Skip to content

Fotoğrafları iPad’inize Nasıl İndirirsiniz?

20 de Mayıs de 2021

Web’i kullanmak, e-kitap okumak, video izlemek ve oyun oynamak için mükemmel bir cihaz olmasının yanı sıra iPad, fotoğrafların keyfini çıkarmak için de harika bir araçtır. İPad’in büyük, güzel ekranı, fotoğrafları görüntülemek veya mobil fotoğrafçılık stüdyonuz olarak hizmet vermek için mükemmeldir. Bu makaledeki bilgiler iOS 12, iOS 11 veya iOS 10 çalıştıran iPad’ler ve iTunes 12 yüklü bilgisayarlar için geçerlidir.

İTunes’u Kullanarak Fotoğrafları iPad’e Nasıl İndirebilirim?

Fotoğrafları bir iPad’e almanın bir yolu, onları bir bilgisayarda iTunes kullanarak eşzamanlamaktır. İPad’e eklemek istediğiniz fotoğraflar bilgisayarınızda depolanmalıdır.

 1. İPad’i bilgisayarınıza bağlayın.

 2. İTunes’da, oynatma kontrollerinin altında, sol üst köşedeki iPad simgesini tıklayın.

 3. İPad Özet ekranındayken, Fotoğraflar sol sütunda.

  Fotoğraflar başlığı vurgulanmış olarak iTunes'un ekran görüntüsü

 4. Kontrol edin Fotoğrafları senkronize et Fotoğraf senkronizasyonunu etkinleştirmek için üstteki kutu.

  Fotoğrafları Eşzamanla seçeneğinin vurgulandığı iTunes'un ekran görüntüsü

 5. Ardından, senkronize etmek istediğiniz fotoğrafları içeren programı seçin. Tıkla Şuradan fotoğraf kopyala: Bilgisayarınızda bulunan seçenekleri görmek için açılır menü. Bunlar, Mac veya PC’niz olmasına ve yüklediğiniz yazılıma bağlı olarak değişir. Tipik programlar arasında iPhoto, Aperture, Windows Fotoğraf Galerisi ve Fotoğraflar bulunur. İndirmek istediğiniz fotoğrafları içeren programı seçin.

  İTunes

 6. İlgili düğmelere tıklayarak bazı fotoğrafları ve fotoğraf albümlerini mi yoksa hepsini mi senkronize etmek istediğinizi seçin. Yalnızca senkronize etmeyi seçerseniz Seçili albümlerfotoğraf albümlerini seçtiğiniz yeni bir dizi kutu görünür. Eşitlemek istediğiniz her birinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Diğer senkronizasyon seçenekleri arasında, videolar dahil veya hariç olmak üzere yalnızca favori eklediğiniz fotoğrafları senkronize etmek ve belirli zaman dilimlerine ait videoları otomatik olarak dahil etmek bulunur. İstediklerinizi seçin.

  Eşzamanlama seçeneklerinin vurgulanmış olduğu iTunes'un ekran görüntüsü

 7. Tıklayın Uygulamak Ayarlarınızı kaydetmek ve fotoğrafları iPad’inize indirmek için iTunes’un sağ alt köşesinde.

  Uygula düğmesinin vurgulandığı iTunes'un ekran görüntüsü

 8. Senkronizasyon bittiğinde, Fotoğraflar iPad’inizde aktardığınız fotoğrafları görüntülemek için app.

İCloud’u Kullanarak Fotoğrafları iPad’e İndirme

İCloud Fotoğraf Kitaplığı, tüm aygıtlarınızdaki fotoğrafları bulutta depolamak ve sahip olduğunuz tüm aygıtların kullanımına sunmak için tasarlanmıştır. Bu şekilde, iPhone’unuzda çektiğiniz veya bilgisayarınızın fotoğraf kitaplığına eklediğiniz tüm fotoğraflar otomatik olarak iPad’inizde kullanılabilir hale gelir. Aşağıdaki adımları izleyerek iCloud Fotoğraf Kitaplığı’nı etkinleştirin:

 1. Eğer kullanıyorsanız, bilgisayarınızda iCloud Fotoğraf Arşivi’nin etkinleştirildiğinden emin olun.

  • Bir PC’de, Windows için iCloud’u indirin, kurun ve açın ve ardından iCloud Fotoğraf Kitaplığı Kutu.
  • Mac’te, elma menü, seç Sistem Tercihlerive ardından seçin iCloud. İCloud kontrol panelinde öğesinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Fotoğraflar.

  MacOS'te Fotoğraflar seçeneğinin vurgulandığı iCloud ayarlarının ekran görüntüsü

 2. İPad’inizde Ayarlar. İPad’iniz iOS 12, 11 veya 10’da çalışıyorsa, ekranın üst kısmında adınıza ve ardındanöğesine dokunun. iCloud Apple Kimliği ekranında. İOS’un önceki sürümlerinde, adınıza dokunmayın; sadece seç iCloud sol panelde.

  Apple Kimliği ve iCloud başlığı vurgulanmış olarak iPad ayarlarının ekran görüntüsü

 3. Dokunmak Fotoğraflar.

  Fotoğraflar vurgulanmış halde iPad'in iCloud ayarlarının ekran görüntüsü

 4. Taşı iCloud Fotoğrafları kaydırıcıyı Açık / yeşil konuma getirin.

  İCloud Fotoğrafları anahtarı vurgulanmış olarak iPad Photos senkronizasyon ayarlarının ekran görüntüsü

 5. Bilgisayarınıza, iPhone’unuza veya iPad’inize her yeni fotoğraf eklendiğinde, bu fotoğraf iCloud hesabınıza yüklenir ve aynı iCloud hesabında oturum açmış tüm bağlı aygıtlarınız tarafından kullanılabilir.

İPad’inizde fazla boş alanınız olmadığında, tam çözünürlüklü fotoğraflar, görüntülemeye uygun daha küçük sürümlerle değiştirilir. Bununla birlikte, tam çözünürlüklü sürümleri ihtiyaç duyduğunuzda iCloud’dan, alan izin verdiği ölçüde indirebilirsiniz.

Fotoğrafları iPad’e İndirmenin Diğer Yolları

İTunes ve iCloud, fotoğrafları iPad’inize aktarmanın birincil yolları olsa da, bunlar sizin tek seçeneğiniz değil. Fotoğrafları iPad’e indirmenin diğer yolları şunlardır:

 • AirDrop: İOS’un bu özelliği, dosyaları iOS aygıtları ve Mac’ler arasında kablosuz olarak aktarır. Bir avuç fotoğrafı aktarmak için iyi bir seçenektir, ancak çok sayıda fotoğraf söz konusu olduğunda en iyi seçenek değildir. AirDrop’u kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Apple Kamera Adaptörleri: Apple, Lightning’den SD’ye Kart Kamera Okuyucusu ve Lightning’den USB’ye Kamera Adaptörü de dahil olmak üzere fotoğrafları doğrudan iPad’inize aktaran çeşitli kablolar satar. Bunlar, iPad’deki Lightning bağlantı noktasına veya eski iPod modellerindeki Dock Bağlayıcısına bağlanır ve ardından dijital kameranıza veya SD kartınıza bağlanır. Özellikle fotoğrafçılar bu seçenekleri takdir ediyor.
 • Üçüncü Taraf Uygulamaları: Bazı uygulamalar, iPad’inize fotoğraf indirmenize yardımcı olur.