Skip to content

Framedyn.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

4 de Haziran de 2021

Framedyn.dll hataları, framedyn DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Bazı durumlarda, framedyn.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir donanım arızasını gösterebilir. framedyn.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft’un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Framedyn.dll Hataları

Framedyn.dll hatalarının bilgisayarınızda görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. Framedyn.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yollardan bazıları şunlardır:

 • Framedyn.dll Bulunamadı
 • framedyn.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • Bulunamadı [PATH]framedyn.dll
 • framedyn.dll dosyası eksik.
 • başlatılamıyor [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: framedyn.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar.

Framedyn.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya kurarken, Windows başlatıldığında veya kapatıldığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir. framedyn.dll hatasının bağlamı, sorunu çözmede yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Framedyn.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Framedyn.dll dosyasını bir “DLL indirme” web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. framedyn.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir. framedyn.dll hatası nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Modda başlatın.

 1. framedyn.dll’yi Geri Dönüşüm Kutusu’ndan geri yükleyin. “Eksik” bir framedyn.dll dosyasının olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır. Framedyn.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu’nu zaten boşaltmışsanız, framedyn.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz. Bir dosya kurtarma programıyla framedyn.dll dosyasının silinmiş bir kopyasını kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz silmiş olduğunuzdan ve bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 2. Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı framedyn.dll hataları, bir virüs ya da bilgisayarınıza bulaşan ve DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz framedyn.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

 3. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. framedyn.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 4. framedyn.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Belirli bir programı kullandığınızda framedyn.dll DLL hatası oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse, framedyn.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek bu DLL hatasına olası bir çözümdür.

 5. framedyn.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken “Framedyn.dll dosyası eksik” hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin. framedyn.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir – bu sadece bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

 6. Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra framedyn.dll hataları başladıysa, sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

 7. framedyn.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc /scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın. Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlandığından, Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı onu geri yüklemelidir.

 8. Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. framedyn.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.

 9. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında framedyn.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa, belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

 10. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bireysel framedyn.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

 11. Kayıt defterindeki framedyn.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz framedyn.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. Kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını nadiren tavsiye ederiz. Bir sonraki yıkıcı adımdan önce, seçeneği buraya “son çare” denemesi olarak ekledik.

 12. Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri framedyn.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak framedyn.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 13. Herhangi bir framedyn.dll hatası devam ederse, bir donanım sorunu için sorun giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bu DLL sorununu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, Bilgisayarımı Nasıl Onarırım? bölümüne bakın. destek seçeneklerinizin tam listesi ve onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım hizmeti seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.