Skip to content

Gary’s Raticate Pokemon Red and Blue’da Gerçekten Öldü mü?

29 de Haziran de 2021

pokemon serisi bazı garip efsaneler ve söylentiler doğurdu – perili kartuşlardan oyun içi müziğe kadar genç oyuncuları çıldırttığı iddia edilen her şey. Buna karşılık Pokemon Kayıp Gümüş akıllıca yapılmış bir hayran oyunudur ve “Lavanta Kasabası Sendromu”, oyunun kötü şöhretli bir bölümünden inşa edilmiş bir efsanedir. pokemon anime, kalan bir tane var pokemon Kanıtlanması ya da çürütülmesi imkansız bir hikaye: Gary’nin Ölü Raticate Efsanesi.

İlk Rakibin

Gary Oak, oyuncunun rakibi için en popüler isim. Pokemon Kırmızı/Mavi Game Boy için. Mavi veya oyuncunun oyunun başında ona verdiği özel isim (muhtemelen küfürlü bir kelime) dahil olmak üzere başka isimler kullanıyor. Gary ün salmış pokemon her zaman oyuncudan bir adım önde olmak için fandom. Örneğin, başlangıç ​​Pokemon’unuz olarak Charmander’ı seçerseniz, otomatik olarak Squirtle’ı seçer ve su tipi Pokemon ateş türlerini koz olarak kullandığı için size karşı kalıcı bir taktik avantaj elde eder. Gary kibirli, ama muhtemelen öyle. Bu yüzden olabilir pokemon fandom hala Gary’nin Pokemon’larından birinin ortadan kaybolmasını merak ediyor ve ölümünden oyuncu karakterinin (seçtiğiniz isme bağlı olarak Kül veya Kırmızı) sorumlu olup olmadığını merak edecek kadar ileri gidiyor. Oyuncu karakteri, yolculuğu boyunca birkaç kez Gary ile karşılaşır ve onunla savaşır. Dan beri pokemon Pokemon’u yakalama ve eğitme etrafında dönen bir oyundur, her iki karakterin de istikrarlı Pokemon, oyun ilerledikçe büyür. Yine de her Pokemon eğitmeninin favorileri vardır ve buna Gary de dahildir. Kadrosu baştan sona çok az değişiyor Pokemon Kırmızı/Mavi, bir istisna dışında.

Gary’nin Ratikatı

Oyunun ortalarında, SS Anne adlı bir gemide Gary ile savaşıyorsunuz. Ekibinde seviye 19 Pidgeotto, seviye 16 Raticate, seviye 18 Kadabra ve başlangıç ​​Pokemon’unun seviye 20 versiyonu bulunuyor. Bu Pokemon’ların çoğu, SS Anne’deki savaşınızdan önce Raticate haline gelen bir Rattata da dahil olmak üzere, oyunun başlarında sizinle savaştığı Pokemon’un gelişmiş versiyonlarıdır. Ancak, Gary ile bir sonraki karşılaşmanızda, Raticate’i gitmiş olacak. Bunun yerine, 25. seviye Pidgeotto, 23. seviye Gyarados, 22. seviye Growlithe, 20. seviye Kadabra’ya sahiptir. Peki Raticate’e ne oldu?

Gerçekten Ne Oldu?

Biraz pokemon Komplo teorisyenleri, cevabın oyuncunun Lavender Town’daki Gary: Pokemon Tower’a karşı mücadelesinin bulunduğu yerde yattığına inanıyor. Pokemon Tower, bir Pokemon mezarlığı olduğu için rezildir ve oyuncu bir musallat araştırmak için yeri ziyaret ederken, Gary’nin neden orada olduğu (ilk başta) net değildir. Bazı taraftarlar, Gary’nin Pokemon Kulesi’nde kayıp Pokemon’unun – Raticate’sinin mezarını ziyaret ettiğini varsayıyor. Ama durum buysa, Raticate nasıl öldü?

Raticate’in Mezar Teorisi

Popüler teoriye göre, Raticate, SS Anne’deki oyuncuya karşı savaşta ağır yaralandı. Gemideki karışıklık nedeniyle, Gary bir PokeCenter’a Raticate’i iyileştirecek kadar hızlı ulaşamadı ve bu da kemirgenin ölümüyle sonuçlandı. Hatta bazı hayranlar, Gary’nin Pokemon Kulesi’ndeki oyuncuyla tanıştığında Gary’nin “Bir Pokemon’un ölmesinin nasıl bir şey olduğunu biliyor musun?” diye sorduğunu iddia ediyor. Peki, buna ne dersin? Gary’s Raticate özellikle zorlu bir savaşın sonucu olarak mı öldü? Yine, kolay bir “evet” veya “hayır” yanıtı yoktur, ancak bu pek olası değildir. Birincisi, Gary oyuncuya asla bir Pokemon’un ölmesinin nasıl bir şey olduğunu bilip bilmediğini sormaz. Bunun yerine, “Burada ne yapıyorsun? Pokemon’unuz ölü görünmüyor! En azından onları bayıltabilirim! Hadi gidelim dostum!” Bu, ölü bir Pokemon’u olan bir çocuk için sıradan bir şaka, özellikle de (sözde) sevgili evcil hayvanının ölümünden sorumlu kişiyle karşı karşıyaysa. Buna karşılık, Pokemon Tower’daki diğer yas tutanlardan bazıları, ölü Pokemonlarından isimleriyle bahseder. Üstelik Gary’yi yendiğinizde Kule’ye bir Cubone ve bir Marowak yakalamak için geldiğini itiraf ediyor. Nasıl bakarsanız bakın, Gary’nin Raticate’nin mezarını ziyaret etmek için Pokemon Kulesi’nde olduğuna dair çok az belirti var. Kuşkusuz, bunların hiçbiri Raticate’in Gary’nin kadrosunda neden bulunmadığını açıklamıyor.

Raticate Depolama Teorisinde

Dev sıçanın tam olarak nereye gittiğini asla öğrenemeyiz, ama işte iyi bir tahmin: Gary yaratığı basitçe “kutuladı” – yani onu fazlalık Pokemon’unun geri kalanıyla birlikte sakladı. Rattata ve Raticate, bir oyuna başlamak için uygun Pokemon’lardır, ancak çok özel bir şekilde tımarlanmadıkça hızla sınıf dışı hale gelirler. İşte karşınızda: Gary, bir Cubone yakalamak için Pokemon Tower’ı ziyaret ediyor ve Raticate muhtemelen hala hayatta – yine de depoda çürüyen yaşamak neredeyse imkansız.