Skip to content

Firefox Ne Gönderir ve Nasıl Çalışır?

23 de Mayıs de 2021

Firefox Gönder, herhangi birine hızlı, güvenli ve güvenli bir şekilde dosya göndermenin harika bir yoludur. Dosya şifreleme ve parola korumasını kullanan Firefox Send, alıcılara gönderdiğiniz güvenli bir bağlantı üzerinden 1 GB ila 2,5 GB arasındaki dosyaları paylaşmanıza olanak tanır. Firefox Gönder hizmetinin nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır. Temmuz 2020’de Mozilla, kötü amaçlı yazılım kötüye kullanım raporları nedeniyle Firefox Send’i geçici olarak askıya aldığını duyurdu. Mozilla, kötüye kullanımı bildirmek için bir mekanizma ekleyecek.

Unsplash

Firefox Send Nasıl Çalışır?

Firefox Send’i kullanmak için, Firefox Sync ile kullandığınız hesapla aynı olan bir Firefox hesabına kaydolmanız gerekir. Firefox Gönder, daha büyük dosya boyutlarını yönetebilme yeteneği ve güvenlik özellikleri nedeniyle genellikle e-postadan daha iyi bir seçimdir.

 1. Firefox hesabınızda oturum açın.

  Firefox hesabınıza giriş yapın

 2. Profil simgenizi seçin ve ardından Firefox Gönder.

  Firefox Gönder seçeneği

 3. Son kullanma koşulunu seçin (dosya belirli bir süre indirildikten veya belirli bir süre geçtikten sonra).

  Firefox Send'teki Süre Sonu ayarları

 4. Seçiniz Parola ile koruyun (isteğe bağlı).

  Firefox Send

 5. Dosyayı bir parola ile korursanız, dosyaya bir parola yazın. Parola alan.

  Firefox Gönder'deki Parola alanı

 6. Dosya yüklendikten sonra, size bir paylaşım bağlantısı sunulur. Seçiniz Bağlantıyı kopyalave ardından bağlantıyı alıcılarınıza göndereceğiniz bir e-postaya veya mesaja yapıştırın.

  Firefox Gönder

 7. Geçerli yüklemenizin listeleneceği yükleme sayfasına otomatik olarak geri dönersiniz. Bu görünümden, ya indirmenizin ayrıntılarını görüntüleyin, seçin Bağlantıyı kopyala bağlantıyı yeniden göndermek veya indirmeyi Firefox Gönder sunucusundan silmek için.