Skip to content

Fitbit’inizi Nasıl Giyebilirsiniz?

30 de Mayıs de 2021

Yani bir Fitbit satın aldınız çünkü adımlarınızı, nabzınızı veya belki her ikisini birden takip etmek istiyorsunuz ve bunun nedeni Fitbit Versa ve Versa 2’nin akıllı saat işlevselliğini sevdiğiniz için bile olabilir. Sebebi ne olursa olsun, nasıl giyerseniz giyin. Fitbit, topladığı bilgileri büyük ölçüde etkileyebilir. Verileri doğru bir şekilde toplaması için Fitbit’inizi doğru şekilde nasıl takacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Günlük Aktiviteler için Fitbit Tracker Nasıl Giyilir

Charge, Inspire, Versa ve Ionic hatları da dahil olmak üzere çeşitli Fitbit izleyici türleri vardır ve bu fitness takipçilerinden en iyi şekilde yararlanmanın anahtarı onları giymektir. Mümkünse her zaman. Ve daha da önemlisi, cihazın hareketlerinizi ve kalp atış hızı gibi diğer istatistikleri doğru bir şekilde takip edebilmesi için bunları doğru şekilde takmanız gerekir.

@davep aracılığıyla Twenty20
Fitbit ayrıca özellikle çocuklar için tasarlanmış bir Ace serisine sahiptir. Fitbit cihazları takan yetişkinler için burada verilen ipuçlarının çoğu çocuklar için de geçerli olacaktır. Yaptığınız şey, cihazınızı nasıl takmanız gerektiğini belirleyebilir. Normal günlük aktivite sırasında bir Fitbit’in nasıl giyilmesi gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

  1. Fitbit’i yüzü yukarı bakacak şekilde bileğinize yerleştirin.

  2. Fitbit’i bilek kemiğinizin yaklaşık bir parmak genişliğinde olacak şekilde konumlandırın.

  3. Bandı, Fitbit rahat olacak şekilde sıkın, ancak biraz hareket edemeyecek kadar sıkı değil. Fitbit’inizi bu şekilde takmak, cihazın alt kısmındaki kalp atış hızı izleyicisinin veya diğer sensörlerin, cihaz rahatsız edici derecede gerginleşmeden cildinizle temas halinde kalmasını sağlar.

Egzersiz Yaparken Fitbit Nasıl Giyilir?

Egzersiz yaparken, Fitbit’inizin bileğinizde çok düşük olması, kalp atış hızı monitörünün (eğer varsa) karışmasına neden olabilir. Bunun nedeni, şınav çekmek veya ağırlık kaldırmak gibi bazı egzersizlerin bileğinizi daha dik bir açıyla bükmenize neden olabilmesi ve bu da Fitbit çevresindeki alana kan akışını kesebilmesidir. Bunun yerine, egzersiz yaparken, Fitbit’i kolunuzun üzerinde, bilek kemiğinizin iki-üç parmak genişliği üzerinde olacak şekilde hareket ettirmelisiniz. Bu, sensörleri, kan akışının daha kolay izlenebilmesi için bileğinizdeki kıvrımdan yeterince uzağa hareket ettirir.

Bileğinize Giyemediğinizde Fitbitinizi Nasıl Giyebilirsiniz?

Bazen saat tarzı bir cihaz takmak mümkün değildir. Örneğin, güvenlik nedenleriyle bazı işler, çalışanların parmak uçları ve dirsekleri arasında kollarında hiçbir şey giymemesini gerektirir. Fitbit’iniz kolunuzda değilken izleme yeteneklerini kaybetmek istemiyorsanız, onu ön cebe koyabilirsiniz. Ne yazık ki, ön cebinizdeyken kalp atış hızı monitörü kalp atış hızınızı izleyemez, ancak Fitbit cebinizde adımlarınızı doğru bir şekilde takip etmelidir. Kalp atış hızı monitörünü kullanmıyorsanız pil ömrünüzü artırmak için kapatabilirsiniz.

Fitbit’inizi Nasıl Giyemezsiniz?

Fitbit’inizi takarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Birincisi, hiçbir Fitbit modeli ayak bileğinize takılmak üzere tasarlanmamıştır. Birçok kişi, Fitbit’inizi ayak bileğinizin etrafına takmanıza izin verecek şekilde tasarlanmış pazar sonrası bantları satın alır ve bazı kullanıcılar cihazı yalnızca çoraplarına koyar, ancak Fitbit cihazları özellikle bileğe takılmak üzere tasarlanmıştır. Bileğinize veya çorabınıza bir tane takmak yanlış izleme ile sonuçlanacaktır. Buna ek olarak, Fitbit’inizi takma konusunda aklınızda bulundurmanız gereken başka ipuçları da var.

  • çok sıkı giymeyin: Fitbit’inizi çok fazla sıkmak kan akışının azalmasına neden olabilir. Kayışın her zaman rahat olduğundan emin olun.
  • Fitbit’i çok gevşek giymeyin: Bileğinizde çok gevşek tutmanız—kayması ve cildinizle temasını sürdürmemesi—hareketleriniz ve kalp atış hızınızın yanlış okunmasına neden olur.
  • Kayış ıslakken Fitbit’inizi takmayın: Fitbit’inizi suda kullanmayı düşünüyorsanız veya bant terden ıslanırsa, aktivitenizi bitirir bitirmez bandı çıkarın ve bandı kurutun. Bu, ıslak bandın cildinizi tahriş etmesini önler.
  • Sudayken veya egzersiz yaparken bir polimer bant kullanın: Fitbit’inizi suda veya egzersiz yapmak için takıyorsanız ve çok terleyeceğinizi biliyorsanız, nemi emecek ve çabuk kurumayacak bir bant (naylon veya deri gibi) kullanmayın. Bunun yerine cihazla birlikte gelen polimer bandı kullanın.