Skip to content

Fotoğraflarınıza Çizgi Roman Konuşma Balonları ve Metin Balonları Ekleyin

5 de Haziran de 2021

Karikatür tarzı konuşma balonları ekleyerek fotoğraflarınızı canlandırın. Yaygın uygulamalar ve çevrimiçi hizmetler, favori resimlerinize mesaj ekleme işlemini basitleştirir.

Bir Meme Oluşturucu kullanın

JGI / Jamie Grill / Getty Images
Birçok çevrimiçi meme oluşturucu, yüklenen veya stok bir görüntüyü kaplayan konuşma veya düşünce balonlarını destekler. Örneğin SuperLame gibi hizmetler, bu baloncuklar için birden fazla seçenek içerir.

Microsoft Paint’i kullanın

microsoft paint konuşma balonunun ekran görüntüsü

Windows 10’daki Microsoft Paint, ücretsiz ve güvenilir bir bekleme modu olmaya devam ediyor. Paint’in modern sürümü, konuşma ve düşünce balonları için yerleşik belirtme çizgileri içerir. En sevdiğiniz resmi açın ve üzerine bir açıklamayı sürükleyin, ardından açıklama metninin üzerine bindirilmiş bir metin kutusu ekleyin.

Photoshop’u kullanın

Photoshop konuşma balonunun ekran görüntüsü

Adobe Photoshop ucuz değildir – Creative Cloud abonelikleri, öğrenci durumunuza ve ne almayı seçtiğinize bağlı olarak 15 ila 50 dolar arasında olabilir – ancak bu program, görüntü düzenleme için altın standarttır. Bir belirtme çizgisini ortaya çıkarmak için imleci Dikdörtgen aracının üzerine getirin, ardından o alt menüden Özel şekil. Photoshop, varsayılan yapılandırmasında, Özel Şekil aracını desteklemek için görüntünün üzerinde bir menü açar. Şekli serbest el ile çizin veya şekil Yaklaşık iki düzine önceden yüklenmiş şekil arasından seçim yapmak için açılır menü. Belirtme balonuna dolgu ve kontur eklemek için Özel Şekil menüsünü kullanın ve metin eklemek ve metni biçimlendirmek için Metin aracını kullanın.

LibreOffice Çekilişi

LibreOffice Draw konuşma balonunun ekran görüntüsü

Microsoft Office’in rakibi olan LibreOffice ailesinin bir parçası olan LibreOffice Draw, belirtme kutularının dinamik olarak yeniden boyutlandırılmasını destekleyen, kullanımı kolay bir çizim menüsü içerir. LibreOffice Draw’da bir görüntü açın; sonra tıklayın Görünüm > Araç çubukları > Çizim. Çizim araç çubuğundaki bilgi menüsü, yedi farklı bilgi şablonu gösterir. Birini tıklayın ve ardından belirtme çizgisini resminizin üzerine çizin. Belirtmeyi ayarlamak için bağlantı noktalarını tıklayın. Balonu ilgili karakterin ağzına yakın bir yere yerleştirmek için sarı çapayı kullanın. Mesajınızı düşünce balonunun içine yazın. Özel bir metin kutusu yerleşimi eklemenize gerek yok. Bilginin karakterini, paragrafını, dolgusunu, saydamlığını, gölgesini ve konturunu değiştirmek için uygulama penceresinin sağ kenar çubuğundaki Özellikler menüsünü kullanın.