Skip to content

Galaxy S21 Telefonları Kameralar ve Kalemlerle Bizi Baştan Çıkaracak mı?

5 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Samsung’un en yeni S21 telefonları önümüzdeki haftaya kadar resmi olarak duyurulmayacak, ancak üst düzey özellik söylentileri iştahımı kabartıyor.
  • Sızdırılan teknik özellikler, telefonların üç farklı ekran boyutunda geleceğini ve küçük tasarım değişikliklerine sahip olacağını gösteriyor.
  • En son modeldeki birincil kamera 108 megapiksel sensöre sahip olacak ve tüm serinin Qualcomm’un en yeni ve en iyi mobil işlemcisini içermesi bekleniyor.
Kelly Sullivan / Getty Images
Samsung, önümüzdeki hafta en son S21 telefonlarını tanıtacak ve söylentiler doğruysa, dahili bir ekran kalemi ve daha iyi kameralar gibi dört gözle bekleyecek çok şey var. Her şey, Samsung’un 14 Ocak’ta planlanan yeni akıllı telefon serisinde açıklanacak. Bekleyemeyenler için, web’de Samsung’un amiral gemisi serisi hakkında birkaç yeni tasarımın ipuçlarını da içeren bir ton ima var. ince ayarlar. Yeni telefonların en önemli ve ikna edici kanıtı, gerçek özellikler sayfasına el koymuş olabilecek Android Police’in izniyle geliyor. Farklı ekran boyutlarına sahip üç model bekleyin: 6,2 inç S21, 6,7 inç S21 Plus ve 6,8 inç S21 Ultra. Samsung, dünyanın önde gelen ekran üreticilerinden biri olarak biliniyor, bu nedenle bu modellerin ekranlarının birinci sınıf olması beklenmiyor. S21 el cihazlarının tümü, ipeksi pürüzsüz kaydırma ve video izleme için muhtemelen 120Hz’yi destekleyecektir, ancak yüksek kaliteli S21 Ultra, en yüksek çözünürlüklü WQHD Plus ekrana sahip olabilir. “Bu çılgın spekülasyon ve kanıt karışımı, beni iPhone’lara olan sevgimi yeniden düşünmeye sevk ediyor …” Steve Hemmerstoffer tarafından takılan kaplamalar doğruysa, S21 serisinin tasarımında önceki modellere kıyasla çok büyük bir fark olmayacak. . Bununla birlikte, delik açıcı bir selfie kamerasını dört gözle bekliyorum. Paketten sıyrılmak isteyenler için menekşe rengi seçeneği de olabilir. Büyük bir tasarım değişikliği olmasa da, Samsung fanatikleri S21 ve S21 Plus’taki kameraların phabletlerin sol üst köşesine olası bir hareketini beklemek isteyebilir.

Daha Fazla Megapiksel ve Birçok Kamera

Kameralardan bahsetmişken, Samsung, fotoğraf özellikleriyle rekabeti patlatmaya çalışıyor gibi görünüyor. S21 Ultra, 12 megapiksel geniş ve ultra geniş dahil olmak üzere dört arka kamera ve 3x ve 10x optik yakınlaştırmada iki adet 10 megapiksel telefoto kamera içeren geniş bir kamera modülüne sahiptir. Sızdırılan teknik özelliklere göre, bu modeldeki birincil kameranın 108 megapiksel bir sensöre sahip olduğu görülüyor.

Bir kişi yeni açılmış bir tatil penceresini filme alıyor. "Aşk" Macy's dışında 25 Kasım 2020'de NYC'de Herald Square'de

Noam Galai / Getty Images
Tüm bu üst düzey kameraları ve ekranları kullanmak, ABD’deki en yeni Qualcomm Snapdragon işlemcisi olacak Snapdragon 888 geçen ay duyuruldu ve Qualcomm, daha hızlı 5G performansına ve daha uzun pil ömrüne sahip olacağını iddia ediyor. Qualcomm bir haber bülteninde “Snapdragon 888 mobil cihazları profesyonel kalitede kameralara dönüştürüyor” dedi. “Yeni Qualcomm Spectra 580 ISP’yi içeren bu platform, üç kameradan aynı anda en yüksek işleme hızlarında (saniyede 2,7 gigapiksele kadar) çekim yapabilen Üçlü Görüntü Sinyali İşlemcisine (ISP) sahip ilk Snapdragon’dur.” Büyük özelliklerle genellikle pil ömründe büyük bir darbe geliyor, ancak Samsung’un S21 serisi hazırlıklı gelecek gibi görünüyor. En düşük seviye S21, 4.000 mAh bataryaya sahip olacak, S21 Plus batarya 4.800 mAh ile çalışacak ve S21 Ultra, canavarca 5.000 mAh bataryaya sahip olacak.

Hepsine Hükmedecek Tek Bir Stylus mu?

Belki de en heyecan verici olasılık, ince kanıtlarla desteklense de, S21’in Samsung’un Galaxy Note serisi gibi bir stylus’a sahip olabilmesidir. Bununla birlikte, sızdırılan kaplamalar, bir stilusun ekleneceği yer göstermez. Öyleyse neden S21’in stylus desteği aldığından şüpheleniyorsunuz? Geçen ay Galaxy Notes’un güle güle gittiğini ve bu nedenle prob uçlarının S21 serisine geçebileceğini iddia eden bir Reuters raporu var. “Hepsi, Samsung’un 14 Ocak’ta planlanan yeni akıllı telefon serisinde açıklanacak.” Bu çılgın spekülasyon ve kanıt karışımı, beni iPhone sevgimi yeniden düşünmeye ve bir Samsung’u günlük sürücüm olarak alma olasılığını yeniden düşünmeye itiyor. Apple ekipmanlarına çok yatırım yaptım, ancak bir kalem sahibi olma fikrini seviyorum ve bu kamera özellikleri şüphesiz cazip. Bu heyecanın buna değip değmediğini öğrenmemiz çok uzun sürmeyecek.