Skip to content

Firefox Temaları Nasıl Oluşturulur

3 de Haziran de 2021

Kendi Firefox temalarınızı yaratmanın birkaç farklı yolu vardır, ancak en basiti doğrudan Mozilla’nın kendi ürettiği en yeni çözümdür: Firefox Color. Yalnızca kendi temalarınızı tasarlamak için basit bir arayüz sağlamakla kalmaz, bunları kolayca paketlemenize, dışa aktarmanıza ve Firefox pazarında yayınlamanıza olanak tanır.

Firefox Color Theme Creator Nasıl İndirilir

Firefox Color’ı web’de kullanabilirsiniz, ancak eklenti, temalarınızı oluşturmanın ve bunları Firefox’ta gerçek zamanlı olarak test etmenin en basit yoludur.

 1. Firefox’u açın ve color.firefox.com’a gidin.

 2. Vardığınızda, Firefox Color ile biraz oynayabilirsiniz, ancak başlamak için eklentiyi almalısınız. Seç Firefox Color’ı yükleyin Eklentiyi indirmek için sayfanın ortasındaki

  Firefox Color eklentisini yükleyin

 3. Seç Firefox’a ekle.

  Firefox'a ekle düğmesi.

Firefox Temaları Oluşturmak için Firefox Color Nasıl Kullanılır?

Artık eklentiye sahip olduğunuza göre, kendi özel temalarınızı oluşturmaya ve kaydetmeye başlayabilirsiniz. Her şey basit ve grafiksel, bu yüzden fazla teknik olmaya gerek yok.

 1. Firefox Color web sitesine dönün.

  Firefox Renk web sitesi.

 2. Tarayıcı pencerenizde farklı öğelerin renklerini içeren bir sayfaya geleceksiniz. Bunları değiştirmek, hem önizlemede hem de tarayıcınızın kendisinde gerçek zamanlı olarak değiştirecektir. Aklınıza takılan bir şey varsa hemen işe başlayabilirsiniz. İlham arıyorsanız, Firefox Color aracılığıyla bir arka plan resmi yükleyebilirsiniz. Bu görüntüden renkler seçmeyi deneyin.

 3. Her rengi doldururken, önizlemede pencerenin hangi bölümlerinin etkilendiğini göreceksiniz.

  Firefox temanız için renkleri seçin

 4. seçin Özel arka planlar sekme. Burada Mozilla’dan bir desen arasından seçim yapabilir veya temanız için kendi arka plan resminizi yükleyebilirsiniz.

  Özel arka planlar seçme.

 5. Kendi arka plan resminizi kullanmayı planlıyorsanız, onu Firefox’ta arka plana sığdırmak için kesmeniz gerekir. Seç Veya kendinizinkini ekleyin Kendi arka plan resminizi seçmek için Mozilla, Firefox Color için henüz kesin özellikler yayınlamadı, ancak 3000 piksele 650 piksel iyi bir tahmin gibi görünüyor.

 6. Resminizi ekledikten sonra, Firefox pencerenizdeki arka planın yerleşimini ayarlamak için konumlandırma kontrollerini kullanın.

  Firefox temanızın arka plan resmini ayarlayın

 7. Temanızdan memnun kaldığınızda, istediğiniz zaman otomatik olarak uygulanacak şekilde kaydedebilirsiniz. seçin kalp Temanızı kaydetmek için pencerenin sağ üst köşesindeki

  Firefox temanızın arka plan resmini ayarlayın

 8. Ayrıca temanızı paylaşmak veya Firefox pazarına yüklemek için dışa aktarabilirsiniz. Seç İhracat işlemi başlatmak için pencerenin sağ üst köşesindeki

  Dışa Aktar'ı seçme.

 9. Firefox Color, temanızın sıkıştırılmış bir dışa aktarımını oluşturacağınızı size bildirerek başlayacaktır. Seç Sonraki.

  Firefox temanızı dışa aktarın

 10. Temanız için açıklayıcı bir ad oluşturmanız istenecektir. Temayı pazara yüklerseniz başlığı bu şekilde olacaktır.

  Firefox temanızı adlandırın

 11. Firefox size bir ZIP indirme seçeneği sunacak dosya veya bir XPI dosyası. İkisinden birini seçin.

  Firefox temanızı indirin

  XPI dosyaları pazara yüklenebilir veya doğrudan Firefox’a yüklenebilir.

 12. Tebrikler! Artık kendi Firefox temalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.