Skip to content

FWIW Ne Anlama Geliyor?

15 de Mayıs de 2021

FWIW popüler bir çevrimiçi ifadedir, ancak sadece ona bakarak ve çılgın tahminler alarak yorumlamak zor olabilir. Bu makalede anlamını, nasıl kullanıldığını ve kullanmanın alternatiflerini öğreneceksiniz.

FWIW Anlamı

FWIW, ‘değeri ne olursa olsun’ anlamına gelir; bu, bir bilgi parçasının başka bir kişi için yararlı veya değerli olabileceği veya olmayabileceği anlamına gelir. Buradaki kilit nokta, FWIW kullanan kişinin bilginin gerçekten yararlı olacağına inanmasıdır. Potansiyel olarak yararlı veya değerli bilgilere atıfta bulunarak, “Bu önemli olabilir veya olmayabilir” veya “Yardımcı olursa” demeye benzer.

FWIW Nasıl Kullanılır

FWIW bir cümlenin başında veya sonunda kullanılabilir. Kısaltma genellikle pratikliği, iyimserliği ve başka bir kişinin duygularına karşı düşünmeyi ifade etmeye yardımcı olmak için kullanılır. Bu durumlarda, FWIW, bir kişinin yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yaptığı mesajını iletir. Ayrıca, bir kişinin istediği kadar yararlı veya değerli olmadığından endişelenmek veya şikayet etmek yerine, bir şeyin mevcut yararlılığından veya değerinden yararlanması gerektiği mesajını da iletebilir. Bazen, bir kişinin zaten bildiği rastgele bir bilgiyle birlikte kullanıldığında, çoğunlukla işe yaramaz, önyargılı veya kendine hizmet eder. Kısaltma bu şekilde kullanıldığında, alaycı mizahı ifade etmek için daha çok bir araçtır.

Akıllı telefonda “FWIW” yazan bir metin mesajı.

Kullanım Örnekleri

örnek 1

1. Arkadaş: “İlk günümde uyuduğuma ve işe geç kaldığıma inanamıyorum. Ne kadar aşağılayıcı ... “Arkadaş 2:” Pazartesi günü 16:54 ve Hala pijamalarımdayım, FWIW.“Bu ilk örnekte, bir başkasının kişisel durumu hakkında daha iyi hissetmesine yardımcı olmak için kullanılır. 2. Arkadaş, bunu, 1 Numaralı Arkadaşı, morallerini hafifletme umuduyla olayları daha geniş bir perspektiften görmeye teşvik etmek için kullanır.

Örnek 2

1. Arkadaş: “İnternetim kapalıydı ve şimdi bu dönem almak istediğim tüm seçmeli dersler doldu …! Ugh.“Arkadaş # 2:”FWIW, psikiyatri ve astronomi dersleri için hala açıklıklar var. Oldukça iyi olduklarını duydum.“Bu ikinci örnek, FWIW’nin daha pratik ve iyimser düşünmeye yardımcı olmak için nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. 2. Arkadaş, bunu 1. Arkadaşı bilgilendirmek için kullanıyor, muhtemelen istedikleri seçmeli derslere girmek için yapabilecekleri hiçbir şey yok, ancak yine de bazı iyi şeyler var orada seçenekler.

Örnek 3

Facebook durum güncellemesi: “FWIW, Dinozorlar tüm zamanların en iyi TV şovuydu“Bu son örnek, FWIW’nin gerçekten hiç değeri olmayan bir şeyi paylaşmak için alaycı ve komik bir şekilde nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. Bu Facebook kullanıcısı, bunu bir TV şovu hakkında rastgele bir fikir paylaşmak için kullanıyor, belki de birkaç beğeni çekmeyi umuyor ya da kabul eden arkadaşların yorumları.

Kullanılacak Alternatif Kısaltmalar

FWIW’yi kendiniz kullanmaya çok hevesli değilseniz, benzer bir mesajı iletmek için kullanabileceğiniz başka kısaltmalar da vardır. Tüm bu alternatifler, kendi bakış açınızı paylaştığınız bir cümlenin başında veya sonunda kullanılabilir:

  • TBH: Dürüst olmak gerekirse
  • IIH: Eğer dürüst olursam
  • IMO: Bence
  • BENİM NACİZANE FİKRİME GÖRE: Benim düşünceme göre