Skip to content

Fortnite: Zafer İçin Battle Royale İpuçları ve Stratejileri

19 de Mayıs de 2021

Tarafından sunulan oyun modlarının çoğunu yaşarken Fortnite: Battle Royale, gerçek zamanlı olarak diğer 99 oyuncuya karşı bir maça katılacaksınız. Her maç yaklaşık 15 dakika sürer. Maçın son bölümü – “Oyun Sonu” veya “Son Çember” olarak anılır – yalnızca küçük bir grup asker hayatta kaldığında ve ada haritasının hala yaşanabilir olan alanı çok küçük hale geldiğinde gerçekleşir. Amaç hayatta kalan son asker olmaktır. Bunun olması için diğerlerinin ortadan kaldırılması gerekir.

Bir Fortnite: Battle Royale maçının Oyun Sonu bölümünde yalnızca birkaç düşman askeri hayatta kalır.

Fortnite: Battle Royale Epic Games’ten şu anda dünyanın en popüler oyunlarından biri. İnternete bağlı herhangi bir Windows PC, Mac, Playstation 4, Xbox One, iPhone veya iPad’de ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Ayrıca yakında Android tabanlı mobil cihazlarda da kullanıma sunulacak. Ayrıca bir Nintendo Switch sürümü de var.

Herhangi Bir Maçın Oyun Sonu Kısmında Hayatta Kalma Stratejileri

End Game of a Fortnite: Battle Royale maçı sırasında hayatta kalmanıza yardımcı olacak 10 ipucu keşfetmek üzeresiniz.

Kalenizi İnşa Etmek İçin En İyi Konumu Seçin

Herhangi bir maç boyunca, büyük miktarda kaynak (ağaç, taş ve metal) toplamak yaygın bir stratejidir, böylece Oyun Sonuna kadar hayatta kalırsanız, uzun ve sağlam bir kale inşa edebilirsiniz. son saldırılarınızı başlatın. Bu stratejiyi benimsemek için maçın Oyun Sonu bölümü başladığında en az 1.500 odun, taş ve / veya metal toplamak isteyeceksiniz. Ardından, inşa etmek istediğiniz kale türünü seçin. Yaygın bir strateji, tasarımı basit ama işlevsel tutmaktır. Kalenizi inşa etmeden önce son çemberin yerini öğrenene kadar bekleyin ve ardından rakiplerinizi görmenizi sağlayacak en stratejik konumu seçin. Ancak, son çemberin ölü merkezinde olmaktan kaçının, yoksa ilgi odağı olursunuz ve kalan tüm oyuncular önce sizi öldürmeye odaklanacaktır.

Kalenizi Sağlam, Uzun ve Harika Bir Manzaralı Yapın

Son kalenizi inşa ederken, alt kısmın ekstra sağlam olduğundan emin olun. Metal kullanarak birinci veya ikinci seviyeyi oluşturmayı düşünün. Aksi takdirde, bir düşman alt seviyeyi yok etmeye odaklanabilir ve tüm yapıyı çökmeye zorlayabilir. Bu, potansiyel olarak ölümünüzle sonuçlanacaktır. Bir kale ayrıca mümkün olduğu kadar yüksek olmalı ve size düşmanlarınızın ve son çemberdeki çevrenin kuşbakışı görüntüsünü vermelidir.

Herkesle Etkileşim Kurmayın

Maçın Oyun Sonu kısmı başladığında, önce diğer oyuncuların kendi aralarında savaşmasına izin verin. Kalan bazı oyuncular öldürülecek ve geriye kalanlar daha az kaynak ve cephaneye sahip olacak. Bu, kendi saldırılarınızı başlattığınızda size taktiksel bir avantaj sağlayacaktır. Ayrıca, kendi cephaneliklerinde sahip oldukları silahlara dayanarak düşmanlarınızı incelemek ve hangi stratejileri kullandıklarını öğrenmek için zamanınız olacak.

Kalan Tüm Oyuncularda Sekmeleri Tutun

Maçta kaç oyuncunun kaldığını her zaman bilirsiniz. Oyun Sonu sırasındaki önemli bir sorumluluk, kalan tüm oyuncuların konumlarını takip etmektir. Kimsenin size gizlice yaklaşmasını ve başarılı bir sürpriz saldırı başlatmasını istemezsiniz. Örneğin, arkanızı fırtınanın kenarına tutuyorsanız, güvende olduğunuzu düşünmeyin. Bir düşman, siz bakmadığınız zamanlarda arkanızda yeniden konumlanmak için fırtınaya girebilir ve ardından kalenizi aceleye getirerek sürpriz bir saldırı başlatabilir.

Cephaneliğinizi Oluşturun

Bir roketatar için silah açıklaması

Silahların kategorize edilme yollarından biri, nadir olmalarına dayanır. Turuncu tonlu “efsanevi” bir silah, her silah kategorisindeki en güçlü silahtır.

Bir maç boyunca birçok farklı silah türü kullanacaksınız. Temel stratejinizin Oyun Sonu sırasında olacağını tahmin ettiğiniz şeye bağlı olarak, elinizde doğru silahlara ve ganimet eşyalarına sahip olduğunuzdan ve anahtar silahlarınız için bol miktarda cephane biriktirdiğinizden emin olun. Kalenizde kalmayı ve uzun menzilli saldırılar düzenlemeyi planlıyorsanız, kesinlikle bir el bombası fırlatıcısına ve / veya roketatara ve ayrıca dürbünlü bir keskin nişancı tüfeğine ihtiyacınız olacak. El bombası fırlatıcı veya roketatar, düşman kalelerini yok etmek ve içerideki herkesi öldürmek için kullanılabilirken, bir keskin nişancı tüfeği, bir düşman kendi kalesinden dışarı baktığında uzaktan kafaya ateş etmenizi sağlar.

Bir binaya bir keskin nişancı tüfeğinin dürbünüyle bakmak

Bir Keskin Nişancı Tüfeği, uzaktan çok isabetlidir, ancak dürbün aynı zamanda uzaktaki rakipleri gözetlemek için de kullanılabilir.

Ayrıca, saldırmak için başka bir silah kullanmayı planlıyor olsanız bile, rakiplerinizi ve kalelerini uzaktan yakından görmek için bir tüfek dürbünü kullanın.

Stratejinizi Uyarlamaya Hazır Olun

Kalenizin sınırları içinde kalacağınızı ve uzaktan düşmanlara ateş edeceğinizi düşünerek bir Oyun Sonuna girebilirsiniz. Bununla birlikte, biri kalenizi aceleye getirmeyi ve yakın mesafeli bir saldırı için harekete geçmeyi tercih ederse de hazırlıklı olmanız gerekir. Ayrıca, bir düşman saldırısı kalenizi başarıyla yok ederse ve hayatta kalırsanız, kendinizi savunmak ve kısa menzilli saldırılar başlatmak isteyeceksiniz. Daha yüksek bir seviyeye ulaşmak için hızlı bir şekilde bir rampa inşa etmeye karar verebilir veya rakibinizin kalesine av tüfeği ve el bombalarıyla acele edebilirsiniz.

Çift Rampa İnşa Etmeyi Düşünün

Bir maç boyunca, hızlı bir şekilde yüksek bir rampa inşa etmek ve ardından rakiplerinize daha yüksek bir seviyeden ateş etmek yaygın bir stratejidir. Özellikle Oyun Sonu sırasında tek bir rampa inşa etmek yerine, çift rampa inşa etmeyi ve ardından iki rampa arasında hızla ileri geri atlamayı düşünün.

Dik merdivenlere ve rampalara bakarken görüntüleyin

Ekstra koruma için ve tam konumunuzu düşmanlardan gizlemeye yardımcı olmak için bir çift rampa oluşturun.

Bu yaklaşım, düşmanlarınızın tam konumunuzu belirlemesini zorlaştıracaktır. Ayrıca, bir düşman rampayı yok etmek için bir rampanın dibine ateş etmeye çalışırsa, ölmek yerine hızla diğer rampaya sıçrayabilirsiniz. Evet, bu yaklaşım daha fazla kaynak gerektirir, ancak genellikle buna değer.

Her Seferinde Bir Düşmana Odaklanın

Özellikle Oyun Sonu sırasında, birkaç yetenekli oyuncu bulunduğunuz yerin birçok tarafındaki askerleri kontrol ediyor olabilir. Hepsiyle aynı anda çarpışmak yerine, her seferinde tek bir düşmana odaklanmayı deneyin, ancak diğer herkesin konumunu takip edin.

Sağlığınızı ve Kalkanlarınızı Artırmak için Bol Ganimet Arzını Sürdürün

Oyunda, hayatta kalmanıza yardımcı olmak için kullanılabilecek bir düzineden fazla ganimet türü bulunuyor. Patlayıcı silahlara (el bombaları, sarıcılar ve uzaktan kumandalı patlayıcılar gibi) ek olarak, özellikle Oyun Sonu sırasında sağlığınızı (HP) ve kalkanlarınızı yenilemek için kullanılabilecek öğeleri stoklayın. Örneğin, iki veya üç sürahiyi bulup tutmak ve ardından bunları Oyun Sonu sırasında kullanmak sağlığınızı yenileyecektir. ve kalkanlar yüzde 100. Bu ürünün tüketilmesi 15 saniye sürer, bu yüzden kullanmadan önce güvenli ve tenha bir alanda olduğunuzdan emin olun. Bir ilaç seti sadece sağlığınızı yüzde 100’e kadar yeniler, ancak bu ürünün tüketilmesi 10 saniye sürer. Sırt çantanızda çeşitli silahları ve ganimetleri tutabileceğiniz yalnızca altı yuvanız olduğundan, Oyun Sonuna yalnızca en güçlü ganimet öğelerini getirin ve diğer yuvaları toplayabileceğiniz en güçlü silahlar için kullanın … Cephaneyi unutma!

Artıları ve Pratikten Öğrenin

İşe yarayan stratejileri keşfetmenin en iyi yolu, üst sıralarda yer alan oyunculara katıldıkları videoları ve canlı yayınları izleyerek çalışmaktır. Bunları ücretsiz olarak YouTube ve Twitch.tv’de bulacaksınız. İçinde Arama her iki hizmetin de alanına “yazın”Fortnite: Battle Royale“veya”Fortnite: Battle Royale Stratejileri. “Battle Royal’de kullanabileceğiniz en iyi stratejileri keşfettikten sonra, uzman bir oyuncu olmanın anahtarı çok fazla pratik yapmaktır. İnşa edebilmeniz, keşfedebilmeniz, savaşabilmeniz ve hayatta kalabilmeniz ve gerekli tüm görevleri çok iyi halletebilmeniz gerekir. hızlı ve hassas.