Skip to content

Galaxy S9 Akıllı Kaleminizi Kullanma

21 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Telefonunuzdaki S Pen ayarlarına erişmek için şuraya gidin: Ayarlar > Gelişmiş özellikler > S Pen > S Pen uzaktan kumanda.
 • S Pen ayarlarında, altındaki mavi bağlantılara dokunun. Tek basım ve Çift baskı uygulama eylemleri atamak için.
 • S Pen’i PowerPoint’te kullanmak için Galaxy Note 9’unuzu DeX konektörünü kullanarak büyük bir ekrana bağlayın ve ardından sunumunuzu açın.

Makale, Samsung Galaxy Note 9 için S Pen’in nasıl kullanılacağını açıklıyor.

Galaxy S Pen Remote Özellikleri Nasıl Açılır

Telefonunuzun gücü azaldığında, bu işlevler için S Pen’i kapatmanız mümkündür. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Git Ayarlar > Gelişmiş özellikler > S Pen.

 2. Üzerinde S Pen ayarlar sayfası, dokunun S Pen uzaktan kumanda.

 3. Üst kısmında S Pen Uzaktan Kumandası ayarlar sayfası, S Pen uzaktan kumanda işlevlerini değiştirin Açık ve Kapalı sağ üst köşedeki düğmeyi kullanarak. S Pen, kapalıyken diğer güçsüz işlevlerle çalışmaya devam eder.

 4. Alternatif olarak, S Pen düğmesi içinde Bildirimler Elektrikli işlevleri açıp kapatmak için pencere gölgesi (ekranın üstünden aşağı doğru sürüklenerek erişilebilir).

Samsung S Pen nedir?

Ağustos 2018’de piyasaya sürülen Samsung Galaxy Note 9 için S Pen, önceki sürümlerden bir yükseltmeydi ve bir pil ve Bluetooth ekledi. Bu yeni geliştirmelerle birlikte, S Pen’in önceki sürümdeki Canlı Mesajlar, Hızlı Notlar ve Ekran Yazma gibi tüm işlevlerini korudu.

Samsung’un izniyle

Ekstra İşlevsellik için Pil Gücü

S Pen’deki bir pil kulağa rahatsız edici gelebilir, ancak şarj edilebilir pil, kalemin boyutunu değiştirmeden doğrudan kalemin içine sığar. Önceki Not kaleminden memnun olan kullanıcılar, muhtemelen bunu kullanımı kadar kolay bulacaklardır. Küçük olmasına rağmen, pil 30 dakika boyunca kullanılabilir ve bir dakikadan daha kısa sürede tamamen şarj olabilir. Bitmiş bir pille bile, S Pen önceki sürümün tüm işlevlerini sunuyor. Yalnızca uzaktan kumanda ve Bluetooth düşük enerji modlarında kullandığınızda güç gerektirir. Güçlendirilmiş S Pen işlevleri, S Pen’inizi kullanma şeklinizi değiştirebilir ve bu da onu kılıftan daha sık çıkarmanıza neden olur. S Pen’inizi geride bırakmayı ve hatta tamamen kaybetmeyi önlemeye yardımcı olmak için şu adrese gittiğinizden emin olun: Ayarlar > Gelişmiş özellikler > S Pen ve açın Alarm. Telefonunuz ekran kapalıyken S Pen’inizden çok uzaklaşırsa, S Pen’i kılıfına geri koymanızı hatırlatan bir alarm çalar.

Eğlence için Uzaktan Kumanda

Galaxy Note 9’daki 6,4 inç yüksek çözünürlüklü ekran ve Dolby Atmos ile geliştirilmiş ses, TV ve film izlemeyi, müzik ve sesli kitap dinlemeyi ve YouTube ve diğer sitelerdeki videoları izlemeyi keyifli bir deneyim haline getiriyor. Bunun da ötesinde, S Pen üzerindeki güçlendirilmiş kontroller size herhangi bir ek kurulum gerekmeden oynatma üzerinde rahat kontrol sağlar. İstediğiniz eğlenceyi açın ve akışa başlayın. Spotify gibi bazı uygulamaların evrensel kontrolleri bile vardır, bu nedenle müziğinizi, filmlerinizi, videolarınızı ve sesli kitaplarınızı duraklatmak istediğinizde S Pen üzerindeki düğmeye basmanız yeterlidir. Sonraki parçaya veya şarkıya atlamak için düğmeye hızlıca iki kez basın. Hatta S Pen düğmesini basılı tuttuğunuzda favori eğlencenizi (veya başka bir uygulamayı) otomatik olarak açacak şekilde S Pen’i ayarlayabilirsiniz. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Git Ayarlar > Gelişmiş özellikler > S Pen > S Pen Uzaktan Kumandası. Bu ekrana ulaşmanın alternatif bir yolu, ekranı aşağı çekmektir. Bildirimler pencere siperini seçin, ardından S Pen’in Hızlı erişim buton. Bu açılır S Pen Uzaktan Kumandası doğrudan ayar ekranı.

 2. Simgesine dokunun. Kalem Düğmesini Aşağı Basılı Tutun Bölüm.

 3. Açılan seçenekler ekranında, özelliği değiştirerek S Pen düğmesini basılı tutabilir ve bu işlemi gerçekleştirdiğinizde hangi uygulamayı açacağınızı seçebilirsiniz. Örneğin, YouTube’u çok kullanıyorsanız, S Pen düğmesini basılı tuttuğunuzda YouTube’un otomatik olarak açılması için YouTube simgesini seçebilirsiniz.

 4. Ana ekranınıza geri dönün. Değişikliklerinizi kaydetmeniz gerekmez (ve hiçbir şekilde).

Bir Profesyonel Gibi Vur

Çift 12 MP kamera ile Note 9, yüksek kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlar. Daha da iyisi, S Pen’in uzaktan deklanşör kontrol özelliğini kullandığınızda bunların bir parçası olabilirsiniz. Uygulama İşlemleri Kamera, S Pen düğmesini basılı tuttuğunuzda açmayı seçtiğiniz uygulama olmasa bile S Pen’inizle çalışın. Uygulama İşlemi seçenekleri şunları içerir:

 • Bir fotoğraf çek: Hem ön hem de arka kameralar için çalışır.
 • Kamerayı değiştir: Ön ve arka kamera modları arasında geçiş yapar.
 • Video kaydetmek: Bir düğmeye basarak (veya iki kez) açtığınız kamera ile çalışır.
 • Hiçbir şey yapma: Tam olarak göründüğü gibi.

Uygulama eylemleri özelleştirilebilir. Tam olarak tercih ettiğiniz gibi davranmalarını nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Git Ayarlar > Gelişmiş özellikler > S Pen > S Pen Uzaktan Kumandası.

 2. Bul Kamerave S kalem kontrollerinin açık olduğundan emin olun. Düğme, açık olduğunu belirtmek için sol tarafta mavi ve kapalı olduğunda sağ tarafta gri görünür.

 3. Altındaki mavi bağlantıya dokunun Tek basım.

 4. Uygulama İşlemi menüsü belirir. Kamerayı kullanırken S Pen düğmesine bir kez bastığınızda gerçekleşmesini istediğiniz eylemi seçin.

 5. Altındaki mavi bağlantıya dokunun Çift baskı.

 6. Uygulama İşlemi menüsü belirir. Kamerayı kullanırken S Pen düğmesine iki kez bastığınızda gerçekleşmesini istediğiniz eylemi seçin.

Ayarlarınız otomatik olarak kaydedilir.

Stylus Kaleminizle Üretkenlik

S Pen’in en çok beklenen işlevlerinden biri, PowerPoint sunumlarını kontrol etme yeteneğidir. Galaxy Note 9’unuzu geniş bir ekrana, kablosuz klavyeye ve fareye bağlayan Samsung DeX ile eşleştirilen S Pen’iniz, gösterinin kontrolünü size verir. Bir PowerPoint sunumunu kontrol etmek için:

 1. İsterseniz, Samsung Galaxy Note 9’unuzu DeX konektörünü kullanarak büyük bir ekrana bağlayın.

 2. PowerPoint sunumunuzu açın.

 3. S Pen’inizi sunum için kontrol olarak kullanın.

Kamerada olduğu gibi, S Pen üzerindeki düğmenin sunumu nasıl kontrol edeceğini özelleştirebilirsiniz. Git Ayarlar > Gelişmiş özellikler > S Pen > S Pen Uzaktan Kumandası ve kullan Uygulama İşlemi PowerPoint altındaki bağlantılar, sunuyu ekrana taşımak için tek veya çift basış atamak için Sonraki slayt veya Bir onceki slayt. Tabii ki seçeneğiniz de var Hiçbir şey yapma. Benzer şekilde, bir Chrome tarayıcısını, Hancom Office Editor’ı ve Snapchat gibi bazı sosyal medya uygulamalarını kontrol etmek için aynı ayarları ve S Pen’inizi kullanabilirsiniz. Tüm bu S Pen yetenekleriyle, onu sık sık kılıfından çıkarmanız muhtemeldir. S Pen’inizi geride bırakmayı ve hatta tamamen kaybetmeyi önlemeye yardımcı olması için şu adrese gidin: Ayarlar > Gelişmiş özellikler > S Pen ve açın Alarm. Telefonunuz ekran kapalıyken S Pen’inizden çok uzaklaşırsa, S Pen’i kılıfına geri koymanızı hatırlatan bir alarm çalar.