Skip to content

‘FWM’ Ne Anlama Geliyor?

16 de Mayıs de 2021

FWM şu anlama gelir:

Benimle S * ktir.

Bu yıldız işaretleri, F kelimesini hecelemek için gereken kalan harflerle doldurulabilir. Uyarıldın!

Canva ile yapılmış görüntü

FWM’nin Anlamı

Sosyal medyadaki yorumlarda kullanılan FWM’yi görebilir veya bir metin mesajında ​​görebilirsiniz. Bu kısaltmayı biraz daha kullanıcı dostu ve çok daha az kaba yapmak için, bu F-bombasını “konuş” veya “al” kelimeleriyle değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Yani birisi FWM dediğinde, aslında “benimle konuş” veya “benimle gel” demek isterler. Bazı durumlarda, FWM, olumlu veya nötr bir yorumdan daha olumsuz bir yoruma sahip olabilir. Örneğin, “benimle uğraş” cümlesiyle eş anlamlı olabilir.

FWM Nasıl Kullanılır

İnsanlar, arkadaşlarıyla, romantik partnerleriyle ve hayatlarında sahip oldukları diğer bağlantılarla ilişkilerini ve etkileşimlerini tanımlamak için FWM’yi kullanma eğilimindedir. F kelimesini içerdiği gerçeği, onu romantik / cinsel ilişkileri tanımlamak için özellikle çekici bir kısaltma yapar. Gençlerin ve genç yetişkinlerin kısaltmayı kullanma olasılıkları çok daha yüksektir çünkü sosyal statüleri konusunda kendilerini sert ve özgüvenli hissetmelerine neden olabilir. Bunu duygularını ifade etmek, sınırlar koymak, konuşmak için kimin “kendi tarafında” olduğunu belirtmek, hatta diğer insanlardan neyi hoş görüp neye tahammül etmeyeceklerini bildirmek için kullanabilirler.

FWM’nin Nasıl Kullanıldığına İlişkin Örnekler

örnek 1

“Sayfamdaysan ama asla fwm yapmazsan o zaman gerçek bir arkadaş değilsin”

Yukarıdaki ilk örnek, bir kişinin Facebook’ta durum güncellemesi veya Twitter’da tweet olarak gönderebileceği bir şeye benziyor. Posterin, sayfalarında edindikleri etkileşim düzeyi hakkında nasıl hissettiklerini paylaştığı göz önüne alındığında, FWM kullanımları büyük olasılıkla “benimle konuş” veya en azından sosyal medya beğenileri, retweetler aracılığıyla “benimle etkileşime gir” olarak yorumlanabilir. , vb.

Örnek 2

“Mesajlarımı bir daha geri vermediğin halde neden fwm yapmaya çalışıyorsun?”

Yukarıdaki ikinci örnek, belki de romantik / cinsel nedenlerle, yalnızca kendi çıkarları için oyun oynayan birine yönelik hazırlanmış bir metni andırıyor. Bu özel mesajın bağlamı, FWM’nin romantik / cinsel anlamda “benimle birlikte ol” olarak yorumlanabileceğini gösteriyor.

Örnek 3

“Gideceksen fwm yapma”

Yukarıdaki üçüncü örnek bir sosyal medya gönderisinde veya kısa mesajda kullanılabilir, ancak burada asıl önemli olan savunma tonudur. Bu durumda, FWM muhtemelen olumsuz bir şekilde “benimle uğraşmak” anlamına gelir.

FWM’yi Çevrimiçi mi yoksa Metin Mesajlarında mı Kullanmanız gerektiğine Nasıl Karar Verilir?

FWM, kendine özgü bir kalabalığa sahip olan kısaltmalardan biridir – diğer bir deyişle kaba ve zorlu bir ego desteğine ihtiyaç duyan gençler ve genç yetişkinler. Ancak yaşınız ve kendi imajınız / sosyal durumunuz ne olursa olsun, onu çevrimiçi olarak veya bir metin mesajında ​​kullanmanız için bir neden olduğunu düşünüyorsanız, kendi çevrimiçi / metninizde kullanmaya değer olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmak için kendinize aşağıdaki soruları sormayı deneyebilirsiniz. kelime.

  • Birini gücendirecek miyim yoksa saygısızlık mı edeceğim? Cevabınız evet ise, kendinizi çatışmadan kurtarmak için kullanmaktan kaçının ve daha sonra yaşayabileceğiniz pişmanlık duyun.
  • İlişkilerimle ilgili olumsuz duygularımı kızgın bir mesaja mı kanalize etmeye çalışıyorum? Bir bilgisayarın veya cihaz ekranının arkasında otururken başkalarını rahatsız etmeden veya kızdırmadan biraz buharı üflemenin çok daha sağlıklı ve daha az riskli yolları vardır.
  • Hayatımdaki belirli bir kişi veya kişilerle bir sorunu doğrudan ele alma ihtiyacından kaçınmaya mı çalışıyorum? Eğer öyleyse, onlardan ne yaptığınızı / istemediğinizi beyan etmek veya kırbaçlamak sorunu çözmez.