Skip to content

Fotoğrafları ve Görüntüleri iPad’in Film Rulosuna İndirme ve Kaydetme

27 de Mayıs de 2021

İPad, web’deki fotoğrafları ve görüntüleri iPad’e indirmeyi kolaylaştırır. Bu, size e-postayla gönderilen fotoğraflar ve Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal medya uygulamalarında gördüğünüz resimler için de geçerlidir. Ancak, görüntüleri iPad’inize kaydetme söz konusu olduğunda tüm web siteleri kolay değildir. İster telif hakkıyla korunan fotoğrafları korumaya çalışıyorlar isterse tablet dostu olmasalar da, web sitesi görseli indirme girişiminizi engelleyebilir. Ancak bunun için de kolay bir çözüm var.

Fotoğrafları iPad’e Nasıl İndirebilirim?

İPad’inize kaydetmek istediğiniz bir resim bulduğunuzda, şu talimatları izleyin:

 1. Kaydetmek istediğiniz fotoğrafı bulun. Mail uygulamasından, Safari Tarayıcısından, Facebook’tan veya başka bir uygulamadan kaydedebilirsiniz. Parmağınızı fotoğrafın üzerine yerleştirin ve ekranda bir menü görünene kadar resmin üzerinde tutun. Dokunmak Fotoğrafı kaydet indirmek için. Safari’de menü aşağıdaki gibi seçenekler içerebilir: Yeni Bir Sekmede Aç veya Okuma Listesine Ekle görüntü aynı zamanda başka bir web sayfasına bağlantı olduğunda.

 2. Facebook veya Twitter gibi uygulamalarda, indirmeden önce tam ekran görüntülemek için fotoğrafa dokunmanız gerekir. Bazı uygulamalar, bir görüntüyü kaydetmeden önce Film Rulosu’na izin vermenizi isteyebilir.

  Fotoğraflar Twitter'dan iPad'e nasıl kaydedilir?

 3. Bu süreç, onu destekleyen her uygulamada aynı şekilde çalışır.

Görüntüyü Kaydedemiyorsanız

Birçok web sitesi ve uygulama bu özelliği desteklese de Instagram ve Pinterest dahil bazı önemli istisnalar mevcuttur. Ancak istediğiniz görüntüleri bir ekran görüntüsü ile kaydedebilirsiniz.

 1. Ekran görüntüsünü yakalamadan önce, sıkıştırarak yakınlaştırma hareketini kullanarak görüntüyü ekranı dolduracak şekilde genişletin. Instagram gibi bazı uygulamalarda, görseller varsayılan olarak bu şekilde görüntülenmiyorsa tam ekran geçiş düğmesi bulunur.

  İPad'de Instagram'da bir görüntü izleme

 2. Tuşunu basılı tutun. Uyku / Uyanma iPad’in üstündeki düğmesi ve Ev aynı anda düğmesine basın. Ekran görüntüsünü başarıyla aldığınızda ekran yanıp söner.

 3. Bir ekran görüntüsü aldıktan sonra, fotoğraf ekranın sol alt köşesinde küçük resim olarak belirir. Kaydetmeden önce düzenlemek için bu fotoğrafa dokunun veya kaydetmek için ekrandan kaydırın.

 4. Önizlemeye dokunduğunuzda ve düzenleme moduna geçtiğinizde, fotoğrafı kırpmak için ekranın yanlarındaki ve köşelerindeki etiketleri sürükleyin. Basın Bitti ekran görüntüsünü kırpmayı bitirdiğinizde.

  İPad'de ekran görüntüsü alma ve kırpma

 5. Fotoğrafı Fotoğraflar uygulamasında da düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraf Nereye Gidiyor?

Film Rulosu, fotoğrafları ve filmleri saklamak için Fotoğraflar uygulamasındaki varsayılan albümdür. Bu albüme ulaşmak için Fotoğraflar’ı açın, simgesine dokunun. Albümler Ekranın altındaki düğmesine basın veöğesine dokunun. Kamera Rulosu.

İPad'de Film Rulosunu Bulma