdü, diğer karakterler pahasına onlara bağlı kalmanıza neden olacak. Bununla birlikte, Final Fantasy XII, hedeflenmemiş veya KO’lanmış herhangi bir karakteri istediğiniz zaman savaştan çıkarmanıza izin verir, yani diğer Final Fantasy’den daha fazla, B ekibiniz savaş stratejinizin ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Final Fantasy XII’de savaşlar zorludur ve saatlerce ve saatlerce uğraşmazsanız, girdiğiniz her yeni alanda sık sık kendinizi ciddi bir şekilde geride bırakacaksınız. Bu, ana dövüşçüleri yere düştüklerinde diriltecek kadar uzun süre hayatta kalabilen veya tercihen kendi başlarına kalacak kadar güçlü olan bir yedek ekibin olmasını gerekli kılar. Ek olarak, birçok geç-kapı ve isteğe bağlı patron, tüm partiyi vuran ve genellikle KO’lanmalarına neden olan tek seferlik büyük saldırılara sahiptir. Yedeklemeniz en azından birkaç güçlü saldırıya dayanacak kadar güçlü değilse, kendinizi oyunda daha fazla ilerleyemeyebilirsiniz.

Daima En İyi Ekipmana Yükseltin

Final Fantasy XII’deki karakterler seviye ilerledikçe güçlense de çoğu stat artışı, sahip oldukları silahlar ve zırhlardan gelir. Final Fantasy XII zorlu bir oyundur ve serideki önceki girişlerin aksine, yenileri çıktıkça zırh ve silahları yükseltmemekle gerçekten kurtulamazsınız. Bu, karakterinizin silah ve zırh özelliklerini daraltmanın başka bir nedenidir. Orta-yüksek menzilli silahların lisanslarının kilidini açmak için çok sayıda Lisans Puanı gerekir ve yeni silahlar, onları kullanamasanız da gerçekten önemli değil. Bununla birlikte, altı kişilik bir parti için yeni silahlar ve zırhlar çok pahalı olabilir. Final Fantasy XII’deki Gil, öncelikle canavarları öldürmekten elde ettiğiniz ganimetlerden yapılmıştır, bu nedenle daha iyi ekipman satın almak için daha fazla paraya ihtiyaç duymanın kısır döngüsüne takılıp kalmak kolaydır, böylece daha iyi ganimet düşüşleri elde etmek için daha zorlu canavarları yenebilirsiniz. Kullanılacak en iyi taktik, kullanılabilir olduğunda üç ana karakteriniz için güncellenmiş ekipman satın almak ve ardından eski ekipmanlarını üç yedek karakterinizle değiştirmektir. Yeni ekipman satın aldığınızda eski ekipmanı yedek karakterlerinize döndürerek, yalnızca biraz daha zayıf bir yedekleme ekibi elde edersiniz ve tüm ekibinizi donatmanın maliyetinin yalnızca yarısını artırmak zorunda kalırsınız.

Kumarlarınızı Doğru Şekilde Oluşturun ve Güncel Tutun

Final Fantasy XII’de, karakterleriniz için Gambits adı verilen rutinler oluşturabilirsiniz. Bir seferde yalnızca bir karakterinizin hareketini doğrudan kontrol edebilirsiniz ve üç karakter için tüm savaş komutlarını manuel olarak denemek ve girmek yorucu olacaktır, bu nedenle doğru Gambit’lerin ayarlanması çok önemlidir. karakterinizin kendi başının çaresine bakabileceği kısım. Oyunda ilerledikçe, giderek artan sayıda Gambit elde edeceksiniz ve karakterinizin otomatik eylemlerini daha iyi hale getirme becerisi kazanacaksınız. Başladığınızda yalnızca iki gambit yuvasına sahip olacaksınız ve kurabileceğiniz en karmaşık şeyler, en yakın düşmana veya parti liderinin hedefine saldırmak ve gerektiğinde bir müttefik üzerinde bir İksir veya Phoenix Down kullanmaktır. Yine de oyunun sonuna geldiğinizde, toplam 12 Gambit yuvasının kilidini açmış olacaksınız ve belirli durum rahatsızlıklarını iyileştirmekten güç, HP ve MP’ye dayalı bir düşmanı hedeflemeye kadar her şeyi yapabileceksiniz. Doğru Gambits setine sahip bir takım, oyuncudan çok az girdi alarak oyunun sonunda durdurulamaz hale gelebilir. Oyundaki farklı durumlar için farklı bir Gambits setinin akılda tutulması faydalıdır. Yağma eşyaları veya kaçak avlanma için düşmanları avlamaya çıktığınızda, her karakterin bu aktiviteyi ellerinden geldiğince kolaylaştıracak şekilde ayarlandığından emin olmak istersiniz. Patronlarla savaşırken, Gambit’lerinizi her patrona göre uyarlamak isteyeceksiniz. Bazıları partiye sürekli olarak statü rahatsızlıkları ile saldırır, bazılarının Protect, Shell veya Haste’nin çıkarılması gerekir. Duruma bağlı olarak size en iyi hizmeti veren Gambit’leri bulmak size kalmıştır.

Öğütmek için Zaman Ayırın

Final Fantasy XII’deki her yeni alanda, düşmanın seviyeleri çarpıcı biçimde yükseliyor. Ne yazık ki, karakterinizin seviye atlaması oldukça fazla deneyim gerektirir, karakterinizin seviye atlaması oldukça fazla deneyim gerektirir, bu yüzden sadece oyunu oynuyorsanız neredeyse her zaman kendinizi bir dezavantajda bulacaksınız. . Sonunda, hayal kırıklığı ya da tamamen yetersizlik nedeniyle geçemeyeceğiniz bir noktaya geleceksiniz. Kendinizi bu durumda bulduğunuzda, geldiğiniz önceki alana geri dönme ve onu öğütme zamanı. Bir veya iki saat ayırın ve o bölgedeki düşmanları yenmeye devam edin ve takımınız için son derece kolaylaştıklarında, takıldığınız bölgeye ilerleyin ve bu düşmanlar gülünç derecede kolay olana kadar eziyet edin. Bunu oyun sırasında kesinlikle bir veya iki kez yapmanız gerekecek, ancak isteğe bağlı patronlarla yüzleşmek istiyorsanız, onlarla eşleşmeden önce saatler ve saatler süren eğitim alabilir. Tersine, taşlama size satılacak bol miktarda ganimet kazandırır, böylece mevcut en iyi ekipmanı elde edebilirsiniz.

Mola Vermekten Korkmayın

Final Fantasy XII’deki bazı patronlar, onları yenmek için yeterli seviyede olsanız bile iğrençtir. Durum efektleri atarlar, kendilerini ikiye bölerler, hiç olmadığınız kadar hızlıdırlar ve size geniş bir alanı etkileyen büyülerle vururlar. Genel olarak, size asla ulaşamayacak yeteneklere sahipler ve sahip olmadıkları zayıf yönleriniz var. Kendinizi zaman zaman bunalmış halde bulmak kolaydır. Ahriman gibi patronlar, aslında beş taneye kadar kendi tuzaklarını yapabilir ve her bir tuzak, partinizi gerçek fiziksel hasar için çarpabilir. Bu, partiniz ne kadar iyi hazırlanırsa hazırlansın, sizi zehirleyebileceği ve hareketsizleştirebileceği gerçeğine ek olarak zorlu bir mücadele veriyor. Bazen bir patron dövüşünün size göre olup olmayacağı sadece çekiliş şansına bağlıdır, bu nedenle birkaç denemeden sonra başarılı olamazsanız, tasarruf etmekten, nefes almaktan ve daha sonra geri gelmekten korkmayın. Ne kadar çok sinirlenirsen, o kadar çok hata yaparsan, çoğu zaman bir kavgadaki en büyük felaket kendi tavrın olur. Sakin olun ve geri döndüğünüzde zafer için çok daha fazla şansınız olacak.