Skip to content

Flash’ta Görüntü Dizisini İçe Aktarma

7 de Mayıs de 2021

Premiere veya 3D Studio Max gibi programlardan oluşturulmuş bir dizi sıralı fotoğrafı Flash’a aktarırken sık sık karşılaşabilirsiniz. Saatleriniz, sonsuz sabrınız ve mazoşist eğilimleriniz yoksa, eminim ki uyanık olduğunuz saatlerin çoğunu kütüphaneden içe aktarılan her görüntüyü sahnenize sürükleyerek ve her seferinde bir ızdırap verici kare olacak şekilde hizalayarak geçirmek istemezsiniz. Bu nedenle, Flash’ın görüntü dizilerini sahne alanınıza içe aktarmayı otomatikleştirmek ve anahtar karelerin sıralı bir zaman çizelgesi oluşturmak için bir işleme sahip olması iyi bir şeydir. Tek yapmanız gereken, dosya adlarınızın doğru sırada numaralandırılmış aynı karakter dizisiyle başladığından emin olmaktır – örneğin, dosya001.jpg, dosya002.jpg, dosya003.jpg vb. Doğal olarak başlamak için tıklayın Dosya -> İçe Aktar.

İlk Dosyayı Seçin

Sıranızdaki yalnızca ilk dosyayı seçin ve Açık.

Sekanstaki Görüntüleri İçe Aktarmak için Evet Yanıtlayın

Cevap Evet

Flash size şunu soracaktır: “Dosya, bir dizi görüntünün parçası gibi görünüyor. Sıradaki tüm resimleri içe aktarmak istiyor musunuz? ” Ve elbette bu sorunun cevabı “Evet” olacaktır.

Sıranın Düzende Olduğundan Emin Olmak İçin Kontrol Edin

Flash görüntü dizisi

Bundan sonra arkanıza yaslanıp bekleyebilirsiniz; Sekansınızın ne kadar uzun ve görüntülerin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak, sıralamanızı içe aktarmak ve düzenlemek Flash’ın birkaç saniye veya birkaç dakika sürebilir. Tamamlandığında, zaman çizelgenizi kontrol edin; Görüntülerinizi içe aktarmaya başladığınızda etkin olan katmanda, zaman çizelgenizi kaydırarak görüntüleyebileceğiniz, düzgün sıralı anahtar kareler olarak düzenlenmiş tüm diziyi bulacaksınız.