Skip to content

Fotoğrafları ve Videoları iPhone’dan Bilgisayara Aktarma

17 de Mayıs de 2021

İPhone kamerası, yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar çekerek sıradan fotoğraf meraklılarının minimum deneyimle profesyonel düzeyde anlık görüntüler ve klipler çekmesine olanak tanır. Bu değerli anıları akıllı telefonunuzda sakladıktan sonra, fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarmak isteyebilirsiniz. İPhone’unuzdaki resimleri ve videoları bir Mac veya PC’ye nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İPhone’dan PC’ye Fotoğraf ve Video İndirme

Fotoğrafları ve videoları bir iPhone’dan bir Windows bilgisayara aktarmak için bu talimatları izleyin.

 1. Bilgisayarınızda yoksa iTunes’u indirin ve yükleyin. İTunes kuruluysa, en son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun. Uygulamayı açın ve size yeni bir güncellemenin mevcut olduğunu bildiren bir mesaj görünüp görünmediğine bakın. Bu tür bir bildirim alırsanız, en son sürümü yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

 2. İTunes’u açın ve iPhone’u, telefonun varsayılan şarj cihazına takılı olan gibi bir USB kablosu kullanarak PC’ye bağlayın. Bilgisayarın iOS aygıtındaki bilgilere erişmesini isteyip istemediğinizi soran bir açılır iletişim kutusu belirir. Seçiniz Devam et.

 3. İPhone’da bu bilgisayara güvenmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere belirir. Seçiniz Güven.

 4. İstendiğinde şifrenizi girin. Bu işlem sırasında bir noktada, Windows işletim sistemi tarafından yeni cihaza (iPhone’unuza) güvenip güvenmediğiniz sorulabilir. Eğer öyleyse, seçin Güven.

 5. İTunes’da, sol menü bölmesine gidin ve iPhone’unuzun altında listelendiğinden emin olun. Cihazlar. İTunes, iPhone’unuzu tanımazsa Apple’ın sorun giderme tavsiyesini izleyin.

  Cihazlar altında iPhone ile iTunes

 6. Onaylandıktan sonra, Windows’tan erişilebilen Fotoğraflar uygulamasını açın. Başlat menü veya görev çubuğunda bulunan arama çubuğu.

 7. Windows 10’da İthalatFotoğraflar uygulamasının sağ üst köşesinde bulunur. Windows 8’de, uygulamada herhangi bir yere sağ tıklayın ve İthalat.

  Fotoğraflardaki İçe Aktar düğmesi

 8. Açılır menü göründüğünde, seçin Bir USB cihazından.

  USB Cihazından seçeneği

 9. İPhone’unuzdaki tüm fotoğraflar ve videolar, büyük bir albümünüz varsa birkaç dakika sürebilen Fotoğraflar uygulaması tarafından keşfedilir. Tamamlandığında, içe aktarılacak öğeleri seçmeniz istenir. Öğeleri seçmek için, içe aktarmak istediğiniz fotoğrafların ve videoların üzerindeki onay kutularını seçin. Ayrıca, içe aktarılacak fotoğraf veya video gruplarını seçerek etiketleyebilirsiniz. Yeni seçin veya Hepsini seç.

  Fotoğraflar'daki seçim seçenekleri

 10. Seçimlerinizden memnun olduğunuzda, seçin Seçilenleri içe aktar. İçe aktarma işlemi başlar. Tamamlandığında, bilgisayara aktarılan fotoğraflar ve videolar Toplamak Fotoğraflar uygulamasının bölümü.

  Seçileni İçe Aktar düğmesi

Fotoğraflar Uygulamasını Kullanarak iPhone’dan Mac’e Fotoğraf ve Video İndirme

Fotoğraflar uygulamasını kullanarak iPhone’unuzdaki resimleri ve video klipleri macOS’e aktarmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. MacOS cihazında iTunes’u açın. iTunes yuvadaki simgesi. İTunes’u daha yeni bir sürüme güncellemeniz istenirse, devam etmeden önce ekrandaki talimatları izleyin ve güncellemeyi tamamlayın.

 2. İTunes’u açın ve iPhone’un varsayılan şarj cihazına takılı olan gibi bir USB kablosu kullanarak iPhone’u Mac’e bağlayın. Seçiniz Devam et.

  Devam düğmesi

 3. Telefonda bu bilgisayara güvenmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere belirir. Seçiniz Güven.

 4. İstendiğinde iPhone şifrenizi girin.

 5. MacOS Fotoğraflar uygulaması açılır ve telefonun film rulosundaki fotoğrafları ve videoları içeren bir içe aktarma ekranı görüntüler. Bu ekranı görmüyorsanız, seçin İthalat Fotoğraflar uygulamasının üst kısmına yakın bir yerde bulundu.

  Fotoğraflardaki İçe Aktar sekmesi

 6. Seçiniz Seçilenleri İçe Aktar, ardından Mac’e aktarılacak resimleri veya videoları seçin. İPhone’da bulunan ancak Mac’te olmayan fotoğrafları ve videoları içe aktarmak için Tüm Yeni Öğeleri İçe Aktar.

  Fotoğraflar'daki içe aktarma seçenekleri

Image Capture Uygulamasını Kullanarak iPhone’dan Mac’e Fotoğraf ve Videoları İndirin

İPhone’unuzdan bir Mac’e fotoğraf ve video aktarmanın başka bir yolu da Görüntü Yakalama’dır. Bu temel uygulama, hızlı ve kolay bir içe aktarma mekanizması sağlar. Bu yöntemi kullanmak için şu talimatları izleyin:

 1. Tüm macOS kurulumlarında bulunan Image Capture uygulamasını açın.

 2. Görüntü Yakalama göründüğünde, iPhone’u Mac’e telefon şarj cihazına takılı olan gibi bir USB kablosu kullanarak bağlayın.

 3. Hem iPhone hem de Mac’te bir veya daha fazla açılır pencere belirerek sizden bilgisayar ve akıllı telefon arasındaki bağlantıya güvendiğinizi onaylamanızı ister. Ayrıca, varsa iPhone şifrenizi girmeniz istenir.

 4. Güvenilir bir bağlantı kurulduktan sonra, Cihazlar bölümü (sol menü bölmesinde bulunur) görüntülenir iPhone listede. Seçiniz iPhone.

  Görüntü Yakalama uygulamasında Aygıtlar altında bir iPhone

 5. İPhone fotoğraflarınız ve videolarınız sağ bölmede görünür. Görüntüler tarihe göre sıralanır ve ad, dosya türü, boyut, genişlik, yükseklik ve küçük resim önizlemesi gibi önemli ayrıntılar eşlik eder. Kamera rulosunda ilerleyin ve Mac’e aktarmak için bir veya daha fazla öğe seçin.

  Image Capture uygulamasındaki görüntüler

 6. Fotoğrafları ve videoları varsayılandan farklı bir yere kopyalamak için Resimler klasörü seçin İçe Aktar açılır menü ve bir konum seçin.

  Görüntü Yakalama'daki İçe Aktar menüsü

 7. Seçiniz İthalat dosya kopyalama işlemini başlatmak için. Bireysel seçim adımını atlayabilir ve Tümünü İçe Aktar.

  Image Capture'da içe aktarma seçenekleri

 8. Kısa bir gecikmenin ardından, aktarılan fotoğraflar ve videolar yeşil ve beyaz bir onay işaretiyle not edilir.

Fotoğrafları ve Videoları iCloud aracılığıyla iPhone’dan Mac veya PC’ye Aktarma

İPhone fotoğraflarını ve videolarını kablolu bir bağlantı kullanarak doğrudan bir Mac veya PC’ye aktarmanın bir alternatifi, iCloud Fotoğraf Kitaplığınıza erişmek ve dosyaları Apple sunucularından bilgisayara indirmektir. iPhone ve iOS’ta iCloud etkinleştirilmelidir Fotoğraflar iCloud ayarlarınızda uygulama açık olmalıdır. Bunu onaylamak için seçin Ayarlar > Adınız > iCloud > Fotoğraflar. İPhone fotoğraflarınızın ve videolarınızın iCloud’da depolandığını belirledikten sonra, görüntüleri bir Mac veya Windows PC’ye indirmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

 1. Bir tarayıcı açın ve iCloud.com’a gidin.

 2. İCloud kullanıcı adınızı ve parolanızı girin ve oturum aç şifre alanının sağ tarafında bulunan ok.

 3. İPhone’unuzda iCloud’a erişim izni isteyen bir açılır pencere belirir. Seçiniz İzin vermek.

 4. İPhone’unuzda iki faktörlü bir kimlik doğrulama kodu görünür. Bu altı basamaklı kodu sağlanan alanlara girin.

 5. Başarıyla doğrulamanızın ardından, tarayıcıda birkaç iCloud simgesi görünür. Seçiniz Fotoğraflar.

  Fotoğraflar vurgulanmış iCloud web sitesi

 6. iCloud Fotoğrafları, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kategoriye göre düzenlenmiş olarak görüntüler. Mac veya PC’ye indirmek için bir veya daha fazla görüntü veya kayıt seçin. Ardından, seçin İndirsağ üst köşede bulunur ve aşağı oklu bir bulutla gösterilir. Seçilen resimler veya videolar otomatik olarak tarayıcının varsayılan indirme konumuna aktarılır.

  İCloud Fotoğrafları'ndaki İndir düğmesi

Tarayıcı tabanlı kullanıcı arayüzüne ek olarak, Fotoğraflar ve iPhoto gibi bazı birinci taraf macOS uygulamaları da iCloud’da oturum açmanıza ve görüntülerinize kablosuz olarak erişmenize olanak tanır. PC kullanıcıları, web tabanlı yol üzerinden tercih etmeleri halinde Windows için iCloud uygulamasını indirip yükleyebilirler.