Skip to content

Fitbit Bandı Nasıl Değiştirilir

18 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Mevcut bandınızdaki hızlı serbest bırakma pimlerini, klipsleri veya düğmeleri bulun. Bu düğmelere basın ve bandı çekerek yavaşça çıkarın.
 • Çoğu Fitbit bandı için, yeni bandı takma işlemi tersten aynı işlemdir: Metal klipsini Fitbit’inizin düğmesine itin.
 • İlham verin: Dik açıyla tutun, pimin altını saat kasasındaki alt çentiğe kaydırın. Hızlı bırakmaya basarken, pimi üst çentiğe bastırın.

Favori Fitbit bandınız bozulduysa, yıprandıysa veya artık favoriniz değilse, kolayca değiştirebilirsiniz. Çocuklar için Fitbit Charge, Ionic, Inspire ve Ace 3’teki bantları değiştirme talimatları burada.

Fitbit Şarjında ​​Bant Nasıl Değiştirilir

Bu talimatlar, tümü aynı tip klipsi kullanan Ücret 2, Ücret 2 HR ve Ücret 3 için geçerlidir.

 1. Fitbit Charge bandınızın içine bakın ve saat kasasının her iki tarafına bağlı iki hızlı serbest bırakma klipsini bulun.

 2. Bir elinizle Fitbit saat kasasını tutarken, diğer elinizin baş parmağıyla serbest bırakma klipsinin (aşağıda kırmızı ile gösterilen) dış kenarına bastırın ve saat kasasını kendinize doğru çekin. Bu eylem, saat kasasını klipten çıkarır. Bandın diğer tarafı için bu işlemi tekrarlayın. Bandınızı değiştirirken asla zorlamayın. Sıkışmış hissediyorsa, serbest bırakmak için bandı yavaşça hareket ettirin. Sorun yaşıyorsanız Fitbit yardımına başvurun.

  Fitbit
 3. Bandı takmak için temel olarak yukarıdaki adımları tersine çevirirsiniz. Başlamak için saat kasasının bileğinize göre konumunu kontrol edin ve kayışları saat kasasının doğru taraflarına taktığınızdan emin olun.

 4. Ardından, saat kasasını iç tarafı size bakacak şekilde bir elinizle tutun. Kayışın bir kenarını diğer elinize alın ve saat kasasını sizden uzağa doğru hızlı serbest bırakma klipsine doğru bastırarak takın. Bu sefer klibe basmanıza gerek yok, sadece yerine oturtun. Bu işlemi bandın diğer tarafında tekrarlayın.

Fitbit Ücreti 3

Fitbit
Bunun yerine bir Fitbit Versa’nız var mı? Bir Fitbit Versa Bandını Değiştirmek de çok zor değil.

Fitbit İyonikte Bant Nasıl Değiştirilir

Fitbit İyonik bantlar, büyük ve küçük olmak üzere iki boyutta gelir, ancak bantlarını değiştirme işlemi aynıdır. İşte nasıl yapılacağı.

Fitbit İyonik

Fitbit
 1. Fitbit İyonik bandınızın içine bakın ve Fitbit izleyicinizin saat kasasının her iki tarafına bağlı iki adet anında geçmeli metal düğmeyi bulun.

 2. Fitbit saat kasasını bir elinizde tutarken metal düğmeye basın (aşağıda mavi ile gösterilmiştir) diğer elinizin başparmağıyla ve çekerek bandı yavaşça ayırın. Düğmeye bastığınızda kolayca ayrılmalıdır. Bandın diğer tarafı için bu işlemi tekrarlayın. Bandınızı değiştirirken asla zorlamayın. Sıkışmış hissediyorsa, serbest bırakmak için bandı yavaşça hareket ettirin. Sorun yaşıyorsanız Fitbit yardımına başvurun.

  Fitbit İyonik klipleri bulma

  Fitbit
 3. Yeni bandın takılması, temel olarak yukarıdaki adımların tersi bir işlemdir. Başlamak için, kayışları doğru taraflara taktığınızdan emin olmak için saat kasasını bileğinize yerleştirin.

 4. Metal klipsini Fitbit’inizin düğmesine basmanız yeterlidir. Düğmeye basmanıza gerek yok, yerine oturtun. Bu işlemi diğer taraf için de tekrarlayın.

Fitbit Inspire’da Bant Nasıl Değiştirilir

Fitbit Inspire izleyicide, kayışları saat kasasına bağlayan küçük hızlı serbest bırakma pimleri bulunur. Diğer modellerden biraz daha zor ama yine de bantları değiştirmek çok kolay. İşte nasıl:

Fitbit İlhamı

Fitbit
 1. Fitbit Inspire bandınızın içine bakın ve izleyicinin saat kasasının her iki tarafına bağlı iki hızlı serbest bırakma pimini bulun.

 2. Parmağınızın ucuyla pimin hızlı serbest bırakma koluna bastırın ve kayışı saat kasasından yavaşça çekin. Kolayca ayrılmalıdır, bu yüzden hiçbir şeyi zorlamayın. Bu işlemi diğer taraf için tekrarlayın.

  Fitbit Inspire pinlerini bulma

  Fitbit
 3. Yeni bandı takmak için, dik açıyla tutun ve pimin altını (hızlı serbest bırakma kolunun karşısındaki tarafta) Fitbit saat kasasının alt çentiğine kaydırın.

  Fitbit Inspire bandını takma

  Fitbit
 4. Hızlı serbest bırakma koluna bastırırken pimi Fitbit saat kasasının üst çentiğine bastırın. Güvenli bir şekilde takıldıktan sonra hızlı serbest bırakma kolunu bırakın. Bandın diğer tarafı için bu işlemi tekrarlayın.

  Fitbit Inspire bandını takmayı bitirin

  Fitbit

Fitbit Ace 3’te Bant Nasıl Değiştirilir

Çocuklar için Fitbit Ace 3 ve Fitbit Ace 2 aktivite izleyicileri, saat kasasını açıp çıkarmanıza olanak tanıyan esnek bir kayışa sahiptir, böylece herhangi bir iğne veya toka olmadan kayışları hızla değiştirebilirsiniz. İşte nasıl:

Fitbit As 2

Fitbit
 1. Ace 3 saat kasasını size bakacak ve düğme solda olacak şekilde tutun.

 2. Çıkarmak için saat kasasına esnek bant üzerindeki açıklıktan hafifçe bastırın.

  Fitbit Ace 2'den saat yüzünü ayırma

  Fitbit
 3. Yeni bir bant takmak için işlemi tersine çevirin. Başlamak için, soldaki düğme ile saat kasasını kendinize doğru tutun.

 4. Şimdi saat kasasının üst kısmını esnek bileklik açıklığına yerleştirin ve saat kasasını alttan bandın içine güvenli bir şekilde oturana kadar yavaşça yerine itin. Bilekliğin kenarlarının izleyiciye yaslandığından emin olun.

  Fitbit Ace 2'ye saat yüzünü takma

  Fitbit