Skip to content

Fortnite İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Açılır

16 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Epic Games’e giriş yapın. Kullanıcı adınızı seçin > hesap > Şifre ve Güvenlik > Kimlik Doğrulayıcı Uygulamasını Etkinleştir veya E-posta Kimlik Doğrulamasını Etkinleştir.
 • İlk yöntem, bir QR kodunu taramak için kullanacağınız Google Authenticator veya Microsoft Authenticator gibi bir uygulama gerektirir.
 • seçerseniz E-posta Kimlik Doğrulamasını Etkinleştir, oturum açtığınızda e-posta ile bir kod gönderilecektir.

Bu makale, Epic Games hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı nasıl etkinleştireceğinizi açıklar. Fortnite veri ve uygulama içi satın alımlar.

Fortnite’ta 2FA Nasıl Etkinleştirilir

Epic Games hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirdiğinizde, aynı zamanda Fortnite. Ücretsiz bir oyun olmasına rağmen, oyun içi işlemlere sahiptir, bu nedenle 2FA’yı etkinleştirdiğinizde Fortnite, verilerinizi ve oyun içi satın alımları koruyorsunuz.

 1. Epic Games web sitesinde hesabınıza giriş yapın.

 2. Sağ üst köşedeki kullanıcı adınızı seçin, ardından hesap.

  Hesap bağlantısı

 3. Pencerenin sol tarafında, öğesini seçin. Şifre ve Güvenlik.

  Parola ve Güvenlik başlığı

 4. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’ya ilerleyin. 2FA’yı etkinleştirmek için seçebileceğiniz iki seçeneğiniz var: Fortnite ve Epic Games: Kimlik Doğrulayıcı Uygulamasını Etkinleştir veya E-posta Kimlik Doğrulamasını Etkinleştir.

  İki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği

 5. Kimlik doğrulama uygulamasını kullanmak için uygulamanın telefonunuzda yüklü olması gerekir. seçerseniz Kimlik Doğrulayıcı Uygulamasını Etkinleştir, uygulamayla taramanız için bir QR kodu içeren bir açılır pencere belirir ve ardından 2FA’nız olarak kullanmanız için bir kod sağlar.

  kimlik doğrulayıcı uygulama seçeneğinin ekran görüntüsünü aç

 6. 2FA kodu için kaynak olarak e-posta kullanmayı tercih ediyorsanız, E-posta Kimlik Doğrulamasını Etkinleştir ve Epic Games hesabınıza bağlı e-posta adresine bir kod gönderilecektir.

  2FA için e-posta seçeneği

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?

İki faktörlü kimlik doğrulama, bir web sitesinde, uygulamada, yazılımda vb. oturum açarken kimliğinizi doğrulamanın bir yoludur. Parolanızı ve tek seferlik bir onay alabileceğiniz telefon numarası, e-posta adresi veya kimlik doğrulama uygulaması gibi ikinci bir aracı kullanır. kod. Ardından, oturum açarken söylediğiniz kişi olduğunuzun kanıtı olarak bu kodu sunarsınız. Kimlik doğrulama uygulamalarında yeni misiniz? Google Authenticator’ı kurmak kolaydır. Microsoft Authenticator uygulaması da basittir.