Skip to content

Fitbit Versa Su Geçirmez mi?

3 de Nisan de 2021

Fitbit Versa su geçirmezdir, bu nedenle egzersiz yaparken ve hatta duşta takarken sorun yaşamazsınız. Bununla birlikte, su direncinde bazı sınırlamalar vardır.

Fitbit Versa Suya Dayanıklı mı, Suya Dayanıklı mı?

Fitbit Versa, Versa 2 ve Versa Lite’ın tümü 50 metre derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Başka bir deyişle, saate su girmeden gerçekten derin (özel bir alet kullanmadan gitmek isteyeceğinizden daha derin) yüzebilirsiniz. Ancak teknik olarak suya dayanıklılık ile su geçirmezlik aynı şey değildir. Su geçirmez bir alet su geçirmez. Suyla herhangi bir duruma zarar vermeden alabileceksiniz. Ancak neredeyse tüm elektronik cihazlar için, Fitbit Versa dahil, onu öldürmek için içeri biraz su girmesi gerekir. Suya dayanıklılık, bir cihazı su geçirmez hale getirmez, ancak suyun içindeki hassas elektronik cihazlardan uzak tutulmasına yardımcı olur. Fitbit Versa’nın durumunda, şasi, yüksek basınçlı suyun bile içeri girmesini önlemek için sıkı bir şekilde kapatılmıştır.

Fitbit Inc

Fitbit Versa Su Basıncı Limitleri

Fitbit Versa ne kadar basınca dayanabilir? Suda 50 metre derinliğinde veya beş atmosfer değerinde bulacağınız türden bir basınç. Fitbit Versa ile daha derine inerseniz, sürekli artan basınç contalardan geçebilir. İçeri girdikten sonra elektroniği kısa devre yapabilir ve akıllı saati öldürebilir. Derinlik, su basıncına bakmanın yalnızca bir yoludur. Duş başlığı veya basınçlı yıkayıcı gibi birçok başka şey yüksek basınçlı su oluşturabilir. Hafif su direncine sahip elektronik cihazlar, yağmurlu bir yağmura dayanabilir, ancak basınçlı bir yıkayıcıdan gelen su fışkırması, iç kısımlara hızla su basabilir. Fitbit Versa söz konusu olduğunda, 50m direnç oldukça yüksek bir miktardır. Yüzmek, duş almak ve lavaboda ellerinizi yıkamak için güvenli olmalıdır. Özellikle dikkatli olmak isteyeceğiniz bir örnek var: dalış. Dalış sırasında suya çarptığınızda, suya girdiğiniz hız daha yüksek bir basınç durumu oluşturabilir ve bu da cihazınızın içine su girmesine neden olabilir. Bu nedenle, tüplü dalışa, su kayağına gitmeden veya yüksek dalıştan atlamadan önce Fitbit’inizi çıkarmak en iyisidir. Fitbit Versa’nızdaki bandı değiştirirseniz suya dayanıklı olmayabilir. Cihazla birlikte gelen silikon bantlar ile güvendesiniz, ancak bir kumaş veya deri kayışa geçerseniz bunlar suya dayanamayabilir.

Zaman İçinde Fitbit Versa Suya Dayanıklılık

Kauçuk contalar kırıldıkça ve contalar gerildikçe, tüm suya dayanıklı cihazlar zamanla bir miktar direnç kaybedebilir. Fitbit Versa’nız hala garanti altındayken, anma su direncini karşılayacağına güvenebilirsiniz. Birkaç yıl sonra, onu ne kadar suya maruz bırakacağınız konusunda daha dikkatli olmak isteyebilirsiniz. Fitbit’e göre, sudan zarar gören çoğu izleyici garanti kapsamında değildir. Garantinizin süresi dolduysa, Fitbit’inizi kendiniz tamir etmeyi deneyebilirsiniz.