Skip to content

Fotoğraflarınız için 10 Ücretsiz Resim Barındırma Sitesi

4 de Haziran de 2021

Bazen bir Facebook albümü veya Instagram gönderisi, fotoğraflarınızı saklamanın ve paylaşmanın en iyi yolu olmayabilir. Mobil tarama nedeniyle giderek daha görsel hale gelen gelişen bir web ile ücretsiz resim barındırma, sahip olunması gereken bir dijital araç haline geliyor. İşte ücretsiz fotoğraf barındırma hizmeti sunan, resimlerinizi yüklemeyi ve paylaşmayı her zamankinden daha kolay hale getiren en iyi 10 site.

Mobil Yükleme ile Sınırsız Ücretsiz Depolama: Google Fotoğraflar

İçin en iyisi:

 • Fotoğrafları otomatik olarak yedekleme.
 • Büyük miktarda fotoğraf yükleme.
 • Yüksek kaliteli fotoğraflarla görsel aramayı düzenleme, organize etme ve kullanma.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Akıllı telefonlar ve bas-çek kameralarla çekilen fotoğraflar için sınırsız ücretsiz depolama (16 megapiksel veya daha az).
 • DSLR kameralarla çekilen fotoğraflar için Google hesabınızdaki sınırlı depolama alanınızı kullanın.
 • Videoları 1080p HD olarak yükleyin.

Google Fotoğraflar, büyük olasılıkla güçlü otomatik yedekleme özelliği nedeniyle kullanabileceğiniz en değerli fotoğraf kaynaklarından biridir. Ve muhtemelen bir Google hesabınız olduğundan, kurulum kolaydır. Google Fotoğraflar’a web üzerinden photos.google.com adresinden erişin veya cihazlarınızla çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak yüklemek için iOS veya Android için Google Fotoğraflar uygulamasını indirin. Fotoğraflarınız hesabınız ve cihazlarınız arasında senkronize edilerek her yerden erişilebilir hale gelir. Fotoğraflarınızı düzenlemek, fotoğrafları kişilere, yerlere ve nesnelere göre düzenlemek ve Google Fotoğraflar dışındaki kullanıcılarla bile çevrimiçi fotoğraf paylaşmak için Google Fotoğraflar’ı kullanın. Google Fotoğraflar’ı ne kadar çok kullanırsanız, fotoğraf alışkanlıklarınız hakkında o kadar çok şey öğrenir ve fotoğraf yönetiminizi özelleştirir.

İndir:

GIF Yüklemek ve Paylaşmak İstiyorsanız İdeal: Imgur

Imgur ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • Videolardan oluşturulan fotoğrafları ve animasyonlu GIF’leri kaliteden ödün vermeden yükleme.
 • Her yerde çevrimiçi, özellikle sosyal ağ sitelerinde paylaşım.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Tüm animasyonsuz GIF resimleri için 20 MB ve animasyonlu GIF resimleri için 200 MB.

Reddit’te herhangi bir zaman harcıyorsanız, muhtemelen Imgur’un sosyal haber topluluğunun Redditors için en sevdiği ücretsiz resim barındırma sitesi olduğunu biliyorsunuzdur. Ücretsiz bir Imgur hesabına ihtiyaç duymadan fotoğrafları çarpıcı kalitede hızlı ve kolay bir şekilde yükleyin. Yorum bırakmak ve resimlerinizi Imgur topluluğuyla paylaşmak için ücretsiz bir hesaba kaydolun. Resimlerinizi herkese açık olarak yayınlamayı veya özel bir paylaşım bağlantısı kullanarak resimleri gizli ve erişilebilir tutmayı seçin. İstediğiniz kadar fotoğraf ve GIF yükleyin ve saklayın, albümler oluşturun, memler oluşturun ve resimlerinizi düzenleyin. Mükemmel iOS ve Android uygulamalarını kullanarak Imgur’u hareket halindeyken kullanın. Reklamsız bir deneyim ve ek özellikler için Imgur Emerald’a yükseltin.

İndir:

Organize Fotoğraf Albümleri Oluşturmak için Mükemmel: Flickr

Flickr ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • Fotoğraflarınızı en iyi şekilde görünecek şekilde düzenleyin.
 • Albüm oluşturma ve sosyal ağlarda paylaşma.
 • Başkalarının fotoğraflarınızı atıfta bulunarak kullanmasına izin vermek için fotoğraflarınızı Creative Commons lisansı altında yayınlayın.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • 1.000 öğe (dosya boyutu sınırı yok) ücretsiz depolama alanı.

Flickr, etrafındaki en eski ve en çok bilinen fotoğraf paylaşım sosyal ağlarından biridir ve hala güçlü olmaya devam ediyor. Flickr, ücretsiz resim barındırma için harikadır ve fotoğraflarınızı Flickr topluluğunun geri kalanına göstermeden önce mükemmelleştiren düzenleme araçlarına sahiptir. Flickr ayrıca görüntüleri albümler halinde düzenlemeyi de kolaylaştırır. Fotoğraflarınızı seçilen bir hedef kitleyle paylaşmak veya fotoğraflarınızı herkesin görmesi için kullanılabilir hale getirmek için gizlilik seçeneklerinizi yapılandırın. Web, mobil cihazınız, e-posta veya diğer fotoğraf uygulamaları dahil olmak üzere çeşitli platformlardan fotoğraf yükleyin. Resmi Flickr mobil uygulaması çarpıcı ve platformun en iyi özelliklerinden biri. Fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan, Apple iPhoto’dan, Dropbox’tan ve diğer yerlerden sorunsuz bir şekilde yedekleyen Flickr Uploadr aracından yararlanmak için bir Flickr Pro hesabına yükseltin.

İndir:

Ciddi Fotoğrafçılar İçin Bir Platform: 500px

500px ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • Diğer fotoğrafçılarla sosyal ağ.
 • Fotoğraflarınızı lisanslamak veya satmak.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Hiçbir dosya boyutu veya depolama kısıtlaması listelenmemiştir, ancak çok büyük JPEG dosyaları yükleyebilirsiniz.

Flickr gibi, 500px de en iyi fotoğraflarını paylaşmak isteyen fotoğrafçılar için popüler bir sosyal ağdır. Başka bir yerde paylaşmak için fotoğraflara doğrudan bağlantı veremezsiniz. Ancak 500 piksel, çalışmalarını sergilemek ve belki biraz para kazanmak isteyen fotoğrafçılar için hala harika bir seçenek. Ücretsiz üyelikle 500px kullanıcıları, fotoğraflarını paylaşmak için bir profil oluşturur ve haftada yedi adede kadar fotoğraf yükleyebilir. Premium kullanıcılar sınırsız yükleme ve bir dizi profesyonel hizmet alır. Hizmeti web’de veya iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kullanın.

İndir:

Fotoğraflar ve Diğer Dosya Türleri için Bulut Depolama: Dropbox

Dropbox Basic ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • Tek tek fotoğrafları veya fotoğraf klasörlerini başkalarıyla gönderme veya paylaşma.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Diğer insanları Dropbox’a katılmaya davet ederek ekstra ücretsiz depolama alanı kazanma fırsatı ile 2 GB ücretsiz depolama alanı.

Dropbox, fotoğraflar da dahil olmak üzere farklı dosya biçimlerini depolayabileceğiniz ücretsiz bir bulut depolama sağlayıcısıdır. Diğer kişilerle paylaşmak için tek bir fotoğraf dosyasına veya birden fazla fotoğraf içeren bir klasörün tamamına paylaşılabilir bir bağlantı alın. Dropbox mobil uygulamaları, fotoğraf dosyalarınızı cihazınızdan yüklemek, yönetmek ve paylaşmak için güçlü araçlardır. İnternet erişiminiz olmadığında çevrimdışı görüntüleme için kullanılabilir hale getirmek için herhangi bir dosya adının yanındaki oka dokunun. Ek depolama ve diğer özellikler için ücretli bir Dropbox planına yükseltin.

İndir:

Basit ve Hızlı Bireysel Resim Dosyası Yüklemeleri: Ücretsiz Resim Barındırma

Ücretsiz Resim Barındırma ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • Tek tek fotoğrafları hızlı bir şekilde yükleme.
 • Sosyal ağlarda, web sitelerinde, forumlarda ve daha fazlasında görüntülenmek üzere fotoğraflarınıza doğrudan bağlantı.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Fotoğraf başına 3.000 KB dosya boyutu.

Ücretsiz Resim Barındırma, fotoğrafları hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmak için en iyi sitelerden biridir. Imgur’a benzer, ancak modaya uygun düzeni ve kullanışlı köprü kısaltıcısı yoktur. Sitenin reklamlarına aldırış etmediğiniz sürece, ücretsiz bir hesap oluşturup oluşturmadan resimleri yükleyin. Ücretsiz Resim Barındırma, fotoğrafınıza doğrudan bir bağlantı için HTML kodunu sağlar, bu nedenle resimlerinizi paylaşmak kolaydır. Site, hizmet şartlarına uyduğunuz sürece, hesabı olmayan anonim bir kullanıcı olarak bile resimlerinizi sonsuza kadar saklar. Animasyonlu GIF’ler de yükleyin, ancak bazıları çok büyükse bozuk görünebilir.

Forum Gönderilerinde Resim Paylaşmak İstediğinizde Harika: Postimage

PostImage ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • Forum mesaj panolarında, bloglarda ve sosyal medya sitelerinde paylaşmak üzere tek tek fotoğraflar yüklemek.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Ücretsiz hesaplar 24 MB ve 10K x 10K piksel ile sınırlıdır.
 • Premium hesaplar 48 MB ve 10K x 10K piksel ile sınırlıdır.

Postimage, bir hesap oluşturup oluşturmadan ömür boyu ücretsiz resim barındırma hizmeti sunan basit bir sitedir. Bir resim yüklediğinizde, açılır menüdeki seçimleri kullanarak fotoğrafınızın yeniden boyutlandırılmasını sağlayın veya resmin yeniden boyutlandırılmasını seçmeyin. Fotoğrafınız için bir gün, yedi gün, 31 gün sonra veya hiçbir zaman silinmek üzere bir son kullanma tarihi belirleyin. Bu site öncelikle forumlar, bloglar ve web siteleri için resim barındırmak için kullanılır. Yüklemek ve kullanmak için basit bir resim yükleme modu ile birlikte gelir. Tek seferde birden fazla görüntü yükleyin ve avatar kullanımı, mesaj panoları, web, e-posta veya bilgisayar monitörleri için görüntüleri yeniden boyutlandırın.

Tüm Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraflarınız için Güvenli Bir Yer: ImageShack

ImageShack ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • İş kullanımı.
 • Tek fotoğrafları veya tüm albümleri yükleme, düzenleme ve paylaşma.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Ücretsiz deneme ve premium olmayan kullanıcılar için ayda 10 GB.

ImageShack ücretsiz bir hesap seçeneğine sahiptir ve ayrıca premium özelliklerini kontrol etmek için 30 günlük ücretsiz deneme sunar. Bu resim barındırma alternatifi, Pinterest’in resimlerini pano stili bir düzende sergilemesine benzer şekilde harika görünümlü bir arayüze sahiptir. İstediğiniz kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraf yüklemek, albümler oluşturmak, her şeyi etiketlerle düzenlemek ve ilham almak için diğer kullanıcıların öne çıkan fotoğraflarını keşfetmek için hizmeti kullanın. Fotoğraflarınızın herkese açık olarak görüntülenmesini istemiyorsanız gizlilik seçenekleri mevcuttur. Tek bir fotoğrafı veya tüm bir albümü istediğiniz kişiyle paylaşmak çok kolay. ImageShack ayrıca işletmeler için fotoğrafları barındırır ve daha da kolay görüntü yönetimi için çeşitli uygulamalara (hem mobil hem de web için) sahiptir.

JPEG/JPG için Hızlı ve Basit Bir Çözüm: ImageVenue

ImageVenue ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • Blogcular, mesaj panosu kullanıcıları ve eBay satıcıları.
 • Tek fotoğraflar veya tüm albümler aracılığıyla paylaşmak için büyük miktarda fotoğraf yükleme ve düzenleme.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Resim dosyası başına 10 MB’den az olmalıdır.

ImageVenue, boyutu 10 MB’a kadar olan resimleri tutar ve büyük resimleri yükleme sırasında makul boyutlara yeniden boyutlandırabilir. Yeniden boyutlandırma sırasında görüntü kalitesi ve en boy oranı korunur. Görüntüleri veya galerileri paylaşmanın basit ve basit bir yoludur. İstediğiniz kadar resim yükleyin. Görüntüler, bir yıl boyunca erişilmediği sürece sonsuza kadar ImageVenue sunucularında kalır. Bir yıl boyunca erişim olmadığında, görüntüler kalıcı olarak silinir. Görüntü dosya türleri JPEG ve JPG ile sınırlıdır.

Birden Fazla Dosya Türü için Hızlı ve Kolay Yüklemeler: imgbox

imgbox ücretsiz fotoğraf barındırma sitesi

İçin en iyisi:

 • Hızlı ve basit yüklemeler isteyen herkes.
 • Fotoğrafları sosyal medya sitelerinde paylaşmak.

Maksimum görüntü boyutu ve depolama:

 • Sınırsız depolama.
 • 10 MB’a kadar dosya yükleyin.

imgbox, sınırsız depolama alanı sunan ve süper hızlı yüklemeler vaat eden ücretsiz bir fotoğraf barındırma hizmetidir. Bir veya birden çok resim yüklediğinizde, içerik türünü ve küçük resim boyutunu seçin ve yorumları etkinleştirin veya devre dışı bırakın. imgbox, arkadaşlarınızla paylaşmak veya Facebook, Instagram, Twitter veya diğer sosyal medya sitelerinde kullanmak için bir URL oluşturur. Bu ücretsiz hizmeti kullanmak için bir hesap oluşturmaya gerek yoktur. Ancak, bir hesap, resimlerinizi yüklemeyi daha da kolaylaştırmak için yükleme ön ayarlarına erişmenizi sağlar.