Skip to content

Fire Stick’te Peacock TV Nasıl Güncellenir

17 de Mayıs de 2023

Bilinmesi gereken

 • Otomatik olarak: Seç Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama mağazası > Otomatik güncellemeler > Açık.
 • Manuel olarak: Peacock Uygulamasını vurgulayın > Menü butonu (üç yatay çizgi) uzaktan kumandanızda > Üstesinden gelmek > Daha fazla bilgi > Güncelleme.

Bu makale, Fire Stick’te Peacock’un nasıl güncelleneceğini açıklamaktadır. Otomatik güncellemeleri kontrol etmeyi veya kapatmayı hatırlamanız ve hazır olduklarında manuel güncellemeler gerçekleştirmeniz gerekmeyecek şekilde otomatik uygulama güncellemelerini ayarlayın. Bu talimatlar, tüm Fire TV Stick modelleri ve Amazon Fire akıllı TV’ler için geçerlidir.

Tavuskuşu TV’yi Fire Stick’te İzleyebilir misiniz?

Peacock TV’yi tüm Fire TV Stick cihazlarında izleyebilirsiniz. Geçmişte, Peacock’a erişmenin önerilen yolu, uygulamaları Fire TV’nize yandan yükleme prosedürünü kullanmaktı. Peacock TV, Appstore aracılığıyla Fire TV’ye uygulama indirmeye yönelik tipik işlemi takiben artık indirilebilir.

Peacock TV’yi Fire Stick’te Nasıl İndiririm?

Amazon Fire Search menüsünü kullanarak veya doğrudan Appstore’dan Peacock TV uygulamasını bulun ve indirin.

 1. Seçme Bulmak Fire TV menüsünden > Aramak > ve arama çubuğuna Peacock yazın. Alternatif olarak, seçin Bulmak > Uygulama mağazası Peacock TV uygulamasını aramak için.

 2. Arama sonucunu açın ve Elde etmek Peacock TV’yi indirmek için düğme.

 3. Uygulama indirilip yüklendikten sonra, Oynamak açmak için düğmesine basın.

  Fire TV'deki Peacock TV indirme ekranında vurgulanan Yürüt düğmesi.

  Şunu da kullanabilirsiniz: Menü butonu (üç yatay çizgi), yükledikten sonra uygulamayı başlatmak için.

Tavus Kuşumu Fire Stick’imde Nasıl Güncellerim?

Peacock’ı indirdikten sonra, otomatik güncellemeleri etkinleştirmeyi veya uygulamayı Fire Stick’inizde manuel olarak güncellemeyi seçebilirsiniz.

Otomatik Uygulama Güncellemelerini Etkinleştir

Bu ayarı açtığınızda, Fire TV Stick’inizdeki diğer tüm uygulamalar için de geçerli olacaktır.

 1. Seçme Ayarlar (dişli simgesi) menünün en sağ tarafında ve ardından Uygulamalar.

  Fire TV Ayarları sayfasında vurgulanan Uygulamalar kutucuğu.

 2. Uygulamalar sayfasından seçin Uygulama mağazası.

  Fire TV'deki Uygulamalar menüsünde vurgulanan Appstore.

 3. Seçme Otomatik güncellemeler Bu özelliği açmak için Zaten etkinleştirdiyseniz, Açık Otomatik Güncellemeler altında görünür.

  Otomatik Güncellemeler, Fire TV Appstore menüsünden AÇIK olarak ayarlanmıştır.

  Fire Stick’te yandan yüklenen uygulamaları güncellemek için üçüncü taraf bir uygulama yükleyin. Sonra aç ADB Hata Ayıklama ve izin için Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar itibaren Ayarlar > Ateş TV’m > Geliştirici Seçenekleri.

Peacock TV’yi Fire TV’de Manuel Olarak Güncelleyin

Uygulama güncellemelerini izlemeyi tercih ederseniz, manuel güncelleme seçeneğini kullanın.

 1. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama mağazası.

 2. Seçme Otomatik güncellemeler Açık konumundan konumuna getirmek için Kapalı.

  Otomatik Güncellemeler, Fire TV Appstore menüsünden KAPALI ayarına getirildi..

 3. seçin Uygulamalar Bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek istediğinizde Peacock uygulamasını bulmak için menü çubuğundaki simge. Uygulamayı altında da bulabilirsiniz. Ev > Son Kullanılan Uygulamalar.

  Fire TV menüsünde vurgulanan uygulamalar simgesi.

 4. Uygulamayı vurgulayın, Menü butonu (üç yatay çizgi ile) Fire TV uzaktan kumandanızda ve Daha fazla bilgi.

  Peacock TV uygulaması Menüsünde Daha Fazla Bilgi vurgulanır.

  Bir güncelleme mevcutsa, uzaktan kumandanızdaki Menü düğmesine bastığınızda ekranda görüntülenen seçenekler listesinde Güncelleme de görünür.

 5. Uygulama güncelse, Oynat simgesi görünür. Bir güncelleme hazırsa, Güncelleme uygulamanın en yeni sürümünü edinmek için.

  Fire TV'deki Peacock TV uygulamasının Daha Fazla Bilgi sayfasında vurgulanan Güncelle düğmesi.

Fire Stick 2021’de Tavus Kuşu Var mı?

Amazon ve NBCUniversal, Peacock TV uygulamasını üçüncü nesil 2021 Fire TV Stick dahil tüm Fire TV cihazlarında kullanıma sunan bir anlaşma imzaladı. Peacock TV uygulamasıyla uyumlu diğer cihazların listesi şunları içerir:

 • Fire TV akış çubukları (4K ve Lite)
 • Fire TV akıllı televizyonlar
 • Yangın tabletleri
 • Yangın TV Küpü

Bu entegrasyon, Peacock uygulamasını açmak ve istenen oyunları oynatmak için Alexa kontrolünü de destekler. Peacock TV içeriğinin tüm menüsünde Alexa sesli navigasyon yakında geliyor.

SSS

 • Tavuskuşu TV nedir?

  Peacock, NBCUniversal’ın reklam destekli akış hizmetidir. Çok çeşitli filmler, TV şovları, haberler, premium kanallar, spor, orijinal içerik ve daha fazlasını içerir. Ücretsiz kullanıma ek olarak, daha fazla içerik ve daha az reklam sunan Peacock Premium ve Peacock Premium Plus vardır.

 • Tavuskuşu ne kadar?

  Peacock’ı ücretsiz olarak izleyebilirsiniz, ancak reklamları görecek ve bazı programlama sınırlamalarıyla karşılaşacaksınız. Ücretli katmanlar, canlı sporlar da dahil olmak üzere ek içeriğin kilidini açan Peacock Premium’u içerirken Premium Plus, çoğu reklamı ortadan kaldırır. Geçerli fiyatlandırma bilgileri için Peacock Bir Plan Seçin sayfasını ziyaret edin.

 • Peacock TV’yi nasıl edinirsiniz?

  Peacock TV akışı yapmak ve izlemek için Peacock TV web sitesine gidin ve tıklayın Şimdi İzlemeye Başlayın. Bir hesap oluşturmak için yönergeleri izleyin ve ardından öğesini seçin. İzlemeye Başla. Daha az reklam ve daha fazla içerik için Premium veya Premium Plus’a geçmek istiyorsanız, profil simgenizi seçin ve tıklayın Premiuma yükselt.

 • Peacock’ı Roku’ya nasıl alabilirim?

  Roku’da Peacock’a erişmek için önce bir Peacock hesabı oluşturmanız, ardından tavuskuşu Roku Kanal Mağazasında. Bulduğunda tavus kuşu tvseçme Kanal Ekle, ardından kanal listenizden Peacock TV’ye erişin. Hesap kimlik bilgilerinizle oturum açmanız istenecektir.