Skip to content

FontSpace İncelemesi

4 de Haziran de 2021

FontSpace, ücretsiz yazı tipleri bulmak için popüler bir web sitesidir. Şu anda 68.000’den fazla ücretsiz yazı tipine, on binlerce ticari kullanımlı yazı tipine ve kreasyonlarını web sitesinde paylaşan binlerce tasarımcıya sahipler. İndirmesi ücretsiz olan popüler, yeni ve rastgele yazı tiplerini bulmak kolaydır ve bunu bir kullanıcı hesabına giriş yapmak veya herhangi bir bilgi doldurmak zorunda kalmadan bile yapabilirsiniz.

FontSpace’de Yazı Tipleri Nasıl Bulunur?

Bu ayın en iyi yazı tiplerinin özenle seçilmiş listesini görmek için FontSpace ana sayfasını ziyaret edin. Hemen, bu yazı tiplerinin metninizin nasıl görünmesini sağladığını görmek istediğiniz herhangi bir metni girebilirsiniz. Metin rengi de bu önizlemede değiştirilebilir.

Daha fazla ücretsiz yazı tipi bulmak için arama çubuğunu veya FontSpace’in en üstündeki menüyü kullanın. Yazı Tipleri yeni eklenen yazı tiplerinin yanı sıra popüler yazı tiplerini, rastgele yazı tiplerini, ticari amaçlarla kullanılabilecek yazı tiplerini ve daha fazlasını nasıl gördüğünüzdür.

Stiller ücretsiz yazı tiplerini bulmanın başka bir güzel yolu. Modaya uygun fontlar, ekstrem fontlar, eski font stilleri, ünlü fontlar vb. gibi tüm kategorilerin bulunduğu yer burasıdır. Koleksiyonlar yazı tiplerini yazı, Star Wars, komik ve diğerleri gibi konulara göre gruplayan menü.

Yazı Tiplerini İndirmek Bir Esinti

Bu ücretsiz yazı tiplerini indirmek 10 saniyeden fazla sürmemelidir. İstediğinizi bulduğunuzda, yazı tipinin sağındaki indirme düğmesini seçin. Veya açıklama sayfasına ulaşmak için seçtiyseniz aşağı kaydırın ve ÜCRETSİZ İNDİRİN.

FontSpace indirme düğmesi

Bazı yazı tipleri için indirme düğmesine sağ tıklayıp kaydetme seçeneğini seçmeniz gerekebilir. Bu yazı tipleri ZIP formatında indirilir, bu yüzden onları gerçekten kullanmak için yazı tipi dosyasını arşivden çıkarmanız gerekir. Yazı tipi dosyalarını görmek için arşivi açmanız yeterlidir, ancak bu işe yaramazsa ücretsiz bir dosya çıkarıcı kullanın. Koleksiyona eklemek için bir yazı tipinin yanındaki artı işaretini kullanırsanız, birkaç yazı tipi oluşturabilir ve hepsini aynı anda indirebilirsiniz. Bu, her bir yazı tipi arşivini tek tek indirip çıkarmak yerine aynı anda çok sayıda yazı tipi almayı çok daha kolaylaştırır. Koleksiyonlarınıza hesabınızdan erişin.

FontSpace hakkında daha fazla bilgi

Kendi yazı tiplerinizi yüklemek ve favorilerinizden özel koleksiyonlar oluşturmak istiyorsanız isteğe bağlı olarak FontSpace’de ücretsiz bir hesaba kaydolabilirsiniz. Her bir yazı tipinin indirme sayfasında, yazı tipini nasıl kullanabileceğinize ilişkin bilgiler, örneğin yalnızca kişisel kullanım için mevcut olup olmadığı gibi bilgiler bulunur. Burada ayrıca tasarımcıyla iletişime geçebilir ve tasarımcıya bağışta bulunabilirsiniz. FontSpace, siteye yeni yazı tipleri eklendiğinde uyarı almak istiyorsanız abone olabileceğiniz bir RSS beslemesine (buradan edinin) sahiptir. Ayrıca ilginizi çekebilecek ve bazen yazı tipiyle ilgili ipuçları ve haberlerle güncellenen FontSpace blogu da var.