Skip to content

Fitbit Bildirimleri Nasıl Kurulur

6 de Mayıs de 2021

Aktivite takibine ek olarak, Fitbit’inizin birçok kullanışlı özelliği vardır. Fitbit Versa’da bildirimleri nasıl ayarlayacağınızı biliyorsanız, Fitbit bildirimlerinizin akıllı telefonunuzun bazı bildirimlerini yansıtmasını etkinleştirerek doğrudan bileğinizden güncel kalmanızı sağlayabilirsiniz. Bu makaledeki talimatlar iOS ve Android cihazlar için geçerlidir. LCD ekranlı tüm Fitbitler telefon bildirimlerini destekleyebilir.

İPhone için Fitbit’te Bildirimler Nasıl Kurulur

İPhone’unuzun bildirimlerini Fitbit’inizde almak için telefonunuzun Bluetooth’u etkinleştirilmiş, Rahatsız Etmeyin özelliği kapalı ve her iki cihazın da birbirine yakın olması gerekir.

 1. İPhone’unuzda şuraya gidin: Ayarlar > Bildirimler ve istediğiniz uygulamaları etkinleştirin.

 2. Fitbit uygulamasını açın ve hesap sol üst köşedeki simgesine.

 3. Altında cihazınızı seçin Cihazlar.

 4. Dokunmak Bildirimler, ardından etkinleştirmek istediğiniz her bir bildirim kategorisine geçiş yapın. Bildirimler yalnızca her kategori için varsayılan uygulamadan gönderilecektir.

 5. Fitbit’iniz uygulama bildirimlerini destekliyorsa, Bildirimler ekran ve dokunun Uygulama bildirimleri, ardından bildirim almak istediğiniz her uygulamayı seçin.

 6. Şu yöne rotayı ayarla Hesap > Cihazınız > Senkronize et ve dokunun Şimdi Senkronize Et Güncellenen ayarlarınızı Fitbit izleyicinize uygulamak için.

Zengin Öfke / Getty.

Android için Fitbit’te Bildirimler Nasıl Kurulur

Android akıllı telefonunuzun bildirimlerini Fitbit’inizde almak için telefonunuzun Bluetooth’u etkinleştirilmiş, Rahatsız Etmeyin özelliği kapalı ve her iki cihazın da birbirine yakın olması gerekir. Telefonunuz ayrıca Android 5.0 Lollipop veya üstünü çalıştırıyor olmalıdır. Aşağıdaki talimatlar, Android 8.0 ve üzeri menü düzenleri için geçerlidir. Bazı menü öğeleri, Android’in eski sürümlerinde farklı yerlerde olabilir, ancak işlem aynı kalır.

 1. Android cihazınızda şuraya gidin: Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Bildirimler > Kilit ekranında. Dokunmak Hiç bildirim gösterme devre dışı bırakmak için seçilmişse.

 2. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Tüm uygulamaları görün.

 3. Kontrol etmek istediğiniz uygulamaya dokunun ve Bildirimler. Bildirimleri etkinleştirmek için açın Bildirimleri göster.

 4. Fitbit uygulamasını açın ve Hesap sol üst köşedeki simgesi.

 5. Altında Cihazlar, izleyicinize dokunun, ardından Genel başlık ve dokunun Her zaman bağlı etkinleştirmek için.

 6. Dokunmak Bildirimler.

 7. Etkinleştirmek istediğiniz bildirim kategorisine dokunun. Bu kategori için mevcut tüm uygulamalar gösterilecek ve her kategori için tercih ettiğiniz uygulamayı seçebilirsiniz.

 8. Fitbit’iniz uygulama bildirimlerini destekliyorsa şuraya gidin: Hesap > Cihazınız > Bildirimler > Uygulama bildirimleri ve bildirim almak istediğiniz her uygulamayı seçin.

 9. Şu yöne rotayı ayarla Hesap > Cihazınız > Senkronize et ve dokunun Şimdi Senkronize Et Güncellenen ayarlarınızı Fitbit izleyicinize uygulamak için.

Fitbit Versa bildirim almıyorsa, Fitbit’inizi düzeltmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır.

Fitbit Bildirimleri Nelerdir?

Bildirimler özelliği, akıllı telefonunuzdaki Fitbit uygulamasının bildirimleriyle ilgili değildir. Akıllı telefonunuzun bazı bildirimlerini Fitbit cihazınıza yansıtan ayrı bir özelliktir. Fitbit, son birkaç yılda etkinlik takipçilerinin çoğuna bildirimler için destek ekledi, ancak destek seviyesi cihazlar arasında ve kullandığınız akıllı telefona bağlı olarak değişir. Son birkaç yıl içinde bir ekrana sahip olan bir Fitbit’iniz varsa, bir tür bildirim desteğine sahip olmalıdır.